Płaszcze męskie - jaką długość wybrać?

Elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej dwa różne okrycia wierzchnie, aby jako tako być zaopatrzonym na nadarzające się okazje. Do podstawowego wyposażenia męskiej szafy należą z całą pewnością płaszcze i kurtki. Oba modele z innym przeznaczeniem i innym sznytem, pozwalają odnaleźć się w zgoła innych sytuacjach towarzyskich. Bardziej problematyczne wydają się być płaszcze. Ze względu na ich eleganckie konotacje wydają się stworzone na biznesowe spotkania czy wieczory w drodze do opery. Wobec takich skojarzeń pojawiają się różne płaszcze męskie - jaką długość wybrać? Oczywiście wiele zależy od upodobań, a także okazji, na które faktycznie płaszcz będzie potrzebny. 

Męskie kurtki - jaką wybrać długość? 

Podobne problemy mogą sprawić eleganckie męskie kurtki - jaką wybrać długość, żeby było nam ciepło i elegancko zarazem? O ile płaszcze występują w dosyć standardowych długościach, z których najbardziej popularną jest długość za kolano, o tyle kurtki potrafią kończyć się na wysokości pasa jak również w połowie uda. Inne jeszcze długości obowiązują przy okazji sportowych kurtek, które w swoim założeniu powinny służyć uprawianiu sportu - trekkingowi czy też nawet narciarstwu. Sportowe kurtki tworzą swoją osobną kategorię, przypisane są przestrzeni czasu wolnego, który może być spędzany bardziej lub mniej aktywnie. Aby wybrać najlepszą dla siebie kurtkę należy przymierzyć kilka różnych modeli i na podstawie osobistych odczuć wybrać tę najlepszą. Kierowanie się jedynie modą nie zawsze bywa korzystne. 

Rodzaje najpopularniejszych męskich płaszczy

Ikony mody zazwyczaj podkreślają,  że płaszcz, chociaż może nam się wydawać najbardziej uniwersalnym elementem garderoby, nie zawsze i nie na każdym wygląda tak samo korzystnie. Podobno płaszcze najlepiej wyglądają na osobach wysokich i szczupłych, które tak naprawdę wyglądają dobrze w każdym możliwym ubraniu. Chociaż znawcy mody uznają coś za odpowiednie, to zazwyczaj ulica pozostaje głucha na sugestie. Dlatego różne rodzaje najpopularniejszych męskich płaszczy można znaleźć na wielu różnych sylwetkach i na wielu wyglądają naprawdę dobrze.  Pod większość z nich, wystarczy założyć ciepły sweter - duży wybór męskich swetrów znajdziesz na Zippini.

Męskie kurtki w najpopularniejszych krojach i wzorach 

Podobnie rzecz się ma z kurtkami. Podobno kurtki w wojskowym kroju nie wyglądają dobrze na osobach o bardziej masywnej sylwetce, zaś bomberki nieodpowiednie są dla niskich ludzi. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zasady sugerowane przez magazyny modowe bywają zupełnie ignorowane. Męskie kurtki w najpopularniejszych krojach i wzorach bywają noszone przez panów o najróżniejszych sylwetkach, a nie tylko tych, których nie powstydziłby się profesjonalni modele. Chociaż moda nie powinna stać się dla nas wyrocznią, to warto krytycznie przyjrzeć się w lustrze, czy faktycznie dany model do nas pasuje. Czasami więcej stylu przyniesie noszenie klasycznej elegancji zamiast nawet najmodniejszego modelu, który będzie zaburzał nasze proporcje.  

Szary i granatowy płaszcz męski od ZARA 

Najczęściej te najbardziej nietypowe modele pasują jedynie nielicznym. zdecydowanie bardziej bezpiecznie jest szukać płaszczy pośród sprawdzonych przez lata modeli. Najbardziej klasyczne są te płaszcze, które występują w neutralnych kolorach. Odcienie czerni i szarości jak również granatu i określone odcienie ciemnej zieleni, właściwie nie wychodzą z mody. Dlatego widząc okazję: wyprzedaż albo inną obniżkę, szary i granatowy płaszcz męski od ZARA może bez wyrzutów sumienia wylądować w naszym koszyku. Dobra jakość ubrań tej sieciówki pozwala wierzyć, że będą one służyły dłużej niż najbliższy sezon.  

Gdzie kupić dobry i wygodny płaszcz męskie? 

Oczywiście miejsc, gdzie kupić dobry i wygodny płaszcz męski, jest naprawdę wiele. Jeśli zależy nam na budżetowym rozwiązaniu, możemy pokusić się o wycieczki po sieciówkach w poszukiwaniu płaszcza, który posłuży nam przez najbliższe miesiące. Jeśli zależy nam na klasyce i dobrej jakości, warto poszukać sklepów oferujących modę męską z nieco wyższej półki albo odwiedzać sklepy firmowe marek, które od lat trudnią się szyciem płaszczy. Wersją ekstremalnie budżetową dla zdeterminowanych jest poszukiwanie płaszcza w second handzie lub w szafie dziadka - można tam znaleźć niejedną klasyczną perłę z minionej epoki. 

Jak prać męskie kurtki puchowe? 

Jeśli odnaleziona przez nas perła w postaci klasycznego płaszcza była dobrze pielęgnowana, a my dalej będziemy dbać o jej kondycję i regularnie czyścić w pralni chemicznej, ma szansę przetrwać jeszcze długie lata przy normalnym użytkowaniu. Jeśli jednak zdecydujemy się na kurtkę zamiast płaszcza, to pewnie będziemy chcieli wybrać jak najcieplejszą wersję - tutaj wybierzesz coś dla siebie. Aktualnie popularne kurtki z puchowym wypełnieniem, podobnie jak płaszcze wełniane potrafią sprawić problemy w pielęgnacji. O ile co do zasady bezpiecznie jest oddawać ubrania do pralni chemicznej, o tyle niektórzy producenci puchowych kurtek zezwalają na pranie w domu, a wtedy możemy zastanawiać się jak prać męskie kurtki puchowe, żeby zachowały swoje właściwości na długo. jeśli pokusimy się o pranie w pralce - bezwzględnie wypierzmy razem z kurtką piłki tenisowe, które chociaż częściowo zapobiegają zniszczeniu wypełnienia.