Bluza z polaru - dlaczego warto ją mieć?

Jeszcze do niedawna jedynym materiałem, który można było wykorzystywać do produkcji odzieży była bawełna i inne materiały pochodzenia roślinnego. Następnie wynaleziono sztuczne włókna i zrewolucjonizowały one myślenie o odzieży. Jedną z takich rewolucji było wprowadzenie na rynek polaru. Początkowo bardzo drogi, ale o fenomenalnych właściwościach - z jednej strony lekki i ciepły, z drugiej zachowujący fantastyczne parametry w stosunku do wody - to znaczy nie namaka i pozwala odprowadzać pot z dala od skóry. Na początku produkowane z niego były niekształtne bluzy dla górołazów. A potem polar stał się bardziej demokratyczny i popularny - jego ceny spadły, zaś modele stały się bardziej zróżnicowane - zarówno pod kątem kolorów jak i fasonów. A więc bluza z polaru - dlaczego warto ją mieć? Z całą pewnością jest to bluza do zadań specjalnych.

Gdzie kupić polarowe, rozpinane bluzy damskie?

Ponieważ polar, czyli materiał wykonany z recyklingowanych butelek PET, stał się bardzo popularnu - wyroby z niego można kupić właściwie w każdym sklepie, nie tylko w takim z artykułami na górskie wędrówki. Pamiętajmy jednak, że oryginalny materiał został opatentowany i jeśli chcemy, żeby nasza bluza polar miała odpowiednie parametry - pamiętajmy, żeby inwestować w ten właściwy materiał. Gdzie kupić polarowe, rozpinane bluzy damskie? Po pierwsze w sklepach z odzieżą sportową, także w sieciówkach, przy czym pamiętajmy, żeby sprawdzać oznaczenie - czy jest to oryginalny polar czy też podróbka, która nie będzie miała takich parametrów.

Polarowa bluza - niezbędna na zimowe wyjazdy

Sportowa bluza jest niezbędna w każdej torbie sportowca - czy to profesjonalisty czy to amatora, niezależnie od uprawianej dyscypliny. Bluza z polaru być może nie nadaje się na każdą okazję, ale bywają sytuacje, kiedy jest niezastąpiona. Bez wątpienia - polarowa bluza - niezbędna na zimowe wyjazdy, pomoże przetrwać dzień na stoku podczas intensywnego czasu. Ogrzeje, kiedy zrobi się zbyt zimno, ale nie pozwoli się spocić. Jest to absolutny klasyk, jeśli chodzi o sportowe ubranie także podczas długich wojaży na górskim szlaku. Trzeba także wspomnieć, że polar jest niezbędny także w czasie pozornie błahych zabaw na śniegu i zjeżdżania z dziećmi na sankach.

Jak nosić polar, żeby wyglądał dobrze?

Polarowe ciuchy są ekstremalnie wygodne i użyteczne, także w górskich warunkach. Jednak jeśli chcemy mówić o estetyce, to tutaj sprawa ma się znacznie gorzej. Nie wynaleziono jeszcze polaru, który wyglądałby dobrze w okolicznościach oddalonych o kilometry od górskiego stoku. O ile kurtki polarowe damskie są dopuszczalne, kiedy opuszczamy miasto podążając na zimowy wypoczynek, o tyle w miejskiej scenerii zazwyczaj wyglądają dość tandetnie. A więc jak nosić polar, żeby wyglądał dobrze? Poza okazją uprawiania sportu ciężko będzie znaleźć dla niego odpowiednie otoczenie. Może być potraktowany jako element z przymrużeniem oka, coś w cudzysłowiu, czego nie powinno brać się dosłownie.

Kurtki polarowe damskie - idealne rozwiązanie na jesień

Polar nie wygląda dobrze poza okolicznością uprawiania sportu Jeśli jednak chcemy zagrać nieco konwencją, możemy zdecydować się na pewnego rodzaju ekstrawagancję. Ze względu na swoje parametry grzewcze, kurtki polarowe damskie - idealne rozwiązanie na jesień - pozwoli nam pobawić się tą konwencją. Bez wątpienia polarowe kurtki są ciepłe i pomogą nam uchronić się przed zimnem. Kurtki polarowe przypominają w swoim kroju trochę bluzy polarowe damskie rozpinane, czasami bywają zrobione tylko z nieco grubszego materiału, czasami też występują w zupełnie innej palecie kolorów.

Z czym łączyć polarową bluzę?

Bluzy sportowe nie są zbyt trudne w interpretacji. Wystarczą do nich dżinsy i trampki. Pod spód wystarczy zwykła bluzka na ramiączka - sprawdź na https://zippini.pl/bluzki-bez-rekawow. Jednak wyroby z polaru sprawiają więcej problemów stylistycznych. Polar sam w sobie nie wygląda szlachetnie, nieważne czy będą drogie czy też bluzy polarowe damskie tanie akurat znajdą się w stylizacji. Prawie każda z nich wygląda niedobrze. Skoro jest to tak trudną sztuką, to z czym łączyć polarową bluzę, aby wyglądała dobrze? Można spróbować klasycznych połączeń - z dżinsami i sportowymi butami, można zaś zrobić to nieco mniej dosłownie i eksperymentować z materiałami i fakturami. Należy unikać zbyt odważnych połączeń, zestawienie polaru ze skórzaną spódniczką raczej nie przyniosłoby dobrego efektu - sprawdź i się przekonaj. Swego czasu na wybiegach pojawiły się modelki w szpilkach, eleganckich spodniach i koszulach, zupełnie jakby szły do biura, ale na ramiona miały zarzucony… polar właśnie. Trudno taką modę brać dosłownie.

Bluza z polaru - z kapturem czy bez?

Wróćmy jednak tam, gdzie polar wygląda najlepiej i do czego jest przeznaczony, czyli na górskie stoki, niekoniecznie zaśnieżone. W zmaganiach z dokuczliwymi warunkami pogodowymi ciężko o lepszy materiał jak polar właśnie. Dzięki różnego rodzaju modelom i fasonom możemy dobrać coś, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie. W każdym razie bluza z polaru - z kapturem czy bez - powinna być ciepła i zapewniać maksymalny komfort użytkowania. A komfort i ochrona przed zimnem jest kluczowa, jeśli chodzi o użytkowanie stoku, estetyka jest dopiero na drugim miejscu.