Jak nosić męskie kurtki skórzane?

Mało jest tak wyraźnych legend pośród elementów męskiej odzieży jak właśnie skórzana kurtka. Jest symbolem renegata, niepokornego wojownika, który na swoim motocyklu przemierza świat nie zważając na niebezpieczeństwa. To symbol wolności, trochę jak Harley, a trochę jak smak mocnego alkoholu. Jednak skórzana kurtka nie musi kojarzyć się jedynie z łobuzem słuchającym nieznośnej muzyki, może to być także element dobrze dobranej stylizacji, może niekoniecznie absolutnie grzecznej. Jak nosić męskie kurtki skórzane, aby nie wyglądać tandetnie, tylko stylowo i jednocześnie żeby nie wejść w zatarg z żadną z subkultur? Warto bowiem pamiętać, że pewne bardzo charakterystyczne modele przyswoiły sobie właśnie subkultury i jeśli nie jesteśmy bezpośrednio zainteresowani przyłączeniem się do jednej z nich - warto postawić na uniwersalne modele kurtek. Do takich modeli świetnie pasować będą https://zippini.pl/koszule-meskie-slim.

Jak dbać o skórzane kurtki? 

Kiedy już znajdziemy swój wymarzony model, możemy zacząć się o niego troszczyć, jeszcze zanim zobaczymy premierę na ulicznym chodniku. Jak dbać o skórzane kurtki, żeby służyły jak najdłużej? Warto koniecznie zakonserwować odpowiednio kurtkę, zupełnie tak jak dba się o skórzane buty. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią pastę, która zmiękczy skórę, a jednocześnie ochroni ją przed czynnikami zewnętrznymi - deszczem i wilgocią. Warto po każdym przemoczeniu kurtkę skórzaną troskliwie osuszyć i koniecznie natłuścić. Żadna skóra - ta na naszym ciele czy ta, z której zrobione jest nasze obuwie nie lubi przesuszania i niedobrego traktowania. Jeśli tylko będziemy dbać o nasze rzeczy - odwdzięczą się długą, nomen omen, żywotnością. 

Jaki fason męskiej skórzanej kurtki wybrać? 

W zależności od tego jaki rezultat chcemy osiągnąć, powinniśmy wybrać konkretny model kurtki. Możemy ryzykownie balansować na granicy innych kultur lub też delikatnie wpisywać się w bezpieczny trend. Oczywiście najmocniej z subkulturami związane są wszelkiego rodzaju ramoneski - tutaj efekt będzie zdecydowanie rockowy, a w pewnych okolicznościach nawet punkowy. Jeśli zabiegamy o drapieżny wygląd, żadna kurtka nie będzie dla nas lepsza. Jeśli jednak chcemy trzymać się z daleka od ryzyka, to jaki fason skórzanej kurtki wybrać? Możemy pokusić się o klasyczne wersje marynarek lub pilotek, które przecież także wykonywane były ze skóry. Będą z nimi świetnie wyglądać  eleganckie i stylowe https://zippini.pl/marynarki-meskie. Można też pokusić się o płaszcz, ale to już zdecydowanie inny koszt jak i zupełnie inna estetyka.  

Męska skórzana kurtka ramoneska 

Jak już zostało powiedziane, najbardziej zadziorna w swojej estetyce jest właśnie ramoneska. Zrzeszająca niejako pod swoim suwakiem fanów grupy The Ramones, przez lata przetrwała niemal w niezmienionym wydaniu. Męska skórzana kurtka ramoneska to nieodzowny element każdego buntownika. Jeśli jednak zależy nam na bardziej romantycznym wyglądzie, sięgnijmy po pilotki, które nadają romantycznego wyglądu niemal każdej sylwetce. Ponadto kurtki pilotki bywają niezwykle ciepłe, dzięki czemu nie straszna będzie nawet największa zima. 

Jakie buty do męskiej kurtki skórzanej? 

Męskie skórzane kurtki wymagają odpowiednich dodatków. Nieodzowne są naturalnie niebieskie jeansy, kolejny atrybut prawdziwego wojownika. Kiedy chcemy zachować ten buntowniczy wygląd, jakie buty do męskiej kurtki skórzanej pasują? Przez lata modne były trampki płócienne oraz ciężkie punkowe glany, ale oczywiście nie są jedyne buty, które pasują do takiej stylizacji. Równie dobrze będą wyglądać czarne skórzane botki, ale też sneakersy. W końcu przekora i bunt to podstawa dla skórzanego ubioru. Warto jednak pamiętać, aby nie próbować wciskać się w skórzany uniform, gdzie buty, spodnie i kurtka będą tworzyły swoistą zbroję. To nigdy nie wygląda dobrze.  

Gdzie kupić dobrą skórzaną kurtkę męską? 

Miejsc, gdzie kupić dobrą skórzaną kurtkę męską jest wiele, zarówno stacjonarnych jak i online. Jeśli chcemy odnaleźć kurtkę z prawdziwym charakterem, możemy także poszukać w second handach i sklepach vintage. Ponieważ produkty skórzane, jeśli tylko podda się je troskliwej opiece, będą służyły długo, to jeśli nasz ojciec lub dziadek nosili skórzane okrycia wierzchnie, to i dla nas powinny być one całkiem dobre. Jednakowoż należy pamiętać, że okrycia z drugiej ręki potrafią mieć nieprzyjemny zapach, na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma takich zapachów, których profesjonalna pralnia chemiczna nie mogłaby usunąć. 

Męska kurtka skórzana na zimę 

Chociaż sama kurtka nadaje stylizacji pazura, zaś noszący ją mężczyzna przybiera pozę twardziela, to warto pamiętać, że standardowo męska kurtka skórzana na zimę absolutnie się nie nadaje. Jest zimna i nieprzyjemna, bez podpinki może bardziej wychłodzić niż ogrzać. Chociaż nie przepuszcza wiatru i deszczu, to też nie izoluje od chłodu. Warto pamiętać o tej jej właściwości i wybrać inne modele kurtek, które będą bardziej odpowiednie w naszej strefie klimatycznej. Albo po prostu ubierać się na cebulkę, ciężar ocieplenia stylizacji przenieść na swetry  (odwiedź ten dział) i ciepłą bieliznę.