Jakie buty do biegania wybrać?

Kiedyś bieganie nie należało do sportów cieszących się jakąś szczególną estymą. Ot, konieczność w czasie lekcji wf czy też innych wymuszonych aktywności. Cóż w tym interesującego jest, żeby biegać tak po prostu bez celu przed siebie. Ostatnie jednak lata sprawiły, że popularność biegania wzrosła gwałtownie do bardzo wysokiego poziomu. Dziś niejako w dobrym tonie w niektórych kręgach jest bieganie maratonu lub przynajmniej półmaratonu. Wielbiciele ekstremalnych doznań decydują się na biegi przełajowe, które wymagają zupełnie innej kondycji i umiejętności aniżeli miejskie długie dystanse. Od lat ogromnym wyzwaniem jest bieszczadzki Bieg Rzeźnika, na który decydują się jedynie najbardziej zaprawieni w biegach zawodnicy. W zależności od rodzaju biegu, zastanawiamy się jakie buty do biegania wybrać? Inne bowiem wymagane są do biegania maratonu, inne oczywiście w biegu górskim.  

Wygodne buty do biegania marki Nike 

Niewiele jest marek, które tak bardzo kojarzą się z bieganiem jak właśnie Nike. Cała historia marki opiera się na niezłomnym micie maratończyka, który po prostu to robi - ubiera swoje nike i biegnie. Warto zwrócić uwagę na to, że nie są to po prostu wygodne buty do biegania marki Nike, ale nike, których znakiem rozpoznawczym jest swoosh, ten sam i niezmienny od wielu lat. Marka Nike skutecznie została rozpropagowana także w kręgach koszykarzy, zwłaszcza od kiedy występowała w nich mega gwiazda Magic Johnson, który stał się bezpośrednio twarzą zarówno marki jak i samego modelu butów. Dzisiaj marka Nike nie produkuje już po prostu butów, produkuje najki, które stały się nazwą kategorii, niegdyś niepodzielnie zdominowana przez trzy paskowe logo konkurenta.  

Wygodne buty do biegania marki Adidas 

Mowa oczywiście o marce Adidas, która przez wiele lat niepodzielnie stanowiła synonim nazwy kategorii butów sportowych. Nieważne jakiej marki były buty, kupowało się adidasy właśnie. Po latach, marka Adidas decydując się na rozwodnienie, czyli wprowadzenie wielu produktów pod swoją marką, która jedynie luźno tematycznie wiązała się ze sportem sprawiło, że królowanie adidasów, jako produkt tak naprawdę do wszystkiego w pewnym momencie po prostu się zakończyło. Nie zmieniły się jedynie właściwości - wygodne buty do biegania marki Adidas nadal są wygodne, chociaż aktualnie mają zdecydowanie większą konkurencję wśród produktów wybieranych przez coraz bardziej świadomych konsumentów. Być może jednak kiedyś wrócą czasy, kiedy marka Adidas królowała niepodzielnie między fanatykami sportu, także tego wyczynowego. 

Najpopularniejsze buty sportowe do biegania

Butów do biegania na rynku jest aktualnie naprawdę mnóstwo. Najpopularniejsze buty do biegania polecane są pomiędzy zapalonymi biegaczami na wszystkich ważniejszych forach. Wszyscy eksperci jednakowoż zgodnie twierdzą, że cena nie jest najszczęśliwszym kryterium, które powinno brać się pod uwagę w czasie  wyboru obuwia do biegania. Nie poleca się wyboru zarówno butów najtańszych, które mogą niekorzystnie wpływać na kondycję naszych mięśni i stawów jak i butów najdroższych, jeśli jesteśmy dopiero początkującymi biegaczami. W kwestii wyboru najlepszego obuwia warto poradzić się specjalisty, którego znajdziemy w profesjonalnym i koniecznie stacjonarnym sklepie z butami dla biegaczy. 

Wodoodporne buty do biegania 

Dla biegaczy, którzy preferują ekstremalne formy górskiego biegania, zamiast eleganckiego truchtu miejskimi alejkami, niewątpliwie potrzebne są wodoodporne buty do biegania. Pomagają one, chociaż w pewnym stopniu, zredukować niedogodności wynikające z intensywnego wysiłku w nie zawsze sprzyjających warunkach. Biegi przełajowe to wysiłek sam w sobie, warto sobie pomagać wybierając buty z nowoczesnych, lekkich materiałów, które pomogą naszym stopom przetrwać w jak najlepszej kondycji. Czasami warto sięgnąć po zdobycze najnowszych technologii, które potrafią znacznie ułatwić życie typowego biegacza. 

Męskie buty do biegania na lato 

Buty do biegania różnią się między sobą nie tylko w zakresie rodzaju uprawianego biegu, ale także pomiędzy płciami. Podobno też warto brać pod uwagę porę roku, kiedy uprawiamy bieganie i w zależności od niej wybrać buty do biegania. Różna bowiem jest używana cholewka i podeszwa, która ma inne parametry przyczepności do podłoża w porównaniu tych zimowych z tymi letnimi. Największą różnicę robią męskie buty do biegania na lato. Najczęściej wykonane z bardziej przewiewnych materiałów, gdzie tylko to możliwe - użyta zostaje oddychająca tkanina, która pomaga efektywniej wentylować przegrzaną stopę. Jest to niezwykle ważna właściwość, zwłaszcza, kiedy mężczyzna trenuje na dużych odległościach maratony a tym bardziej biegi przełajowe w górach. Jeśli szukasz obuwia do biegania dla siebie, odwiedzając Zippini trafiłeś  idealnie. Na naszej stronie oprócz tego rodzaju obuwia znajdziesz również  m.in. https://zippini.pl/polbuty-skorzane-meskie czy modne, wysokie trampki - ta kategoria Cię nie zawiedzie.

Najpopularniejsza marka produkująca butów do biegania

Podobno aktualnie ciężko jest zdecydować jaka jest aktualnie najpopularniejsza marka produkująca buty do biegania. Chociaż pojawiają się zgodne opinie co do parametrów, które powinny mieć buty do biegania, to wybór marki nie jest tak do końca sprawą absolutnie oczywistą. Poza argumentami jak najbardziej merytorycznymi, które przemawiają na korzyść jednej czy drugiej marki, ogromną rolę odgrywają emocje i sentyment oraz przywiązanie do danej marki. Dlatego marki nieodmiennie prześcigają się w przywiązywanie do siebie klientów, najlepiej od urodzenia do naprawdę późnej starości.