Najmodniejsze fasony płaszczy na wiosnę  

Pierwsze pojawiają się coraz większe kałuże. W pierwszych nieśmiałych promieniach topnieją sople lodu, a z dachu coraz mocniej kapią wielkie krople. Potem pojawiają się coraz bardziej odważne ptasie trele. Wracają jaskółki i bociany. Powietrze, chociaż jeszcze odrobinę mroźne, pachnie już świeżą ziemią. Przychodzi wiosna, a wraz z nią pragnienie zrzucenia najcięższych ciepłych rzeczy i włożenie letniej, ukwieconej sukienki. Zanim jednak przestanie być zimno w takiej sukience, trzeba nastawić się na okres przejściowy, w którym płaszcze i ciepłe swetry są niezbędne do przetrwania chłodnego wieczoru i poranków. Na pomoc można wezwać najmodniejsze fasony płaszczy na wiosnę, które są zdecydowanie lżejsze niż jesienne przejściówki i w kolorystyce radośniej witającej rozpoczynającą się porę roku. 

Co pasuje do stylizacji z wiosennym płaszczem? 

Wiosenny płaszcz to rzecz, która zdecydowanie nie jest niezbędna w szafie każdej kobiety, ale potrafi niezwykle ułatwić życie, a już na pewno codzienną stylizację. Wiosenny płaszcz jest lżejszy niż jego zimowy odpowiednik, zaopatrzony w przepastne kieszenie i najczęściej zapinany na guziki lub tylko wiązany w pasie paskiem. Co pasuje do stylizacji z wiosennym płaszczem w swojej klasycznej odsłonie? Z całą pewnością sportowa elegancja, odrobinę jeansu i buty bez kożucha. Pasują także coraz lżejsze sukienki, czy bluzki z dekoltem w łódkę które idealnie komponują się w ciepłe południe, ale wieczorem będą wdzięczne za towarzystwo płaszcza. Wiosenny płaszcz będzie fantastycznie pasował z wielką parasolką i spacerem w czasie pierwszego wiosennego deszczu.W przypływie szaleństwa można zestawić go z żółtymi kaloszkami. 

Najpopularniejsze kolory na wiosnę 

Kiedy budzimy się do wiosennego życia z zimowego letargu, szukamy energetyzujących kolorów, aby pobudzić swoją kreatywność i siebie samego do nowego działania. Najpopularniejsze kolory na wiosnę to oczywiście wszelakie radosne zielenie, ale także cała gama nasyconych pomarańczy i czerwieni. Obok kobiety ubranej w intensywne barwy trudno przejść obojętnie, wobec tego trzeba się przygotować na zaciekawione spojrzenia. Wiosna to też dobr czas na kolorowe printy, także te w delikatne łączki lub bardziej zdecydowane kwiaty. Przede wszystkim jest to pora odpowiednia na lekkość i radość, że po zimowej szarudze wreszcie przyszła radość, a wraz z nią coraz dłuższe i cieplejsze dni. 

Płaszcz przejściowy - długi czy krótki? 

Chociaż może traktujemy sprawę lekko, bo taki wiosenny płaszczyk to błahostka i drobiazg, to wybór wcale nie jest taki banalny, zaś jego konsekwencje mogą jeszcze długo dawać nam się we znaki. Otóż pierwszą ważną decyzją jest to czy ma to być płaszcz przejściowy - długi czy krótki? Jakkolwiek oba mają swoje zalety, posiadają także solidne wady. I tak, długi płaszcz to gwarancja dokładniejszego otulenia się ciepłem, ale jednocześnie większe prawdopodobieństwo ubłocenia, zwłaszcza przy wiosennych roztopach. Płaszcz krótszy to może mniej bałaganu i prania, ale i mniej ciepła. Do tego nie każda sylwetka wygląda dobrze w długim płaszczu, zdecydowanie bardziej uniwersalny jest płaszcz krótki. Najlepiej przymierzyć kilka różnych modeli, żeby najlepiej ocenić ten, który będzie dla nas najbardziej korzystny.  Z takimi płaszczami idealnie komponują się https://zippini.pl/spodnice-asymetryczne .

Gdzie kupić wiosenny płaszcz? 

Miejsc, gdzie kupić wiosenny płaszcz nie brakuje. Właściwie każda szanująca się sieciówka posiada w swojej ofercie co najmniej kilka modeli wiosennych płaszczy korzystnych dla różnych sylwetek. Warto sprawdzać ofertę na bieżąco, gdyż w tak zwanym międzyczasie mogą pojawić się nowe modele, które będą dla nas bardziej odpowiednie. Oczywiście niezgłębioną otchłanią pełną możliwości zakupowych jest internet. Dzięki jego przepastnym przestrzeniom i niezliczonej ilości sklepów, platform i marek, możemy dokonać zakupu o każdej porze dnia i nocy, sprawiając sobie ubranie, które kurier dostarczy także z drugiego końca świata. 

Komu pasują długie okrycia wierzchnie? 

Jakkolwiek wybór jest nieograniczony w sensie możliwości, to właściwości każdej sylwetki skutecznie zawężają dostępny katalog do dosłownie kilku pozycji w najbardziej optymistycznym wariancie. Jeśli marzy nam się płaszcz o długości maxi, warto najpierw zastanowić się, czy jesteśmy jednym ze szczęśliwców komu pasują długie okrycia wierzchnie. Nie dla wszystkich jest to bowiem dobre wyjście - zwłaszcza kobiety niskie i o pełniejszych kształtach mogą nie wyglądać korzystnie w tego typu płaszczach. Z całą pewnością pasował będzie kobietom wysokim i szczupłym, ale temu typowi sylwetki niewiele jest w stanie zaszkodzić. 

Na sportowo - płaszcz z kapturem 

Moda ostatnich kilku sezonów, która przebojem wdarła się w przestrzeń okryć wierzchnich to stylizacja na sportowo - płaszcz z kapturem. Projektanci bronią się, że ma to być nietuzinkowe rozwiązanie łączące klasykę ze sportową nonszalancją, ale nie oszukujmy się - takie połączenie nie będzie odpowiednie na każdą okazję. O wiele bezpieczniej jest pozostać przy klasycznym modelu płaszcza, który od czasu do czasu połączymy ze sportową bluzą aniżeli od razu decydować się na tak nietuzinkowy model. Niektóre Panie taki płaszcz łączą nawet ze spódnicą rozkloszowaną (klik) i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

Aktualnie nasz asortyment nie posiada tych produktów.