Jakie obrączki są najpopularniejsze wśród młodych par? 

Pierwszym i najważniejszym kryterium przy wyborze obrączek jest ich styl. Musi on odzwierciedlać nasz gust i osobowość. Minimalistki i miłośniczki klasyki z pewnością lepiej będą czuć się w prostych, nie rzucających się obrączkach. Z kolei zwolenniczki strojnej i wyrazistej biżuterii chętnie wybiorą spektakularną obrączkę. Są jednak modele ponadczasowe, które bez względu na preferowany styl, cieszą się niesłabnącym popytem. Jakie obrączki są najpopularniejsze wśród młodych par? Dużym powodzeniem cieszą się obrączki mieszane, dwukolorowe czyli wykonane z różnych metali. Połączenie białego i żółtego złota prezentuje się niebanalnie i elegancko. Modne są również obrączki grawerowane – najczęściej na wewnętrznej stronie obrączki graweruje się datę ślubu lub inicjały imienia przyszłych małżonków. Nie kierujmy się przy wyborze obrączek wyłącznie aktualnymi trendami. Obrączka ma się przede wszystkim nam podobać i symbolizować naszą miłość. I niech to hasło przyświeca nam przy wyborze obrączek idealnych.  

Obrączki z różowego złota – hit czy kit? 

Skoro jednak przy trendach jesteśmy to należy wspomnieć, że obecnie modne są obrączki z różowego złota. Nie są sztampowe, na pewno zachwycają oryginalnością. Różowe złoto nie jest tak popularne jak klasyczne jego odmiany: biała i żółta. Obrączki z różowego złota – hit czy kit? Tego rodzaju biżuteria będzie idealną propozycją dla osób, które lubią się wyróżniać i cenią nietuzinkowe rozwiązania. Projektanci biżuterii próbują obalić stereotyp, że stop w tym odcieniu jest mniej wartościowy czy tandetny. Bynajmniej. Wyroby z różowego złota pojawiają się we wszystkich kolekcjach jubilerskich  i cieszą się coraz większą popularnością. Ich ceny niejednokrotnie przewyższają biżuterię wykonaną z żółtego złota. Mając obrączke w danym odcieniu koniecznie zainwestuj w odpowiednie dodatki. czy bransoletki pasujące do obrączki.

Co warto wygrawerować na obrączce? 

Grawer na obrączce daje duże pole dla kreatywności młodej pary. Dzięki grawerowi można w dowolny sposób spersonalizować obrączki i sprawić, że stale będą przypominały nam o wielkim uczuciu. Nie należy spieszyć się z decyzją co do treści, jaką chcemy umieścić na obrączce. Dlatego najlepiej zamawiać obrączki kilka miesięcy przed datą ślubu. Niezaprzeczalną zaletą grawerowania obrączek ślubnych jest możliwość umieszczenia napisu, który przekaże w pełni nasze emocje i uczucia, jakimi darzymy partnera/partnerkę. Co warto wygrawerować na obrączce? W zależności od naszej kreatywności i pomysłu, może to być napis, cytat (na przykład z Waszej ulubionej piosenki),  drobny rysunek, data ślubu tudzież data Waszego pierwszego spotkania lub dedykacja. Takim grawerem można uzupełnić również najmodniejsze w tym sezonie https://zippini.pl/naszyjniki. Większość sklepów jubilerskich oferuje wykonanie graweru o określonej ilości znaków w cenie zakupu obrączek. Za każdą dodatkową literkę należy dopłacić. Pamiętajmy, że grawer na obrączce to bardzo osobista kwestia, którą należy na spokojnie przemyśleć. Wszak obrączki będą nam towarzyszyć na resztę dni naszego życia.  

Sklepy z biżuterią oferujące duży wybór obrączek 

Obrączka to odwieczny symbol miłości i wierności. To symbol przypominający o małżeńskiej przysiędze i o ukochanej osobie. Dlatego tak istotny jest wybór właściwej obrączki – trwałej, solidnie wykonanej oraz odpowiadającej wizualnie naszym gustom. Sklepy z biżuterią oferujące duży wybór obrączek z pewnością pomogą dokonać ostatecznego wyboru. Wiodące marki jubilerskie takie jak W.Kruk, Apart czy Yes  posiadają w swych kolekcjach obrączki, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. A jubiler pomoże wybrać odpowiedni rozmiar, doradzi fachową poradą, dokona właściwego pomiaru miarką jubilerską. Dzięki temu będziecie mieć Państwo pewność, że obrączka będzie leżeć idealnie.  

Jak zamówić obrączki przez Internet? 

