Stylizacje maturalne, czyli co ubrać, by czuć się elegancko i swobodnie? 

Stylizacje maturalne, czyli co ubrać, by czuć się elegancko i swobodnie? 

Matura to jeden z ważniejszych dni w życiu młodego człowieka. Wspomina się go przez całe życie, i równie długo w pamięć zapadają szczegóły dotyczące stroju. Kiedyś zasady były niezwykle surowe i od maturzystki wymagało się białej bluzki z długim rękawem i czarnej lub granatowej spódnicy za kolano. Z biegiem lat zasady nieco się poluzowały.  

 

Sukienki na maturę, jako niezbędnik przyszłej maturzystki. Sukienki na maturę, jako niezbędnik przyszłej maturzystki. 

Wciąż na maturę nie wypada przyjść w zbyt swobodnym stroju. Szczególnie na egzaminie ustnym, gdy punkty są przyznawane na bieżąco na miejscu, zbyt abnegacki strój może sprawić, że ocena będzie nieco niższa. Nie warto więc ryzykować, i trzeba zainwestować w eleganckie ubranie. Obecnie białe koszule nie są zbyt modne. Nie wiadomo właściwie, jaki krój wybrać, bo na wybiegach najczęściej pojawiają się pomięte koszule z podwiniętym rękawem, a takiej z pewnością nie wypada założyć na egzamin dojrzałości. Podobnie ze spódnicami. Mini i maksi odpada, a najmodniejszy obecnie fason spódnicy ołówkowej za kolano jest nieco zbyt seksowny, by nadawać się na maturę. Dobrym wyjściem mogą być więc sukienki na maturę. Tylko jak wybrać, żeby wspomnienie tego dnia nie było do końca życia koszmarem? 

 

O czym trzeba pamiętać, wybierając strój na egzamin dojrzałości? O czym trzeba pamiętać, wybierając strój na egzamin dojrzałości? 

Zdaje się, ze sukienkę na maturę można kupić niemal w ciemno, na przykład przez internet. W końcu będziemy ją nosić tylko raz, więc nie ma zbyt dużego znaczenia, jakiej jest jakości. Jednak to duże nieporozumienie. Warto pamiętać, że ten dzień to przede wszystkim ważny państwowy egzamin, którego wynik może mieć wpływ na całe życie. Dlatego najgorsze, co można zrobić, to przyjść na niego w sukience kupionej w internecie, która przyszła pocztą dopiero wczoraj. Kreację trzeba wcześniej przymierzyć, by sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak elegancka i wygodna, jak zdawało się na obrazku. Można bowiem sobie wyobrazić sukienkę, która przychodzi pocztą i okazuje się nieco krótsza, lub bardziej prześwitująca, niż na zdjęciu, ale jest już za późno na zmianę. W szkole okazuje się, że np. podczas siadania czy schylania się ukazuje trochę za dużo. Nie trzeba nawet pisać, jakim koszmarem byłoby rozdarcie się sukienki. Równie trudno pomyśleć o nieco zbyt ciasnej kreacji, w której trudno zaczerpnąć oddech podczas stresującego egzaminu. Inny problem, który może się pojawić, jest związany z materiałem. Jeśli w sukience ze sztucznej tkaniny ciężko będzie wytrzymać z gorąca, a op plecach będzie spływał pot, to wspomnienie matury może być koszmarem. Jeśli decydujesz się na buty na obcasie to pamiętaj, aby nie był on zbyt wysoki. Pamiętaj poza tym, że ten dzień to nie tylko sam egzamin. Matura skończy się po kilku godzinach, i prawdopodobnie już przed południem będziesz ze znajomymi świętować skończenie szkoły. Dobrze, by sukienka była więc na tyle uniwersalna i wygodna, by można się było w niej również pokazać w kawiarni czy swobodnie usiąść na trawie. Jak widać, wybór sukienki na maturę to tylko pozornie proste zadanie, a pod uwagę trzeba brać nie tylko jej wygląd. Ciekawe, eleganckie stylizacje znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *