Spódnica z frędzlami - idealna na festiwal

Lato to czas wakacyjnego odpoczynku, aktywnych wojaży lub leniwych popołudni z książką na plaży. Zmienia się zupełnie kanon ubrań, które przyodziewamy. Pozwalamy sobie na więcej luzu, a czasami pewna dozę szaleństwa. Czasem idealnym na chwilową metamorfozę są letnie festiwale, których mnóstwo odbywa się w wielu zakątkach nie tylko świata, ale i Polski. Pośród muzycznych festiwali prym jeżeli chodzi o dyktowanie trendów na nadchodzący sezon wiedzie amerykańska Coachella. I jak się okazało, spódnica z frędzlami - idealna na festiwal czy to w upalnej Kalifornii czy to w Dolinie Trzech Stawów. Sprawdza się również na co dzień i z powodzeniem zastępuje zwykłe jeansy czy https://zippini.pl/legginsy-sportowe.

Spódnica ze skóry naturalnej czy z eko skóry?

Przeglądając różne propozycje spódnic z frędzlami, jak idealnej na festiwal przez kilka kolejnych lat, natknąć się można na cały wachlarz rozmaitych materiałów, z których zrobione są spódnice. Intrygująco wyglądają, te ze skóry - dają wiele możliwości interpretacyjnych i stylizacyjnych.Jednak przy wszechobecnej i rosnącej modzie na eko i weganizm można zacząć się zastanawiać czy lepsza będzie spódnica ze skóry naturalnej czy z eko skóry? Obie opcje posiadają zarówno wady jak i zalety. Pomijając bezdyskusyjne względy etyczne, środowisko bardziej lubi skórę naturalną, która rozkłada się szybciej, chociaż jest zaprawiona wieloma chemikaliami. Spódnica z eko skóry będzie rozkładała się wolniej, pozostawiona w ziemi. Skóra naturalna jest także droższa, ale odpowiednio pielęgnowana przetrwa lata. Pytanie czy zależy nam na takiej długowieczności.

Gdzie kupić skórzaną spódnicę z frędzlami

Jeśli oglądałyśmy relację fotograficzną z Coachelli, z pewnością natychmiast zaczęłyśmy szukać spódnic z frędzlami w sklepach internetowych dostępnych w Polsce. Po takim researchu z całą pewnością wiemy już, że wiele sieciówek oferuje wybrany przez nas model. Także platformy internetowego handlu, dysponujące w swoim portfolio wieloma markami, posiadają w ofercie całe mnóstwo różnych skórzanych spódnic z frędzlami. Ale jeśli wolimy zakupy stacjonarne, to gdzie kupić skórzaną spódnicę z frędzlami? Zacząć można standardowo od sieciówkowych butików, poprzez artystyczne atelier, aż po second hand. Może nie kupimy tam idealnej skórzanej spódnicy z frędzlami, ale często możemy kupić po prostu skórzaną spódnicę, do której frędzle możemy samodzielnie dociąć.

Jakiej marki skórzaną spódnicę wybrać?

Tak naprawdę wybór spódnicy, jeśli korzystamy z oferty sieciówek jest prosty. I chociaż mogą się oburzyć oddane fanki poszczególnych marek, to czy będzie to H&M czy ZARA zarówno jakość jak i wzór będzie podobna. Analogicznie sprawa ma się z ofertami wysyłkowymi - Bonprix posiada pewien wybór spódnic z frędzlami w różnych rozmiarach, ale bez problemu kupimy skórzaną spódnicę z frędzlami za pośrednictwem Asos.com. Ponieważ oferta zasadniczo jest podobna, rozważania jakiej marki skórzaną spódnicę wybrać nie muszą czekać długo na odpowiedź.

Z czym nosić spódnicę ze skóry?

Spódnica ze skóry idealnie nadaje się na letnie festiwale, ale nie tylko. Świetnie będzie pasować na miejską imprezę czy nawet spotkanie rodzinne. Wszystko zależy tutaj od kontekstu. Na wizytę u rodziny sprawdzi się w komplecie z białą koszulą, a mniej formalnie - z prostym białym tshirtem i mocno zaakcentowanym wisiorkiem. Na festiwal możemy ubrać się zdecydowanie bardziej śmiało i tshirt zastąpić króciutką bluzką odsłaniającą brzuch - wybierz spośród wielu ciekawych bluzek. Z kolei w miasto można śmiało iść ubierając do skórzanej spódnicy cokolwiek co lubimy. Na chłodniejsze dni intrygująco będzie wyglądał sweter oversive razem z  niewielkim słomkowym kapelusikiem, podkreślającym porę roku. Z całą pewnością w szafie znajdzie się odpowiedni element, a dylemat z czym nosić spódnicę ze skóry okaże się zupełnie niepotrzebny.

Najmodniejsze fasony skórzanych spódnic

Ponieważ skórzana spódnica z frędzlami sama w sobie jest bardzo strojna, Przykuwa uwagę samą swoją obecnością, a więc frędzle przy skórzanej spódnicy same w sobie są modne. Zazwyczaj wybór między modelami skórzanych spódnic z frędzlami nie jest szczególnie duży, można co najwyżej wybierać pomiędzy markami, ewentualnie pomiędzy długościami. Najmodniejsze fasony skórzanych spódnic oscylują wokół długości midi, czasami docierając w okolice kostek. Podobnie się ma rzecz z kolorami - skórzane spódnice są najczęściej czarne. Nie przeszkadza to jednak w ciekawej stylizacji.

Skórzane spódnice w rozmiarach plus size

Skórzana spódnica nie jest dedykowana jedynie szczupłym kobietom. Dawno już minęły czasy, kiedy rozmiarówka kończyła się na rozmiarze niewiele mówiącego “L”. Dzisiaj producenci dostrzegają potrzeby bardziej krągłych klientek, które także chciałyby wyglądać modnie. Stąd też bez problemu można znaleźć skórzane spódnice w rozmiarach plus size. Jako dodatki do skórzanej spódnicy z frędzlami w rozmiarze plus size, warto sięgnąć po proste koszulki i dodatki, które podkreślą atuty sylwetki, a także wyeksponują warte zauważenia detale. Genialnie wyglądają też stylizacje typu total black, razem z kapelutkiem. Jeśli szukamy w tej kategorii inspiracji, niewątpliwie można sięgnąć do Beth Ditto, jako przykład ikony stylu plus size, z lekkim przymrużeniem oka.