Wyblakłe ubrania, czyli jak skutecznie przywrócić im zapomniany kolor? 

Wyblakłe ubrania, czyli jak skutecznie przywrócić im zapomniany kolor? 

W sklepach istnieje dziś wiele profesjonalnych produktów, które pozwalają zapobiec odbarwianiu się i blaknięciu tkanin. Wystarczy dodać je do prania lub spryskać nimi strój. Co jednak zrobić, gdy ubranie jest już wyblakłe? Jak przywrócić mu kolor, jak odświeżyć kolor ubrań, jak odzyskać biel? 

 

Jak przywrócić biel ubraniom, dzięki domowym sposobom? Jak przywrócić biel ubraniom, dzięki domowym sposobom? 

Domowe sposoby na to, jak przywrócić mu kolor, jak odświeżyć kolor ubrań i jak odzyskać biel stosowały już nasze prababki. Dzięki nim ubrań nie trzeba było wyrzucać, a wystarczyło je odświeżyć. Jeśli chodzi o ubrania kolorowe, które nie wyglądają już tak, jak kiedyś, jedynym rozwiązaniem na przywrócenie koloru jest ich pofarbowanie. Dotyczy to też czarnych ubrań. Barwnik do czarnych ubrań, jak i ten do kolorowych, można łatwo kupić w każdej osiedlowej drogerii. Obecnie znikają one na rzecz sieciówek, w których nie zawsze da się znaleźć barwnik do czarnych ubrań i inne akcesoria do farbowania. Jednak w internecie nie powinno być problemu z jego znalezieniem, a wybór będzie przy tym bardzo duży. Nowoczesne preparaty tego typu nie wymagają gotowania, a jedynie namoczenia w misce lub dodania do prania. To sposób na odzyskanie czarnego koloru i wielu innych barw. Jeśli tkanina poprzednio miała plamę lub się nierównomiernie odbarwiła, to można spróbować zafarbować ją by sprawdzić, czy odzyskanie czarnego koloru i równomierne zakrycie plam nie będzie możliwe.  

 

Jak odnowić czarne spodnie i jak prać czarne ubrania? Jak odnowić czarne spodnie i jak prać czarne ubrania? 

Jeśli masz czarny strój, który jeszcze nie wyblakł, to nie czekaj, aż to się stanie. Po farbowaniu ubrania mogą puszczać kolor i wymagać większej pielęgnacji, dlatego zawsze lepiej zapobiegać odbarwieniu, niż sobie z nim radzić po fakcie. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w preparat do konserwowania koloru od razu po zakupie. Jak prać czarne rzeczy? Wystarczy podążać za instrukcją na opakowaniu takich preparatów. Zwykle to, jak prać czarne rzeczy, zależy też od materiału, bo inaczej będziemy prać płaszcz, a inaczej koszulę.

W czym prać rzeczy, by nie traciły swoich kolorów? 

Ogólna zasada mówi, by czarnego nie prać w zbyt wysokiej temperaturze. Barwnik zwykle uwalnia się wtedy z tkanin szybciej. To dlatego rzeczy farbowane ręcznie często pierze się w letniej wodzie. Jeśli rzecz jest bardzo cenna, warto prać ją na lewej stronie i suszyć ją w ten sam sposób. Ponieważ pranie mimo wszystko zawsze szkodzi rzeczom, warto te cenne prać rzadko. Przykładowo ubrania, które mają tylko plamę, ale są świeże, można po prostu przetrzeć w wybranym miejscu, oszczędzając im zniszczeń. Z kolei ubrania, które nie pachną zbyt świeżo, można wystawić na słońce. Niezależnie, czy zimą czy latem, pozwala to zabić bakterie i nieco odświeżyć strój bez prania.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *