Skórzane kurtki, jako niezaprzeczalny hit tej wiosny! 

Skórzane kurtki, jako niezaprzeczalny hit tej wiosny! 

Skórzane ramoneski na stałe zagościły w plejadzie wiosennych okryć wierzchnich.Skórzane ramoneski na stałe zagościły w plejadzie wiosennych okryć wierzchnich. Niestety, tło dla nich zaczęły stanowić kurtki w panterkę, która znów po wielu latach wraca do łask. Nie da się ukryć, ze zapewne wiele pań za nią tęskniło. Jest to bardzo uniwersalna i praktyczna część garderoby, można zestawić ją za równo z sukienką maxi jak i ze sportową torbą. Róż i panterka to szalone połączenie, do którego trudno przywyknąć estetom, jednakże niektórym nie sprawia to większego problemu.  

Tło w panterkę – niefrasobliwa oryginalność ubrań 

Coraz trudniej określić, co jest w obecnej modzie kiczem, a co przejawem dobrego smaku. Róż nie jest niczym złym, pod warunkiem, ze jest pastelowy, o nieco pomarańczowym odcieniu i nie współwystępuje z motywami zwierzęcymi. Panterka z kolei powinna występować jako dodatkowy deseń, lub jako absolutna całość stroju, ewentualnie łamana nieco beżem, czernią lub bielą. Takie tło jest dla niej wprost wymarzone. Nie sposób również odnieść wrażenia, że niektóre ubrania wydają się być wyrazem poczucia humoru projektantów. Łączą oni desenie i kolory w taki sposób, ze od razu przywodzą na myśl lata 90’, w których było modne dosłownie wszystko, ponieważ były to pierwsze lata od dawna, że faktycznie wszystko pojawiło się w sklepach. 

Oryginalne ubranie musi być przede wszystkim stylowe, aby w pełni spełniać swoją rolę. Może to być oryginalne, jedyne  w swoim rodzaju łączenie tkanin, wzorów i fasonów. Lepiej jednak, aby nie przedobrzyć z tym procesem i nie stworzyć czegoś groteskowego. Pamiętajmy również o wygodzie użytkowania i sposobie ewentualnej konserwacji. 

Róż i panterka nie wyglądają ze sobą dobrze i nie ma co tu kryć. Jeśli trafimy już na swoją idealną kurtkę, a będzie ona posiadała różową poszewkę, spróbujmy zrobić coś, aby załagodzić to agresywne połączenie. Może wymiana poszewki płaszcza pomoże? Jeśli stanie się czarna, płaszcz zyska nowe życie i będzie pasował nawet do nieco bardziej klasycznych stylizacji. Mało tego, może nawet stanie się okryciem wierzchnim, na nieco bardziej oficjalne okazje.

Tło w panterkę – niefrasobliwa oryginalność ubrań 

Niefrasobliwość projektantów i twórców ubrań zaskakuje coraz bardziej osoby, które znają się na rzeczy i chcą ubrań stylowych, modnych i ponadczasowych. Czasem  jednak przychodzi taki sezon, że większość kurtek przypomina odzież stricte sportową lub po prostu jest dostępna w kolorach nie do przyjęcia. Wówczas pozostaje nam udać się na poszukiwania do czeluści sieci, gdzie w ofercie sklepów internetowych, większość z nas znajduje coś dla siebie.  

Panterka to element dość trudny do wkomponowania w eleganckie stylizacje, chyba, że mowa tu o stylizacjach młodzieżowych, które z reguły mogą być nieco bardziej odważne od tych dla dorosłych. Jednak pamiętajmy, że i w tym przypadku obowiązują nas zasady, które dobrze jest wpajać młodemu pokoleniu. Estetyka jest ponadczasowa i niezależna od tego, kto stosuje się do jej zasad. Jeśli coś nie jest w dobrym guście, to nie jest i nie można nic z tym zrobić. Grunt, to odróżnić w porę kicz od delikatnej nutki modowej nonszalancji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *