Rozwiąż nasz test i przekonaj się, jakim typem urody jesteś!

Jak poprawnie określić typ urody dziewczyny? Dobierając na co dzień stroje i makijaż, rzadko zastanawiamy się, dlaczego w jednych ubraniach wyglądamy nieco lepiej, za to w innych prezentujemy się źle, chociaż nasza koleżanka wygląda w nich obłędnie. To kwestia typu urody, czyli naszych cech wyglądu takich jak odcień cery, kolor włosów, oczu, ich oprawa. Nasz test określi, jakim typem urody jesteś, abyś od dziś mogła ubierać i malować się zgodnie z nim. Olśnisz wszystkich! 

Jak poprawnie określić typ urody dziewczyny? 

Jeśli zastanawiasz się, jak poprawnie określić typ urody dziewczyny,  spróbuj przyjrzeć się w lustrze swojej cerze, twarzy i włosom. Zwróć uwagę na obecność piegów, pieprzyków oraz na kolor tęczówki oka. Jaki masz kolor włosów? Czy cera jest blada, a może lekko zaróżowiona? Pamiętaj, że odcień naszej karnacji zmienia się w zależności od pory roku. Najlepiej będzie, jeśli spróbujesz określić swój typ urody  wówczas, gdy nie będziesz zbyt mocno opalona. Pamiętaj również o braku makijażu! Dość często zdarza się, że podkład, którego używamy na co dzień, jest niezbyt dobrze dobrany, przez co jesteśmy lekko blade lub cera jest zbyt mocno przyciemniona. Reasumując – to, jakim typem urody jesteśmy, określamy bez makijażu i opalenizny ( również tej sztucznej). I pamiętajmy, że możemy łączyć w sobie kilka typów urody, co daje nam możliwość nieco szerszego wyboru dodatków i kolorów. 

Rodzaje typów urody 

Jeśli już wiemy, jak przeprowadzić test odnośnie typu urody, warto poznać cechy każdego z nich.  rodzaje typów urodyJeśli jesteś typem dziewczyny wiosny, zapewne charakteryzujesz się delikatną urodą. Masz dość bladą skórę, o orzechowym odcieniu. Masz również skłonność do pękających naczynek, przez co Twoja cera jest dość często zaróżowiona. Jesteś szczęśliwą posiadaczką piegów. Latem, Twoja skóra przybiera piękny, złotawy odcień. Masz jasną oprawę oczu. Kolor tęczówki zwykle również jest dość jasny – niebiesko – zielony, szary, jasnoniebieski lub jasnobrązowy. Kolor włosów zaś, jest utrzymany w ciepłej tonacji. Panie wiosny to często szatynki, blondynki lub kobiety cieszące się pięknymi, jasnorudymi włosami. Usta cechuje odcień moreli lub brzoskwini. Twoimi kolorami, zdecydowanie są: karmin, koralowy róż oraz złociste odcienie brązów. Biały crop top również będzie wspaniale współgrał z Twoją urodą.

Rodzaje typów urody 

Dziewczyna lato ma równie delikatną urodę co pani wiosna. Jej skóra jest mlecznobeżowa lub jasnoróżowa. Na twarzy może mieć kilka piegów. Podobnie jak poprzedniczka, jej cera jest mocno unaczyniona. Zdarzają się oliwkowe odcienie skóry, które latem dość szybko opalają się na złotawy brąz. Rzadko zdarzają się panie lato o porcelanowej cerze. Co do koloru włosów, może to być chłodny blond lub ciemny brąz. Zdarzają się w tym typie kolorystycznym również szatynki. Usta pani lato są zwykle jasnoróżowe. Co do kolorów dla tego typu, będą to z pewnością barwy stonowane, pastele, zielenie i brązy.

Jeśli test na to jakim typem urody jesteś ukazał Ci typ jesieni, zapewne jesteś pięknym zielonookim rudzielcem. Masz wrażliwą, jasną cerę, ozdobioną rudawymi piegami. Ma zwykle odcień kości słoniowej. Nie lubi słońca i latem często ulega poparzeniom słonecznym. Oczy są ciemnozielone lub intensywnie niebieskie. Zdarzają się również zielone o bursztynowym odcieniu. Włosy mogą mieć czarny, brązowy lub rudy kolor, zawsze z ciepłymi refleksami. Usta pani jesieni mają pomarańczowy odcień. Ten typ urody zdecydowanie najlepiej prezentuje się w chromatycznych barwach, o pomarańczowym lub zgniłozielonym odcieniu.  Do takiego typu urody bardzo pasują modne czapki w żywych kolorach.

Panie Zimy są posiadaczkami delikatnej bladej cery, przywodzącej na myśl porcelanową lalkę. Zdarzają się w tym typie również ciemne karnacje, mają one zawsze jednak chłodny odcień. Oczy mogą mieć kolory chłodnej zieleni, niebieskiego lub czarnego. Intensywny odcień gałki ocznej sprawia, że tęczówka wydaje się błyszczeć.Co do koloru włosów – panie zimy to szatynki, brunetki lub posiadaczki mieszanej barwy, brązowo – czarnej. Usta są pięknie zarysowane i mają jasnoróżowy kolor. Ten typ najlepiej prezentuje się w jaskrawych barwach, kontrastujących z cerą. 

Wyżej wymienione typy urody często wśród Słowianek współwystępują. Jeśli więc ciężko Ci określić się jako jeden z typów, być może jesteś połączeniem kilku. Warto przeprowadzić taką analizę kolorystyczną, aby bacznie się sobie przyjrzeć i bardziej świadomie uwydatniać swoje atuty. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *