Dlaczego warto kupić męskie espadryle?

Co jakiś czas moda zaskakuje i proponuje rozwiązania, które kiedyś już były, lub też zupełnie swobodnie nawiązuje do minionych trendów. W pewnym momencie w taki sposób wróciły na arenę letnich butów męskich - espadryle. Płócienne buty ze słomianą, w swym założeniu, podeszwą, tak naprawdę pierwotne obuwie biedoty w upalnych częściach świata, zwłaszcza na południu i zachodzie Europy. Stopniowo buty te pojawiały się u bardziej zamożnych mieszkańców globu. Wreszcie, jak wiele innych dóbr dostępnych najbiedniejszym, także espadryle weszły na salony, przede wszystkim za sprawą kilku dosłownie najbardziej rozpoznawalnych marek. Skoro mają taką historię, dlaczego warto kupić męskie espadryle? Na pewno jest to obuwie niezwykle lekkie, przewiewne i po prostu wygodne. Łatwo się je czyści i wygodnie pierze, szybko schną, jeśli zostaną zmoczone przez jakąś niesforną falę.  Co prawda, może nie są to eleganckie, męskie buty wizytowe  ale jak najbardziej można je założyć do spodenek i lnianej koszuli.

Gdzie kupić wygodne espadryle męskie 

Chociaż przywędrowały z cieplejszych części świata, dzisiaj są chętnie noszone także w Polsce, latem sporo ich można spotkać na ulicach, przede wszystkim młodych mieszkańców wielkich miast. Oni najlepiej wiedzą, gdzie kupić wygodne espadryle męskie, które pozwolą czuć się swobodnie i komfortowo przez cały rok. Najłatwiej bowiem sięgnąć do internetowych sprzedawców, jednak problematyczny może być dobór rozmiaru. Z drugiej strony - w sklepach online jest wszystko, jednak trudno jest trafić we właściwy rozmiar, przez co zwroty i wymiany są powszechne pośród amatorów internetowych zakupów. 

Czym są męskie espadryle? 

Pośród innych kategorii obuwia espadryle wyróżniają się najbardziej. Czym są męskie espadryle? Przede wszystkim są pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy skórzanymi sandałami (https://zippini.pl/skorzane-sandaly-meskie) a mokasynami. Zapewniają komfort i dostęp powietrza, jednak zasłaniają palce. Uszyte są tradycyjnie ze sznurkowej podeszwy i płóciennej cholewki. Podobno w codziennej wersji noszono czarne espadryle, te jaśniejsze pozostawiając na okres świąteczny i bardziej wyjątkowe wyjścia. Podobno popularne, zwłaszcza w Hiszpanii są espadryle wykonane z płótna w paski, które bezpośrednio nawiązują do  regionu w którym jest ono produkowane. W bardziej ekstrawaganckiej stylizacji mogą być noszone do lnianych garniturów, jak również chinosów oraz naturalnie - szortów. Co ważne, espadryle nosi się koniecznie na bosą stopę i od tej zasady absolutnie nie ma wyjątków.  

Jak prać męskie espadryle? 

Espadryle to lekkie buty, które uprzyjemnią upalne lato, nie tylko w trakcie urlopu, ale także w drodze do pracy. Występują w wielu różnych wariacjach kolorystycznych, chociaż najbardziej praktyczne są te w ciemnym kolorze. Cały problem pojawia się, kiedy zaczynamy myśleć jak prać męskie espadryle. Nic dziwnego - te buty nie są łatwe w pielęgnacji, płótno trzeba czyścić ręcznie uważając, aby nie zamoczyć zanadto podeszwy. Niektóre espadryle bywają robione z miękkiej zamszowej skórki, która pozwala na nieco łatwiejsze utrzymanie butów w czystości, jednak tracą one swoje właściwości, przede wszystkim przewiewność. Dla przedłużenia trwałości buty te bywają podklejane gumą albo skórą, co nie zmienia faktu, że zasadnicza część podeszwy jest sznurkowa i nie znosi wody. 

Męskie espadryle na lato

Męskie espadryle na lato to dobra alternatywa dla innych, mniej formalnych butów. Dzięki obecności na wybiegach i wielu pokazach mody, zwłaszcza na południu Europy buty te stanowią idealny wybór na podróż w upalne miejsca. Pozwalają stopie oddychać, a jednocześnie mogą stanowić interesujący dodatek do całości stylizacji. Warto odważyć się na to, aby ubrać te buty, efekt może być bowiem bardzo interesujący. Pamiętajmy jednak, żeby nie nosić tych butów w deszczu. 

Męskie espadryle marki CCC 

Chociaż na świecie kilka marek przoduje w produkcji najbardziej znanych espadryli, w wersji oczywiście snobistycznej i luksusowej, to nie należy zapominać, że to pierwotnie buty szyte ręcznie dla biednych mieszkańców południa. Dzisiaj znajdują się w ofercie wielu różnych marek, także tych bardziej demokratycznych i dostępnych szerokiemu gronu odbiorców. Do takich butów należą espadryle z popularnych sieciówek, także tych specjalizujących się w obuwiu. Męskie espadryle marki CCC są dostępne w całym kraju w wielu sklepach stacjonarnych, jak również online. Zarówno ich cena jak i dostępność dostosowana jest do potrzeb masowego, średniozamożnego odbiorcy. Jeśli chcemy nosić oryginalne obuwie tego typu - musimy wybrać się koniecznie na niekomercyjną wycieczkę na południe Europy. 

Męskie espadryle marki Deichmann 

Podobnie demokratyczne są męskie espadryle marki Deichmann. Dostępne zarówno stacjonarnie jak i online, w niezbyt wygórowanej cenie, a w odpowiednich momentach sezonu także przecenione. W takich sytuacjach klasyczny model można kupić taniej, a ten spokojnie poczeka sobie do kolejnego roku, kiedy przyjdzie na niego czas, pogoda i pora. Oczywiście można próbować kupić espadryle droższych marek, dostępnych przede wszystkim w internecie, jednak należy sobie szczerze odpowiedzieć - to nie są buty, które będą długo służyły, nieważne ile pieniędzy zostanie na nie przeznaczone.