Jak wybrać idealny płaszcz oversize?

Płaszcz oversize to taki element garderoby, który przez lata pozostawał w awangardzie jeśli chodzi o obecność na ulicach. Zapomniany i porzucony w odmętach szaf jako relikt lat osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych musiał czekać kilkanaście lat na powrót do modowych łask. Zapewne wiele z nas myśli, że najlepszym sposobem jak wybrać idealny płaszcz oversize jest po prostu sięgnięcie do szafy mamy lub babci, to niestety - mamy złą nowinę. Płaszcze oversize nie stanowią takiej zupełnie wolnej przestrzeni - nie każda sylwetka będzie w nim dobrze wyglądała, ale przy źle dobranym płaszczu naprawdę każda kobieta może uzyskać efekt mało spektakularnego namiotu. A o to chyba żadnej z nas nie chodzi. Dlatego warto spędzić trochę czasu, nie tylko w lumpeksach, żeby znaleźć idealny płaszcz oversize.  

Najmodniejsze fasony luźnych płaszczów 

Jeszcze kilka lat temu płaszcze oversize należały do całkowitej awangardy, dzisiaj najmodniejsze fasony luźnych płaszczy można znaleźć właściwie w każdej sieciówce. Co więcej - luźne płaszcze opanowały blogi modowe i porady w telewizjach śniadaniowych. Można odnieść wrażenie, że bez luźnego płaszcza nie powinnyśmy w ogóle wychodzić na ulicę. możemy spróbować wybrac dla siebienajlepszy płaszcz, najlepiej metodą prób i błędów, czyli wielokrotnego mierzenia modeli, które nam się spodobają. A wybór mamy ogromny - zarówno pośród materiałów jak i krojów, bo paradoksalnie płaszcz oversize może mieć różne fasony, dlatego to, że jeden będzie na nas wyglądał tragicznie nie oznacza, że inny będzie powodował podobnie fatalny efekt. 

Z czym łączyć okrycia wierzchnie typu oversize? 

Okrycia wierzchnie oversize to dosyć trudny modowy temat, który należy umiejętnie ograć, aby wyglądał zarówno atrakcyjnie jak i świeżo, bez niepotrzebnego uczucia ciężkości. Z czym łączyć okrycia wierzchnie typu oversize, żeby uzyskać zadowalający wygląd? Najprostszą zasadą jest, żeby łączyć obcisłe z szerokim, to znaczy żeby do szerokiego płaszcza wybrać dopasowane ubranie będące pod spodem. Można też próbować łączyć ze sobą różne ciuchy oversize - na przykład bluzę i płaszcz a do tego dopasowane rurki, tylko trzeba to zrobić z głową i dobrym lustrem, żeby efekt pozytywnie nas nastrajał. Jeśli wolimy nosić obcisłe bluzki pod luźny płaszcz, to idealnym wyborem będą https://zippini.pl/bluzki-z-cekinami lub modne bluzki body, z których na pewno będziesz zadowolona.

Marki, które oferują modne płaszcze damskie 

Jeszcze kilka lat temu płaszcze oversize znajdowały się w modowej awangardzie, dzisiaj marki, które oferują modne płaszcze damskie dostępne są w każdej galerii handlowej. Co więcej - rozumiejący trendy właściciele second handów i komisów odzieżowych także wiedzą jakie są największe obiekty pożądania współczesnych kobiet i celowo eksponują te najbardziej modne modele na swoich wieszakach. Dobrze się dzieje, że możemy wybierać pomiędzy sklepowymi półkami a modą z drugiej ręki tak, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego portfela i przekonań etycznych. 

Najciekawsze stylizacje z luźnym płaszczem w roli głównej  

Płaszcz wydaje się być takim zwyczajnym, banalnym nieco wymuszonym sytuacją pogodową i szerokością geograficzną akcesorium, którego noszenie to raczej zło konieczne aniżeli radosny modowy obowiązek. Najciekawsze stylizacje z luźnym płaszczem w roli głównej znaleźć można najczęściej jedynie w internecie. Dlaczego na ulicach tak sporadycznie można spotkać ciekawe stylizacje z wykorzystaniem płaszcza? Dlaczego kobiety wydają się być tak bardzo zachowawcze w tej kwestii? Być może jeszcze do nas, jako społeczeństwo nie dotarło jak wiele możliwości stylizacyjnych daje zwykły trencz, że noszenie go zamiast sukienki nie jest przejawem ekshibicjonizmu, ale raczej świadomą zabawą moda i trendami, obok których nie można przejść obojętnie? A może po prostu płaszcz to w naszej kulturze jedynie dodatek, pewnego rodzaju pogodoodporny pokrowiec na prawdziwą stylizację, czyli to, co mamy pod nim. W końcu płaszcz przez całe przyjęcie wisi zapomniany na wieszaku. 

Płaszcz oversize - elegancki czy sportowy? 

Ponieważ płaszcz oversize może mieć różny fason, trzeba sobie zadać pytanie który będzie lepszy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, ale najczęstszy wybór zamyka się w wąskim obrębie płacz oversize - elegancki czy sportowy. Może to dziwić, ale płaszcze sportowe bywają równie popularne jak te eleganckie, i chociaż trudno jest zastąpić jeden drugim, to często w szafie mamy jedynie jeden z nich. To, na który płaszcz się zdecydujemy wynika przede wszystkim ze stylu życia i sposobu ubierania na co dzień. Osoby ubierające się na co dzień na sportowo wyglądałyby groteskowo, ale przede wszystkim - czułyby się nieswojo w zbyt eleganckim płaszczu - zobacz na https://zippini.pl/eleganckie-kurtki. Na odwrót byłoby pewnie dokładnie tak samo, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, zerknijmy na swoje codzienne outfity, żeby móc komfortowo czuć się w swoim własnym płaszczu. 

Gdzie kupić luźny płaszcz w przystępnej cenie? 

Ponieważ wiele marek ma w swojej ofercie różne fasony płaszczy, miejsc gdzie kupić luźny płaszcz w przystępnej cenie nie brakuje. Oczywiście możemy sięgać do internetu i szukać na wielu różnych platformach sprzedażowych i wyprzedażowych w poszukiwaniu najciekawszej oferty, możemy także wybrać się na modowe safari, to znaczy sprawdzić asortyment w okolicznych second handach. Wybór najlepszego płaszcza może stać się nie lada przygodą.

Aktualnie nasz asortyment nie posiada tych produktów.