Jak dobrać sukienkę do swojej figury?

Niejednokrotnie stwierdzamy, że jakiś model sukienki kompletnie do nas nie pasuje, a potem go przymierzamy i okazuje się, że to jest właśnie ten model, którego najbardziej potrzebowała nasza sylwetka. To samo w przypadku, gdy wybieramy inne ubrania, nieważne czy spódnice czy modne bluzki body - zobacz w tej kategorii https://zippini.pl/bluzki-body. Bowiem sposób jak dobrać sukienkę do swojej figury nie jest jeden, ustalony na zawsze dla każdej kobiety. Nasza figura ewoluuje, wpływa na nią nie tylko czas, ale i poszczególne wydarzenia - ciąża czy choroba. Warto mieć z tyłu głowy, że to co jeszcze niedawno zupełnie do nas nie pasowało, teraz może być dla nas najbardziej korzystne. Niezwykle ważne jest to, żeby pokonać opory w swojej głowie i otworzyć się na próbowanie nowego. Najlepiej, aby robić to z obiektywnym doradcą - niekoniecznie przyjaciółką, a tym bardziej parterem Niejednokrotnie najlepszym doradcą będzie sprzedawczyni w sklepie, która realnie oceni nasze mocne strony. 

Najpopularniejsze fasony sukienek plus size 

W naszej kulturze utarło się, że kobiety w większych rozmiarach powinny nosić szerokie sukienki, które częściej przypominają namiot aniżeli faktyczną sukienkę. Bezkształtne polacie materiału, które w swym zamyśle miały ukrywać fałdki i niedoskonałości figury sprawiają, że kobieta przypomina wyglądem raczej bajkową Bukę aniżeli apetyczną kobietę. Na szczęście w ostatnim czasie najpopularniejsze fasony sukienek plus size dostępne są coraz łatwiej. Kobiety o większych rozmiarach mogą swobodnie wybierać pośród wielu modeli dedykowanych im sukienek. Chociaż najczęściej sukienki plus size to po prostu większe modele sukienek szytych w standardowych rozmiarach. Jeśli chodzi o stylizacje z takimi sukienkami, pasuje do nich praktycznie wszystko, zarówno eleganckie kurtki, które na pewno znajdziesz na Zippini, jak również luźne swetry czy ramoneska.

Jak długość sukienek dla puszystych jest najlepsza? 

Nie ma chyba jednego uniwersalnego modelu sukienki, który byłby najlepszy dla każdej kobiety plus size. Chociaż panuje powszechne przekonanie, że dla puszystych najlepsze są obszerne kiecki w długości za kolano, nie jest to jedna i uniwersalna prawda. Bowiem jeśli kobieta ma zgrabne nogi, zaś niedoskonałości kumulują się w okolicy brzucha i bioder - nie ma powodu dla którego powinna ona unikać sukienek w długości mini. Nie ma jednej uniwersalnej rady jaka długość sukienek dla puszystych jest najlepsza, każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, pod kątem jednostkowych zalet i dopiero na tej podstawie dokonywać wyboru. 

Marki oferujące modę w większych rozmiarach 

Chociaż trudno w to uwierzyć, społeczeństwa na całym świecie tyją, przez co zwiększają się rozmiary noszone standardowo zarówno przez kobiety, jak również przez mężczyzn na całym świecie. Dlatego też marki oferujące modę w większych rozmiarach są coraz częściej obecne w przestrzeni publicznej, zarówno z reklamami swoich produktów jak i z butikami, których coraz więcej pojawia się w przestrzeni miejskiej. Jest to więce pewien naturalny trend, który odpowiada na zapotrzebowanie ze strony konsumentów. Wzrost ilości chorób metabolicznych sprawia, że otyłość nie jest już jednoznacznie kojarzona z lenistwem, a coraz częściej jest oznaką ciężkiej choroby, z którą osoba podejmuje ciężką i niejednokrotnie nierówną walkę. Odzieży dla Pań w rozmiarze plus size warto również poszukać za pośrednictwem wyszukiwarek modowych - oprócz modnych sukienek znajdziesz tam również https://zippini.pl/spodnice-w-grochy.

Ceny sukienek plus size 

Coraz częściej marki wprowadzają do swojej oferty sukienki, które są po prostu większymi modelami tych szytych w standardowych rozmiarach. Dlatego też ceny sukienek plus size zazwyczaj nie odbiegają od tych standardowych. Aczkolwiek zdarzają się marki, które wprowadzają różnice cenowe pomiędzy rozmiarami, jednak często spotykają się w odpowiedzi na zarzuty o dyskryminację osób o większych rozmiarach, która nie powinna mieć miejsca w cywilizowanym świecie.  

Sukienki koktaljowe w rozmiarze XXL 

W historii mody zapisały się na stałe takie modele sukienek, które absolutnie każda kobieta powinna mieć w swojej kolekcji. Do takich sukienek przede wszystkim należy porządna mała czarna, która bez względu na rozmiar będzie dobrze wyglądała na każdej kobiecie. Kobiecie o pełniejszych kształtach równie potrzebna jest w szafie sukienka koktajlowa w rozmiarze XXL, aby móc odpowiednio prezentować się w czasie różnych uroczystości. Fakt, że kobieta nosi większy rozmiar niż wynikałoby to z przyjętych społecznie kanonów piękna nie dyskredytuje jej w całości i nie powoduje, że powinna przyodziać worek pokutny. Na szczęście coraz więcej marek rozumie tę potrzebę. 

Letnie sukienki na co dzień dla puszystych 

Okazją, kiedy każda kobieta chce przyodziać sukienkę jest czas letniego wypoczynku. W nadmorskim kurorcie czy też nad jeziorem letnie sukienki na co dzień dla puszystych, zwłaszcza jeśli wybór padnie na kreacje uszyte z naturalnych materiałów, sprawdzą się idealnie. Lekkie i przewiewne, nie zajmą wiele miejsca w walizce, za to sprawią, że wakacyjne stylizacje będą przyjemne zarówno pod kątem wizualnym jak i przyjemności użytkowania. Po raz kolejny warto podkreślić, że to nie rozmiar jest najważniejszy, a nosząc lekkie i seksowne letnie ciuchy niejedna kobieta w nieco większych krągłościach, kochająca życie i jedzenie roześmiana zrobi lepsze wrażenie, aniżeli skwaszona chudzinka. Podobno Brigitte Bardot stwierdziła, że woli pić wino i jeść makaron aniżeli mieścić się w rozmiar zero, warto więc pamiętać o tym i czerpać z życia garściami zamiast niepotrzebnie się zamartwiać.