Czapki zimowe dziecięce - gdzie kupić?

Wprawdzie nasze polskie zimy nie są już tak ostre jak lata temu, ale głowa małego człowieka jest bardzo wrażliwa na zimno, a przeziębienia u dziecka oczywiście należy unikać. Zdecydowanie warto więc inwestować w czapki zimowe dziecięce – gdzie kupić? Polecamy w pierwszej kolejności zmierzyć obwód głowy dziecka, które będzie nosić czapkę, aby znajdując idealny model, nie trafić na zbyt mały lub zbyt duży. Na podstawie obwodu możesz wybrać odpowiedni rozmiar. Mając go, nie musisz się martwić, zamawiając czapkę dla dziecka online, a jak się szybko przekonasz, w Internecie wybór takich produktów jest ogromny. Ogromny wybór czapek zimowych znajdziesz na Zippini, w kategorii https://zippini.pl/czapki-zimowe-dzieciece.

Czapki zimowe dziecięce - rozmiary

Dlaczego znajomość obwodu głowy dziecka jest bardzo ważna? Jeśli chodzi o czapki zimowe dziecięce – rozmiary to sprawa czysto orientacyjna. Często jest bowiem tak, że dwoje dzieci w tym samym wieku ma zupełnie inne wielkości głów. Nie daj się więc zwieźć pozorom - rozmiary podawane na podstawie liczby lat mogą być złym wyznacznikiem. Przyjrzyj się tabelkom, w których producenci zazwyczaj rozpisują dokładne wartości. Zimowa czapka dla dziecka nie może malucha uciskać (aby nie rozbolała go głowa), ale też powinna dobrze przylegać do głowy, aby nie spadła podczas aktywnej zabawy.

Jak prać czapki zimowe dziecięce?

Jak jednak doprowadzić czapkę do pierwotnego stanu, gdy maluchowi uda się ją porządnie ubrudzić? Niektóre modele mogą być podatne na rozciągnięcia i skurczenia pod wpływem prania w pralce, toteż warto wiedzieć, jak prać czapki zimowe dziecięce? Przede wszystkim zalecamy namoczenie takiej czapeczki w ciepłej wodzie, aby sprawdzić, czy materiał nie farbuje. Pozwoli to także uniknąć skurczenia, kiedy już zdecydujemy się wrzucić czapkę do bębna pralki. Do prania wybieraj delikatne i nie pachnące zbyt intensywnie środki. Zdać egzamin powinno po prostu naturalne mydło. Oczywiście jednak przede wszystkim warto wiedzieć, z jakiego materiału wykonana jest czapka i stosować się do zaleceń, które znajdziemy na metce. Ze wszystkich czapek dziecięcych, najtrudniejsze do prania są zdecydowanie kapelusze - sprawdź tutaj.

Jak suszyć czapki zimowe dziecięce?

Kiedy kwestię prania mamy już wyjaśnioną, pojawia się kolejne pytanie: jak suszyć czapki zimowe dziecięce? Tutaj znów z pomocą powinna nam przyjść metka. Często pojawiają się na niej informacje dotyczące suszenia. Jeśli jednak ich brakuje, to warto przede wszystkim pamiętać, aby nie suszyć czapek mechanicznie, a jeśli już koniecznie chcemy zrobić suszenie bębnowe, to koniecznie musimy zredukować obroty. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób należy rozwieszać suszone czapki zimowe dziecięce, to sprawę ułatwia fakt, że są one malutkie. Jednak, aby uniknąć rozciągnięcia, najlepiej położyć schnącą czapeczkę na suszarce albo na kaloryferze (ważne, aby nie wisiała).

Czapki zimowe dziecięce idealne na sanki

Dzieci mają niespożytą energię, której upust chętnie dają na świeżym powietrzu – niezależnie od pory roku. Jeśli spędzacie w ten sposób czas zimą, to warto zorientować się, jakie są czapki zimowe dziecięce idealne na sanki. W Internecie znajdziesz ogromny wybór takich modeli. Jeśli możemy jednak dać ogólne podpowiedzi, to przede wszystkim ważne, aby wybierać czapki wiązane pod brodą dziecka. W dużym stopniu ograniczy to ryzyko, że dziecko czapeczkę zgubi. Po drugie, pamiętajmy, że podczas aktywnej zabawy maluch szybko się poci, dlatego czapka powinna być ciepła, ale jednocześnie dobrze przepuszczać powietrze, niczym chroniące przed słońcem, dziecięce czapki z daszkiem.

Najmodniejsze czapki zimowe dziecięce tego sezonu

Moda dziecięca jest już niesamowicie popularna, dlatego nic dziwnego, że można wskazać na najmodniejsze czapki zimowe dziecięce tego sezonu. Popularne są modele nawiązujące do motywów zwierzęcych. Wiele takich czapeczek ma uszy, na przykład kota, a dzieci wyglądają w nich naprawdę uroczo. Nie mniej chętnie wybierane są warianty z motywami z bajek. Prym wiodą: Świnka Peppa, Minionki, Kraina Lodu. Jeśli więc kupujesz swojemu dziecku albo dziecku przyjaciół czapeczkę, przyda ci się odrobienie lekcji z zakresu modnych animacji. Przy wyborze patrz też na materiał wykonania. Najmodniejsze czapki zimowe dziecięce są najczęściej uszyte z bawełny, wełny, rzadziej z innych materiałów.

Czapki zimowe dziecięce - najpopularniejsze marki

Zdajemy sobie sprawę, że dla części osób ważny jest nie tylko wzór, kolor i materiał, ale też producent. Jeśli chodzi o czapki zimowe dziecięce – najpopularniejsze marki to: Barts, Name It, Barbaras, Blukids. Interesujące nas produkty tego typu znajdziemy jednak również w takich sklepach, które kojarzą nam się z ubraniami dla dorosłych, na przykład w Answear. Warto więc przyjrzeć się producentom, u których sami lubimy zaopatrywać się w zimową odzież. Być może cię zaskoczą i okaże się, że mają w swoim asortymencie ciekawe kolekcje zimowych czapek dla najmłodszych.