Spodnie jeansowe damskie z dziurami - czy nadal są modne?

Modę możemy określać na przynajmniej dwa sposoby. Jednym jest obecność danego modelu czy fasonu na wybiegach i na modelkach w kolorowych, poczytnych modowych czasopismach. Zazwyczaj takie modele są kopiowane przez sieciówki i po zmianie detali sprzedawane jako namiastka wielkiej mody w prowincjonalnych sklepach. Drugim sposobem na określenie, że coś jest modne, jest obecność tego elementu w strojach tak zwanej ulicy, co oddolnie przenika na wybiegi. Jeśli spróbujemy zaobserwować co noszą kobiety na polskich ulicach, bezzasadne będzie dla nas pytanie o spodnie jeansowe damskie z dziurami - czy nadal są modne, bo wiele dziewcząt ciągle ubiera się w nie na co dzień. Podobną historię ma ponadczasowa, kraciasta spódnica którą widzimy na ulicach już od wielu lat.

Gdzie można znaleźć czarne jeansy z dziurami?

Na początku trendu, czarne jeansy z dziurami można było zaobserwować na scenach u muzyków rockowych kapel. Podkreślały one ich zaangażowanie i nonkonformizm, swego rodzaju brak pokory. To ciekawe, że z buntu przeciwko modzie narodziła się moda i to całkiem mocna, która codziennie skłania wiele kobiet do szukania miejsc, gdzie można znaleźć czarne jeansy z dziurami. Oczywiście czarne jeansy z dziurami można w prosty sposób stworzyć sobie samemu w domu, ale wiele z nas nie ma na to czasu. Zwłasza, że aktualnie czarne jeansy z dziurami można dostać niemal w każdej sieciówce, za niezbyt wygórowaną cenę.

Boyfriendy z dziurami - komu pasują?

Różne modele jeansów pasują różnym osobom i osobowościom. Jeansy w modelu boyfriend pasują kobietom o dosyć wydatnych udach oraz szerokich biodrach, ale szczupłych łydkach i kostkach. Pasują także kobietom, które lubią nosić dopasowane góry, szpilki i mnóstwo kobiecej biżuterii. Taka stylizacja przypominająca bardzo kobieca Jenifer Lopez, weszła w pewien kanon codziennych ubrań kobiecych. Boyfriendy z dziurami - komu pasują oprócz kobiet o pełnych kształtach? Także tym, które są bardzo szczupłe i chcą zmienić nieco proporcje swojej sylwetki. Co najważniejsze - nie należy zrażać się do boyfriendów - różne firmy mają zupełnie inne wyobrażenie o tym modelu, także w bogatej ofercie na rynku znajdziemy z pewnością model idealny dla naszej sylwetki.

Do jakiego wieku wypada nosić spodnie z dziurami?

Jak w przypadku każdego nie do końca grzecznego elementu ubioru, toczą się spory w jakim wieku powinno przestać się je nosić. Tak naprawdę dzisiejsza kultura nie odpowiedziała wprost na pytanie do jakiego wieku wypada nosić spodnie z dziurami. Zapewne tak długo jak mamy ochotę, Zwłaszcza, że spodnie jeansowe damskie z dziurami funkcjonują w bardzo wielu modelach i kolorach, dzięki czemu właściwie każda kobieta powinna znaleźć coś odpowiedniego dla niej samej. Nie zapominajmy, że w dzisiejszych czasach granice wieku nie są tak sztywne jak w czasach naszych rodziców. Normy, wraz ze średnią długością życia, poprzestawiały się tak, że dziś już nikt nie myśli o czterdziestolatce jako o starszej pani. Skoro więc społecznie więcej nam wolno - korzystajmy z tego.

Spodnie z dziurami i szpilki

Damskie spodnie jeansowe z dziurami świetnie będą wyglądały w nietuzinkowych stylizacjach podkreślających wyindywidualizowaną osobowość kobiety, która je ubrała. Pozornie zupełnie niepasujące do siebie spodnie z dziurami i szpilki, potrafią zrobić całą stylizację, nawet jeśli pozostałymi elementami ubrania będa prosty t-shirt i grzeczna marynarka. Zwłaszcza w sytuacjach wieczorowych spotkań rockowe w swym wydźwięku jeansowe spodnie z dziurami i szpilki w szałowym kolorze będą wyglądały idealnie i pozwolą pozostawić po sobie niezapomniane wrażenie. Ważne, aby mieć odpowiednie wyczucie sytuacji, gdyż nie w każdych okolicznościach spodnie z dziurami zrobią dobre wrażenie. Z całą pewnością nie będą dobrą okolicznością wyprawy do pracy ani wizyty w teatrze, nawet tym studenckim.

Jak zrobić dziury własnoręcznie w domu?

W internecie można znaleźć wiele tutoriali jak ze zwykłych ubrań stworzyć nietuzinkowe kreacje na wiele okazji. Podobnie wiele filmów i opisów znajdziemy, aby nauczyć się jak zrobić dziury własnoręcznie w domu, we własnych mniej ulubionych jeansach. Otóż metody są przynajmniej dwie. Można albo przecinać dziury wprost nożyczkami, albo jedynie podciąć materiał, zaś resztę niteczek delikatnie usunąć lub wyciąć. Takie proste i schludne dziury pozostają symetryczne niestety jedynie do pierwszego prania, potem mogą zmienić swój kształt. Można też do zrobienia dziur użyć pumeksu, który osłabi włókna na tyle mocno, że pojawią się dziury przypominające te, które tworzą się po dłuższym użytkowaniu spodni.

Z czym łączyć jeansy z dziurami?

Obserwując rockmenów, jeansy z dziurami można łączyć praktycznie ze wszystkim. Oczywiście świetnie wyglądają w rockowym total looku, ale dobrze będą wyglądać także jedynie jako element rockowy w całej, dosyć grzecznej stylizacji. Można więc łączyć je z ciężkimi butami i delikatnym żakietem oraz lekką biżuterią. Świetnie też będą wyglądały z paskiem nabijanym ćwiekami oraz delikatnymi baletkami i skromnym bliźniakiem. Jeśli zaś nie lubisz zbytnio wyróżniać się z tłumu klasyczna bluzka na długi rękaw będzie idealna dla Ciebie.  Czy są jeszcze jakieś inne pomysły z czym łączyć jeansy z dziurami? Oczywiście, ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.