Czym charakteryzuje się marka Diane Von Furstenberg?

Nazwa tej marki jest jednocześnie nazwiskiem założycielki – żony księcia Egona. Aby pojąć, czym charakteryzuje się marka Diane Von Furstenberg, warto poznać historię jej narodzin. Diane rozpoczęła karierę w branży ekonomicznej, ale dosyć szybko zrozumiała, że kierunkiem, w którym chciała podążać, była moda i projektowanie. Księżniczka przeniosła się wraz z rodziną do Nowego Jorku, gdzie poznała redaktor naczelną magazynu „Vogue” i szybko zaczęła się piąć na szczyt. Równie szybko rozstała się też z księciem, nie zaprzestając swojego obiecującego rozwoju w branży. Przełomem było zaprojektowanie przez Diane swojej najsłynniejszej sukienki kopertowej, która z czasem stała się symbolem ówczesnej rewolucji seksualnej w Ameryce – wyznacznikiem wolności, który na zawsze zapisał się na kartach historii świata mody. 

Ekskluzywna odzież od DVF

Dżersejowa, kopertowa sukienka wyznaczyła dalszą ścieżkę kariery Diane Von Furstenberg. Przez dłuższy czas projektantce trudno było stworzyć coś nowego, świeżego, co byłoby dobrze odebrane. Wielu oczekiwało drugiej rewolucji, tymczasem Diane była silnie przywiązana do swojej pierwszej koncepcji i trudno było jej ją porzucić na rzecz innej. Z tego powodu na pewien czas wycofała się z branży tylko po to, by znów do niej wrócić. Niemniej ekskluzywna odzież od DVF już zawsze miała nawiązywać do pierwszego, historycznego projektu, a przynajmniej być utrzymana w podobnym, eleganckim tonie. Diane stała się w pewien sposób więźniem swojego pierwszego dzieła, ale biorąc pod uwagę, jakie dochody i prestiż jej to przyniosło, trudno postrzegać owe więzienie w sposób negatywny. 

Komu dedykowana jest marka DVF? 

Diane Von Furstenberg to kobieta wolna, bezkompromisowa, odważna. Jeśli więc zastanawia cię, komu dedykowana jest marka DVF, to odpowiedź brzmi: dla kobiet właśnie takich jak założycielka. W kopertowych krojach, często okraszonych kwiecistymi motywami, w niebanalnych odcieniach kolorystycznych – dobrze czują się panie, które chcą powiedzieć światu o tym, że są piękne, pewne siebie i zdają sobie sprawę ze swojej dużej wartości. Ten opis można by skrócić do prostego, aczkolwiek trafionego stwierdzenia, że DVF to marka dla kobiet sukcesu. Najważniejsza jest bowiem elegancja i ekskluzywność. 

Marka dla eleganckich kobiet

Dlaczego konkretnie Diane Von Furstenberg to marka dla eleganckich kobiet? Przede wszystkim na jej projektach nie pojawiają się motywy infantylne, unisex czy mające z założenia być uniwersalne dla każdej kobiety. Bardzo dużo sukienek to nawiązanie do legendarnej kopertowej sukienki, która przyniosła projektantce sławę oraz prestiż. Kopertowy dekolt idący w parze z najwyższej jakości materiałami, takimi jak na przykład jedwab, oraz stonowanymi wzorami sprawia, że obok tak ubranej kobiety trudno przejść obojętnie czy potraktować ją niepoważnie. Jeśli więc zależy ci na najwyższej jakości, ale też na tym, by być postrzegana jako kobieta z klasą, Diane Von Furstenberg jest marką dla ciebie. 

Najmodniejsze modele sukienek DVF 

Fakt, że bardzo wiele projektów nawiązuje do legendarnej kopertowej sukienki, nie oznacza oczywiście, że najmodniejsze modele sukienek DVF to zupełne kopie swojego pierwowzoru. Prym wiedzie kopertowy dekolt, ale abstrahując od tego – bardzo modne są paski w sukienkach. Podkreślają one talię, co czyni tę część garderoby jeszcze bardziej kobiecą. Paski pojawiają się też czasem w górnej części – przy szyi. Swoje miejsce w dorobku kultowej projektantki ma też koronka, na przykład w czarnej sukience z białymi, symetrycznymi i kwiecistymi wzorami. Jeśli chodzi o kolorystykę, dominują klasyczne kolory (czerń, biel, czerwień), choć marka oferuje też stonowane, aczkolwiek ciekawe połączenia (na przykład czarna sukienka z cienkimi, turkusowymi falami). 

Czy DVF prowadzi sklep internetowy? 

Zakochałaś się w tych projektach i zastanawiasz się, gdzie kupić takie sukienki oraz czy DVF prowadzi sklep internetowy? Produkty tej marki możesz jak najbardziej znaleźć w Internecie w bardzo wielu butikach oraz wyszukiwarkach modowych, na przykład na Zippini. Warto rozglądać się pod tym względem w sklepach, które zajmują się sprzedażą podobnych marek – kultowych, eleganckich, amerykańskich. Projekty DVF są obecnie na tyle liczne i – mimo ogólnej spójności wizerunku – różnorodne, że każda kobieta ceniąca sobie elegancję znajdzie coś dla siebie. 

Promocje w DVF - co warto kupić?

Jeśli od zakupu pięknych sukienek od DVF odwodzą cię ich ceny, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Możesz znaleźć promocje w DVF – co warto kupić? Obecnie można upolować wiele modeli w promocyjnych cenach. I nie mówimy tu tylko o zniżkach w wysokości standardowych 10 czy 15 procent. Niektóre modele masz szansę zdobyć za kwoty o połowę albo nawet o 75 procent niższe niż normalnie. Teraz jest więc dobry moment, aby zrobić dla siebie coś świetnego i sięgnąć po elegancję z najwyższej półki. 

Aktualnie nasz asortyment nie posiada tych produktów.

Może jednak zainteresuje Cię również to