Czym kierować się przy wyborze skarpet męskich? 

Tak jak w przypadku każdego elementu garderoby, także w przypadku skarpetek obowiązuje pewnego rodzaju sezonowość i trendy. W latach dziewięćdziesiątych popularne były białe skarpety frotte noszone do każdego rodzaju obuwia, także do tych pół eleganckich - na szczęście prawdziwi dżentelmeni nosili skarpetki dobrane do koloru obuwia. W dzisiejszych czasach skarpetki miewają równie szokujące kolory co kiedyś, może po prostu dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do innych standardów i trendów, jakie występują na rynku. Być może dzisiaj całkiem inne czynniki decydują, czym kierować się przy wyborze skarpet męskich. Nawet najbardziej kolorowe skarpety pasują mężczyznom pracującym nawet na najbardziej poważnych stanowiskach. Badania prowadzone w krajach anglojęzycznych dowodzą podobno, że mężczyźni noszący kolorowe skarpety są bardziej kreatywni, co stało się specyficznym przedmiotem dress code’u pracowników korporacji. 

Najpopularniejsze kolory skarpet męskich 

Standardowo najpopularniejsze kolory skarpet męskich to ciągle stonowane, ciemne barwy, które pasują do większości męskich butów, zwłaszcza tych eleganckich. Coraz bardziej popularne są krótkie skarpetki do sportowego obuwia, zwłaszcza w lecie, kiedy sportowe obuwie jest wybierane częściej. Oczywiście niedopuszczalne jest ubieranie skarpetek do sandałów, ale to klasyk, o którym wiedzą chyba wszyscy ludzie, nawet najmłodsi. Coraz bardziej popularne są także szalone wzory: bajecznie kolorowe paski albo printy, czasami bardzo infantylne jak flamingi czy banany. jakiś czas temu na rynku pojawiły się także skarpetki z rysunkami z… the Beatles! Prawdziwa gratka dla fanów, tylko ta cena… 

Do czego nosić czarne, a do czego białe skarpetki? 

Ostatnie badania wskazują na ponadprzeciętną kreatywność osób, które noszą kolorowe skarpetki w okolicznościach biurowego dress code’u. Chociaż mieszane, szalone kolory bywają problematyczne, to jednakowoż najbardziej popularne, monochromatyczne skarpetki sprawiają najwięcej problemów jeśli chodzi o ubiór. nie dla wszystkich odpowiedź na pytanie do czego nosić czarne, a do czego białe skarpetki jest tak samo oczywiste. Białe skarpetki z całą pewnością dopuszczalne są jedynie w sytuacjach sportowych - na siłowni czy podczas gry w tenisa, opcjonalnie: na wakacjach, ale tylko do ściśle sportowych butów. Zaś czarne skarpetki pasują jedynie do butów ciemnych, z pewnością eleganckich, ale nie tylko - wyobraźmy sobie, że zza punkowego trepka wystaje biała skarpeta frotte…  

Hit ostatnich sezonów - skarpetki w śmieszne wzory 

Kolorowe skarpetki sprawiają, że nawet najbardziej poważny dyrektor banku może pokazać się z nowej, kreatywnej strony zadziwiając tym samym niejednego współpracownika. Bowiem hit ostatnich sezonów - skarpetki w śmieszne wzory to rzeczy, która urzekła wielu ludzi - radosna, bezkompromisowa wersja biurowej ekstrawagancji. Na co dzień częściej znajdzie się na nogach przedstawiciela klasy kreatywnej, aniżeli urzędnika, na szczęście coraz bardziej popularna.  Śmieszne wzory zawładnęły nie tylko skarpetkami, teraz możemy znaleźć również kąpielowe szorty, (które znajdziesz w tym miejscu).

Stopki czy skarpetki za kostkę? 

Zazwyczaj im większy wybór tym trudniejsza decyzja co wybrać, żeby było jak najbardziej adekwatne do sytuacji. Tyczy się to właściwie każdej dziedziny życia, także skarpetek. Ostatnie lata przyniosły nowe modele skarpetek, nie tylko stopki ale także baletki. O ile baletki pozostają opcją do wyboru w przypadku kobiet, o tyle dla mężczyzn wybór jest nieco bardziej ograniczony i zamyka się tak naprawdę w skrajnościach: stopki czy skarpetki za kostkę. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje konkretne przeznaczenie - stopki lepiej będą wyglądały do butów sportowych, ale dla nietuzinkowych mężczyzn do swobodnych stylizacji będą się dobrze prezentować także w przypadku botków.  

Gdzie kupić skarpety męskie najwyższej jakości? 

Ostatnie lata to ekspansja światowa produktów z dalekiego wschodu, które miewają dobrą jakość, ale częściej, niestety, zarówno skład jak i wykonanie jest bardzo słabe. Jedyną cechą konkurencyjną jest tutaj cena, ale w przypadku produktów tak słabej jakości cena nie rekompensuje problemów w użytkowaniu. Warto więc czasami poszukać nieco szerzej, ponieważ miejsc, gdzie kupić skarpety męskie najwyższej jakości można bez większych problemów jest jednak bardzo wiele. Podstawową kwestią jest odpowiednie sprawdzenie składu i wybór tego, którego jakość będzie najwyższa. Najlepsze w codziennym użytkowaniu są oczywiście naturalne materiały, ostatnio coraz bardziej popularne staje się włókno bambusowe. W sklepach z bielizną często można znaleźć bokserki w taki sam print jak skarpetki, a szukając bokserek, pamiętaj że najwięcej znajdziesz na https://zippini.pl/bokserki-meskie.

Skarpety męskie marki Adidas 

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku niezwykle modne było nachalne eksponowanie logotypów w widocznych miejscach na każdym elemencie garderoby, na którym można było to zrobić. Taka moda nie ominęła także skarpet, zaś skarpety męskie marki Adidas, grube, białe, których marne imitacje frotte zrobiły później karierę na bazarach, na trwałe wpisały się na listę synonimu kiczu modowego w tamtych latach. Na szczęście dzisiaj mamy zupełnie inne kanony estetyczne, przez co marki mogą naprawić swoje dawne błędy. Chociaż aktualnie lata dziewięćdziesiąte są znów popularne, być może znowu pojawi się moda na białe, grube skarpety, miejmy tylko nadzieję, że nie do sandałów. Marka adidas oprócz modnych skarpet posiada w swojej ofercie bielizny również niezwykle wygodne https://zippini.pl/majtki-meskie.