Wiele osób boi się zakupu obrączek online. Chętniej kupują przez internet https://zippini.pl/kolczyki czy inną biżuterię. Jednak te obawy są naszym zdaniem nieuzasadnione i paradoksalnie, zakup obrączki drogą internetową może być znacznie korzystniejszy! Dlaczego? Chociażby z tego powodu, że sklepy stacjonarne muszą opłacać wszelkie koszty za utrzymanie powierzchni sklepowych, a to z kolei powoduje dodatkowe koszty wliczone w marżę ma produktach. Kupując online także mamy gwarancję ma produkty i możliwość zwrotu. Ponadto w sklepach internetowych pojawiają się atrakcyjne promocje, dzięki którym wymarzone obrączki można dostać nawet za połowę ceny realnej! Jak zamówić obrączki przez Internet? Najpierw należy zapoznać się z ofertą poszczególnych sklepów jubilerskich online i kiedy już zdecydujemy się na konkretny model, po prostu wrzucamy go do wirtualnego koszyka i gotowe! Pamiętajmy przy tym, by korzystać z zakupów w sprawdzonych, wiodących sklepach jubilerskich. Właściciel sklepu internetowego powinien na swej stronie zamieścić wszelkie wymagane informacje takie jak adres siedziby firmy, numer telefonu, adres e -mail. Warto również prześledzić opinie o marce w Internecie. Przed zakupem obrączek online koniecznie zapytajcie, czy istnieje możliwość zwrotu. Większość sklepów daje taką możliwość, ale nie wszystkie. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zakup obrączek z diamentami, koniecznie zapytajcie o certyfikat kamieni. Ponadto każdy wyrób jubilerski powinien być oznaczony znakiem probierczym uznawanym w Polsce. Zakup obrączek przez Internet to oszczędność czasu i nierzadko także pieniędzy.  

Od jakich kwot zaczynają się ceny obrączek? 

Najczęściej używanym metalem w produkcji obrączek ślubnych jest złoto. Jest to metal trwały i ponadczasowy. Najczęściej stosuje się złoto o próbie 585. Niezwykle popularne są również obrączki z białego złota, a i te z różowego cieszą się coraz większą popularnością. Obrączki mogą być również wykonane ze srebra lub z platyny. Platyna to najcenniejszy spośród metali szlachetnych i zarazem najdroższy. Osoby cierpiące na alergię mogą wybrać obrączkę z palladu. Jest to metal szlachetny należący do grupy platynowców i jest materiałem antyalergicznym. Innym metalem, który zdobywa coraz większe uznanie, jest tytan. Ze względu na swoją wysoką twardość, obrączki tytanowe są najbardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania.  Zaletą tytanu prócz trwałości jest stosunkowo niska cena. Od jakich kwot zaczynają się ceny obrączek? Na finalną cenę obrączki składa się wiele czynników: materiał, z jakiego jest wykonana, próba, rozmiar, obecność i jakość kamieni, szerokość.  Najtańsze będą obrączki z tytanu i srebra (już od kilkudziesięciu złotych). Droższe będą obrączki ze złota, a najwięcej zapłacimy za obrączki z platyny. Z reguły przyszli małżonkowie decydują się na złote obrączki. Ale i tutaj złoto złotu nierówne. Kluczowe znacznie ma jego próba. Im niższa próba, tym mniej zapłacimy za obrączki.   

Czy obrączka damska i męska musi być taka sama? 

Wiele par nie wyobraża sobie zakupu dwóch różnych obrączek, które z definicji powinny symbolizować jedność, zgodność i nierozerwalność łączącego ich sakramentu. Ale czy obrączka damska i męska musi być taka sama? Wszak fakt, że zakochani są dwiema idealnie dopasowanymi połówkami nie oznacza, że połówki te muszą być identyczne. Ponadto gusta przyszłych małżonków mogą się diametralnie różnić. Są Panie, które lubią bogato zdobione obrączki i panowie, którzy wolą klasyczne, minimalistyczne modele. Poza tym czy podczas zakupu obrączek mamy wyzbyć się swej oryginalności i zaakcentowania siebie? Przecież przez fakt, że dwoje ludzi chce spędzić ze sobą resztę życia nie oznacza, by myśleli zawsze tak samo, robili to samo i nosili takie same obrączki. Możemy zadecydować, że damska obrączka będzie węższa niż męska. Możemy wybrać model, w którym obrączka damska będzie dodatkowo ozdobiona kamieniem szlachetnym. Można też wybrać obrączki z dwóch różnych rodzajów metali szlachetnych! Wszystko zależy od naszej inwencji, kreatywności i ….zgodności!