Typowy ślub na czele z nietypową suknią ślubną. 

Typowy ślub na czele z nietypową suknią ślubną. 

Kiedyś ślub równał się długiej, białej sukni ślubnej z welonem. Wszystkie panny młode wyglądały wówczas podobnie do siebie. Dziś jednak coraz popularniejsze są nietypowe suknie ślubne. Przykładowo Ewa Chodakowska, Paulina Sykut i Anja Rubik poszły do ślubu w krótkich sukienkach przed kolano, czyli fasonie krótkie z przodu długie z tyłu. W przypadku Pauliny Sykut miała ona wprawdzie dłuższy tren z tyłu, jednak z przodu odkrywała całe nogi. Krótkie z przodu długie z tyłu to świetny wybór dla wszystkich osób, które uważają dolne partie ciała za swój największy atut.  

Dawna strojna suknia VS nowoczesne suknie ślubne krótkie z przodu, a długie z tyłu. 

Dawna strojna suknia VS nowoczesne suknie ślubne krótkie z przodu, a długie z tyłu. 

Bardziej zaskoczyła Sara Boruc. Jej spódnica była tradycyjna i mocno rozkloszowana, ale na górę wybrała zdawałoby się że zwyczajny sweterek. Biały i kaszmirowy to świetny sposób na to, by moda z tego specjalnego dnia przetrwała w szafie. Po co kupować sukienkę za kilka tysięcy, którą potem trzeba będzie na zawsze schować? Dobrej jakości biały sweterek za kilkaset złotych będzie można z kolei nosić jeszcze przez wiele lat. Taki z odkrytymi plecami jest nie tylko ładny, ale też seksowny. Wybierając strojną spódnicę czy piękny sweter można zrezygnować w dniu ślubu z sukienki, jednak niech przynajmniej te elementy będą jasne lub białe. Niektóre kobiety idą do ślubu w białym garniturze – to też bardzo nowoczesne i twarzowe rozwiązanie, które wprowadza do uroczystości nieco humoru. Sara Boruc wyglądała w dniu ślubu seksownie udowadniając, że suknia ślubna to nie jedyne rozwiązanie. Niektóre panny młode decydują się na klasyczną suknię, lecz stawiają na nieco bardziej ekstrawaganckie okrycie wierzchnie, na przykład oryginalny wiosenny płaszcz. Anna Guzik wystąpiła na ślubnym kobiercu w rozkloszowanej, białej sukni, jednak wyróżniał ją drobny haft różyczek z przodu, nawiązujący do stylu góralskiego, w jakim utrzymany był ślub. Rozłożyste fasony odpowiadają Agnieszce Szczurek, której tren ciągnął się po ziemi jak suknia ślubna bajkowej księżniczki. Do takich fasonów pasują aplikacje, można też nosić sukienkę ze złotym paskiem. 

 

Czy wypada ubrać czerwoną sukienkę na wesele? 

Czy wypada ubrać czerwoną sukienkę na wesele? 

Nietypowa suknia ślubna może też wyróżniać się kolorem. Agnieszka Szulim, zaskoczyła najbardziej pod tym względem, bo na swoim ślubie wystąpiła w czerwieni. Czy tak wypada? Dawna tradycja mówiła, że czerwona sukienka absolutnie nie wypada w dniu ślubu. Dziś jednak możemy uznać, że dawna tradycja jest czasem nieco staromodna. Z takiego założenia wyszła Agnieszka Szulim, która uważała, strojna suknia ślubna w białym kolorze przystoi młodym, niewinnym dziewczynom. Jako rozwódka przed czterdziestką zdecydowała, że czerwona sukienka będzie bardziej odpowiadała sytuacji. Jej strojna suknia ślubna wywołała kontrowersje, jednak tylko na chwilę, bo dziś wypada o wiele więcej, niż kilkadziesiąt lat temu. Dziś krótkie ślubne suknie, sukienka krótka z przodu długa z tyłu, a także nieoczywiste kolory czy fasony ze złotym paskiem są w modzie. Krótka suknia i tiul to świetne połączenie, tak samo jak tiul jako halka sukienki. Nie ważne, czy wolisz krótkie ślubne suknie, czy twoim marzeniem jest sukienka krótka z przodu długa z tyłu – możesz ją spokojnie założyć w dniu ślubu! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *