Muchy VS krawaty

Coraz częściej mężczyźni, - ale i nie tylko! – zastanawiają się nad tym co wybrać, jeśli chodzi o muchy VS krawaty. Na samym początku powinniśmy się zastanowić, na jaką okazję mamy zamiar się wystroić. Z reguły krawaty uznawane są za znacznie bardziej formalne aniżeli muchy. Tak więc, jeżeli nasza stylizacja ma nam służyć na bardzo ważnym, formalnym i biznesowym spotkaniu – tutaj zdecydowanie warto postawić na klasyczny krawat w stosowanych barwach i – ewentualnie – wzorach. Jeżeli natomiast wybieramy się na mniej formalne spotkanie, warto dostosować swój wybór do tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Stawiając na krawat, warto pamiętać o tym, że mamy sporo rodzajów krawatów, pośród których możemy wybierać i przebierać. Warto dobrać odpowiedni krój i styl do rodzaju koszuli, jeżeli oczywiście takową mamy zamiar ubrać. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na wybór muchy to warto mieć na uwadze to, że są one mniej formalne, uznawane za bardziej młodzieżowe i widowiskowe co oczywiście może być zarówno wielkim minusem, jak i plusem dla stylizacji.

Czy warto postawić na muchy na wesele?

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym, czy warto postawić na muchy na wesele, to zdecydowanie warto! Dlaczego? Ponieważ wesele jest wręcz idealnym środowiskiem dla nich. Nie jest zbyt formalne oraz ani trochę biznesowe. Decydując się na muchę na wesele, fantastycznie wyróżnimy się z tłumu gości, podkreślimy swoją -niejednokrotnie w takich sytuacjach – powtarzalną i monotonną stylizację i zdecydowanie zabłyśniemy! Wybierając się na taką uroczystość, warto postawić na zdecydowane, odważne wzory i kolory, które dodadzą niezapomnianego szyku. Szykują stylizację na wesele pamiętajmy również, że bardzo dużą rolę grają eleganckie spinki do mankietów.

Jakie muchy wybrać?

Jeśli chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie muchy wybrać, to najpierw powinniśmy podjąć decyzję odnośnie tego, jakie krój muchy oraz styl i kolor będzie dla nas najodpowiedniejszy. Muchy, tak samo jak krawaty, różnią się między sobą wielkością, krojem, materiałem i wykończeniem. Jeżeli z natury jesteśmy lepiej zbudowani niż inni, warto postawić na większe – bo, aż 3 calowe – muchy. Z reguły, standardowym wymiarem muchy, jest 2,5 cala. Natomiast jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej faktury oraz wzoru i koloru – tutaj może nas powstrzymać jedynie nasza wyobraźnia.

Muchy - rodzaje

Muchy, tak samo jak https://zippini.pl/krawaty mają swoje różne rodzaje, kroje i fakturę. Jeżeli chodzi dokładnie o muchy – rodzaje, to warto na samym początku wymienić Modern Butterfly, czyli motyl. Jest to jedna z najpopularniejszych rodzajów much do koszuli. Kolejnym rodzajem będzie mucha The Diamond Point, jako diament. The Big Butterfly, czyli Wielki Motyl, jest znacznie większą opcją muchy, która pojawiła się na samym początku, czyli Modern Butterfly. Wielki Motyl różni się tym od swojej podstawowej wersji, że jest znacznie większa. Kolejnym rodzajem jest mucha Bathwing, jako Skrzydło Nietoperza. Jest ona bardzo wąska i prosta w swojej budowie. Mucha Wooden, czyli Drewniana charakteryzuje się tym, że naprawdę stworzona jest z drewna! Jest sztywna i bardzo szykowna. Z takich bardzo ekstrawaganckich i nietuzinkowych much warto jeszcze wymienić muchę typu Metal, czyli Metalową, która również faktycznie stworzona jest z metalu i pokryta materiałem.

Muchy - najmodniejsze wzory

Z racji tego, że muchy stały się naprawdę bardzo popularnym dodatkiem wyjściowym, a nawet w dalszym ciągu nim się stają – wiele producentów zaczęło prześcigiwać się w różnorodności faktur oraz kolorów. Jeżeli chodzi o muchy – najmodniejsze wzory, to na samym początku zdecydowanie powinna pojawić się mucha w kratę, która nieprędko wyjdzie z modowych top trendów. Równie popularnym wyborem są muchy w kropki lub asymetryczne paski. Natomiast jeżeli chodzi o kolory, to na pewno na pierwszym miejscu plasuje się kolor czarny, natomiast zaraz zanim jest granat, czerwień i bordo. Oczywiście wyżej wymienione kolory i wzory lubią mieszać się naprzemiennie, dzięki temu tworząc fantastyczne muchy dla Panów. Takie wzorzyste muchy świetnie skomponują się z delikatną, męską biżuterią - sprawdź co kryje się tutaj.

Idealne muchy do koszuli

Tak naprawdę każda mucha, jest przeznaczona do innego rodzaju koszuli. Jeżeli szukamy idealne muchy do koszuli, to na samym początku musimy określić to, jakiego rodzaju koszulę mamy oraz jaka muszka będzie do tego odpowiednia. Tak naprawdę tutaj najważniejszą rolę gra kołnierzyk koszuli. Jednym z najpopularniejszych koszul wybieranych do muchy, jest koszula o łamanym kołnierzu, tzw. frakowym. W tym wypadku kołnierzyk jest wprost stworzony do noszenia muchy. Kolejną opcją będzie koszula z kołnierzykiem w klasyczny kent. Przy tym wyborze idealnie sprawdzą się większe muchy np. Big Butterfly, które subtelnie będą opadać na kanty kołnierzyka. Do koszul krytych plisą, fantastycznie sprawdzą się muszki o bardzo nietypowym kształcie np. Diamond lub Battwing.

Jak poprawnie nosić muchy?

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz odpowiedzi na to jak poprawnie nosić muchy, to wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju muchy i od jej wiązania. Bowiem każda mucha, a raczej jej typ przeznaczenia, jest stworzony do czegoś innego. Niemniej każdą muchę powinno nosić się stylowo i odpowiednio do koszuli. Warto zwracać uwagę również na wzór muchy, by nie była zbyt jaskrawa lub przeciwnie – zbyt blada w porównaniu z całą stylizacją.

Aktualnie nasz asortyment nie posiada tych produktów.

Może jednak zainteresuje Cię również to