Męskie kurtki parki - co to takiego?

Na rynku wiele jest dostępnych modeli męskich kurtek, z całą pewnością każdy mężczyzna znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, co zachwyci go najbardziej i najlepiej będzie pasowało do jego sylwetki. Od jakiegoś czasu popularne stały się kurtki z wojskowym sznytem, które także kolorem przywodzą na myśl pierwotne przeznaczenie. Chodzi o męskie kurtki parki - co to takiego? Chociaż kiedyś mianem parki nazywano dłuższą kurtkę wyściełaną pierzem, noszoną przez Eskimosów w ich naturalnym środowisku, to w popkulturę mianem parki określa się kurtkę, która swoim wzorem nawiązuje do kurtek pilotów bombowców z czasów Zimnej Wojny. Jej zewnętrzna warstwa wykonana była z nylonu, który nie chłonął wody, pierwotnie w jej kieszeniach miały się zmieścić dwa magazynki amunicji. Z czasem stała się jednym z bardziej popularnych modeli - zarówno pośród kobiet jak i mężczyzn. 

Gdzie kupić parki męskie? 

Z uwagi na popularność tego modelu, w dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu z miejscem, gdzie kupić parki męskie można z łatwością. Tak naprawdę właściwie każdej jesieni naprawdę każda sieciówka ma w swojej ofercie parkę - zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Co więcej - początkowy kolor zielony ewoluował w kilka innych popularnych kolorów, w których aktualnie można spotkać parki. Do klasycznego kanonu kolorów kurtek - parek należą, oprócz zieleni także granat, czerń i szarość.  

Męskie kurtki parki - najpopularniejsze wzory 

Jednakże wspomnieć należy także, że męskie kurtki parki - najpopularniejsze wzory reprodukowane bywają przez lata. Chodzi oczywiście o wzór moro, czyli popularne łaty wojskowe  z maskowań i kamuflaży, w różnych często niestandardowych i na pewno nieregulaminowych w myśl wojska kolorach. Wzorzyste kurtki są zdecydowanie mniej uniwersalne i bardziej prowokujące, toteż nie każdy może pozwolić sobie, aby nosić taką kurtkę na co dzień do pracy. Warto zaopatrzyć się w wersję w bardziej standardowym kolorze, dzięki czemu kurtka będzie lepiej pasować do większej ilości stylizacji. Pozwoli to jednocześnie na ograniczenie zbyt dużych zakupów wynikających z niedostosowania do szafy nowej kurtki. 

Zimowe kurtki parki dla mężczyzn 

Chociaż parki kojarzą się głównie z cieniutkim, przejściowym odzieniem, to zimowe kurtki parki dla mężczyzn to całkiem duży segment rynku. Odpowiednio ocieplane, dzięki nieco dłuższemu krojowi, stanowią świetną ochronę przed największymi mrozami oraz nieprzyjemnym wiatrem. Parki zawsze wyposażone są w kaptur, dodatkowo obszyty futrem, które dodatkowo chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Parka to w istocie nieco krótszy płaszcz, który może być umiejętnie wystylizowany dobrze wygląda także w casualowych okolicznościach, a nie tylko sportowo. 

Męskie parki online

Jak co roku, kiedy przychodzi sezon na zimowe kurtki, sklepowe wieszaki wręcz uginają się od ciężaru eksponowanych na nich parek. Co więcej, męskie parki online są także bardzo popularnym elementem garderoby sprzedawanym w sezonie zimowym. Parka jest bowiem pewnego rodzaju klasykiem, zupełnie jak skórzana kurtka albo jeansy, stanowi klasę samą w sobie. Chociaż nawiązuje do wojskowości, często bywała towarzyszką pokojowych, hipisowskich manifestacji. To ciekawe jak wiele elementów wojskowego umundurowania przeniknęło do mody dając mocną inspirację dla twórców, którzy czerpią z tego stylu wprowadzając go na ulice.  

Męska kurtka parka w moro 

Z wielu względów można powiedzieć, że na szczęście wzory moro nie są trendem, który utrzymuje się dłużej. Od paru sezonów pojawia się w detalach, ale na tym kończy się jego powrót. Jak już zostało wspomniane, wzorzysta męska parka w moro niekoniecznie dobrze odnajdzie się w każdej stylizacji. Generalną zasadą jest, że wzory są trudniejsze do połączenia i jednocześnie mniej formalne, co mocno zawęża obszar jej wykorzystania do projektowania stylizacji. O ile czarna parka świetnie będzie się komponować z casualem, a nawet z biznesowym garniturem, to parka w jakiejkolwiek wzory już kompletnie nie będzie mogła być ubrana w sytuacji biznesowej, a i casualowej nie każdej. To ubranie, które prowokuje, nie pozwala pozostać obojętnym. Dopóki jest się nastolatkiem - takie rozwiązanie przystoi, jednak starsi mężczyźni powinni na wzory uważać. Należy również uważać na inne połączenia, w połączeniu z kurtką parką nie sprawdzą się bowiem eleganckie buty czy https://zippini.pl/spodenki-meskie.

Męska kurtka parka na jesień 

Kiedy temperatury spadają, a za oknem przyroda coraz częściej przypomina nam, że zbliża się zima, pojawiają się myśli o cieplejszej odzieży. Idealna wręcz na taką pogodę jest męska kurtka parka na jesień. Dłuższa i ciepła, z wieloma kieszeniami oraz ciepłym, głębokim kapturem, wydaje się być idealną towarzyszką zimy w mieście. Pod spód idealnie sprawdzą się wygodne bluzy męskie. Nic dziwnego, że ten jakże wygodny fason umiłowały sobie kobiety, które dawno temu zapożyczyły parkę z męskiej szafy. Na całe szczęście - także kobiety bowiem cenią wygodę, która dodatkowo łączy się z tak wieloma walorami praktycznymi.