Czym charakteryzują się męskie kurtki pikowane?

Chłody i nieprzyjemne opady skłaniają nas do tego, aby sięgnąć po cieplejsze okrycie. Chociaż aura w naszej szerokości geograficznej zachęca czasami do przyodziania się w śpiwór lub podobnych gabarytów okrycie, to czasami możemy zdecydować się jedynie na kurtkę. Niektóre bywają ocieplone odpowiednią podszewką lub podpinką, te w sportowym stylu najczęściej jednak są zdecydowanie jednoczęściowe, przez co konieczne staje się pikowanie. Czym charakteryzują się męskie kurtki pikowane? Zazwyczaj są uszyte z materiału w jednolitym kolorze, bywają po prostu ciepłe lub ekstremalnie ciepłe. Wypełnione puchem lub innym materiałem. W zależności od marki posiadają odpinany kaptur, chociaż wiele z nich posiada kaptur przyszyty na stałe. 

Kurtki męskie pikowane przejściowe

Kaptur zdecydowanie przydaje się w okresie przejściowym, kiedy lato przechodzi w jesień, zaś jesień zmienia się w zimę. Oczywiście późna jesień wymaga zdecydowanie cieplejszego okrycia aniżeli pora letnia, toteż na tę porę roku dobrze sprawdzą się lekkie kurtki męskie pikowane przejściowe. Oczywiście można kreatywnie podchodzić do tematu jesiennych chłodów i ubierać się na cebulkę - tutaj świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kamizelki, które pomocą zachować ciepło na plecach i klatce, ale nie będą krępowały ruchów tak jak kurtka. Naturalnie, nie do każdej stylizacji kamizelka będzie najbardziej odpowiednia, ale warto mieć ją w swojej szafie na zdecydowanie casualowe i weekendowe sytuacje. 

Pikowane kurtki Nike 

Pikowanie, zarówno kamizelek jak i kurtek dodaje im sportowego sznytu. Nic dziwnego, że pikowane kurtki Nike, jak również wiele innych marek umieszcza właściwie w każdej swojej kolekcji. Ciepłe, wygodne, nie sprawiające problemów w pielęgnacji - pikowane kurtki mają sporo zalet. Wiele z nich występuje w wersjach unisex, dzięki temu niejedna dziewczyna chętnie pożyczy od swojego mężczyzny kurtkę, więc czasami będzie to nawet oszczędność - jedna kurtka dla dwojga. Ale żarty na bok. Wygodna kurtka to inwestycja, która będzie się nam zwracała za każdym razem, kiedy uda nam się uniknąć zamarznięcia. 

Przejściowa pikowana kurtka

Naturalnie, wiele jest innych okryć, które w porze przejściowej pomogą nam uniknąć przemarznięcia. Jednym z nich jest chociażby wspomniana już wcześniej kamizelka. Ostatnie lata to triumfalny powrót tweedowych płaszczy, chociaż można powiedzieć, że w eleganckim towarzystwie nigdy nie wyszedł z mody. jednak czasami potrzebujemy kurtki utrzymanej w zdecydowanie luźniejszym, sportowym tonie. Wtedy idealna staje się przejściowa pikowana kurtka. Ciężko jest polecić jedną markę czy też jeden najlepszy krój. W zależności od budowy ciała i typu sylwetki powinniśmy wybierać, więc najlepiej samemu przejrzeć sklepową ofertę, a następnie przymierzyć i ostatecznie kupić najlepszą, to znaczy w najwyższym stopniu spełniającą nasze oczekiwania kurtkę.  

Modne męskie kurtki pikowane na zimę i jesień 

Ponieważ typ sylwetki staje się kluczowy, nie zawsze modne męskie kurtki pikowane na zimę i jesień, które pojawiają się w popularnych sieciówkach, są najlepsze dla naszego wizerunku. Oczywiście, można bronić się żartem, że kiedy jest się wreszcie dorosłym, to na drugi plan schodzi wygląd, zaś na pierwszy wysuwa się wygoda stylizacji, ale bywają momenty, kiedy dobry ubiór podkreśli naszą pewność siebie i strategicznie poprawi nasze notowania. Nie ważne czy jest to randka z najładniejszą dziewczyną w okolicy czy spacer  z dzieckiem w parku - wygodny i schludny ubiór jest niezwykle ważny. W końcu, jeśli się dobrze czujemy ze sobą, zaczynamy wyglądać zdecydowanie lepiej. Do kurtki pikowanej pasują zarówno https://zippini.pl/spodnie-meskie o klasycznym kroju jak i modne https://zippini.pl/kamizelki-meskie.

Pikowana kurtka męska na wiosnę

Ogromną zaletą pikowanych męskich kurtek przejściowych jest możliwość ponownego wykorzystania w czasie przejścia zimy w wiosnę. Oczywiście amerykańscy naukowcy stwierdzili, że ludzie mają tendencję na wiosnę ubierać się cieplej aniżeli na jesień przy analogicznej temperaturze, ale jest na to jak najbardziej racjonalne wyjaśnienie. Otóż po zimie ziemia jest bardziej wychłodzona, więc pomimo temperatury powietrza, może nam być obiektywnie zimno. Dlatego pikowana kurtka męska na wiosnę, obok butów z solidną podeszwą, stają się niezbędne, aby bez przeziębienia i w pełni sił dotrwać do prawdziwej wiosny, kiedy to kurtki, czapki i ciepłe buty można definitywnie porzucić w odmętach szafy. Pikowana kurtka na wiosnę może występować w wersji skórzanej - odwiedź kategorię i zdecyduj sam, czy jest to model dla Ciebie.

Krótka kurtka pikowana męska

Poza innymi kwestiami, które determinują wybór kurtki, niezwykle istotna jest długość kurtki. Można by było uznać to za pewnego rodzaju złośliwość producentów, ale kurtki bywają produkowane najczęściej w określonych wielkościach, proporcjonalnych do rozmiaru. Dlatego też, jeśli jesteśmy szczupli i idealna szerokość kurtki ma dla nas rozmiar S, ale za to przez nas wzrost bardziej odpowiedni powinien być rozmiar L. Nie ma bowiem nic gorszego chłodną porą dla każdego mężczyzny, jak zbyt krótka kurtka pikowana męska. Powoli widać jaskółkę zmian i niektóre marki wzięły sobie do serca, że sylwetki bywają różne. Chociaż najczęściej dotyczy to ciągle damskich sylwetek, to coraz częściej i mężczyźni zaczynają być w tej kwestii dopieszczeni.