Nauczycielka z klasą. Wybieramy idealną stylizację do szkoły dla nauczycielek.

Kiedyś nauczycielki kojarzyły się z szaro-burymi kolorami, nudnymi fryzurami i niemodnymi krojami. Jednak dziś mogą już nosić się nieco bardziej kolorowo. Wciąż obowiązują jednak określone reguły, jeśli chodzi o stylizacje dla nauczycielki. Jedną z głównych zasad ubrania do pracy w szkole jest skromność. Młodzież spędza z nauczycielką całe dnie i często zdarzają się ciche miłości, dlatego nie warto dodatkowo prowokować strojem. Poza tym nauczycielka zajmuje się dziećmi pochodzącymi z różnych domów i nie powinna sprawiać, by jej strój był dla jednego z nich kontrowersyjny czy nie do przyjęcia. Stąd nauczycielka nie może sobie w pracy pozwolić na zbyt wiele, jeśli chodzi o długości. Spódnica musi sięgać najwyżej do kolan, a bluzka nie może mieć dużego dekoltu. Dobrze, by nauczycielka miała w szafie kilka przewiewnych bluzek z dobrych materiałów. Odpowiednim fasonem będzie niewielki dekolt typu łódka i szerokie rękawy zakrywające ramiona. Dzięki temu w czerwcu nie będzie za gorąco, ale uda się nie odkrywać zbyt dużo ciała. Bluza to element garderoby, który nie wypada ubierać nauczycielce do pracy. W roli nakrycia wierzchniego sprawdzi się elegancki żakiet.

Nauczycielka w rajstopach jako wzór elegancji i klasy. 

Nauczycielka w rajstopach jako wzór elegancji i klasy. Niestety latem nauczycielki nadal muszą chodzić w rajstopach. Tak nakazuje dress code, według którego odkryte łydki również należą do faux-pas. Zimą nie jest to problem, bo w rajstopach jest ciepło i wygodnie. Latem można sobie pozwolić na pończochy do kolan z dłuższą spódnicą. Zakazane są kabaretki i wszystkie rajstopy odkrywające ciało. Młode nauczycielki noszą dziś czasem rajstopy w kolorze bordowym czy ciemnozielonym, ale kolory takie, jak żółty czy czerwony lepiej zostawić na czas po pracy. Jeśli chodzi o spódnicę, to poza długością można już pozwolić sobie na więcej. Nauczycielki chętnie wybierają krój ołówkowy, W czym do szkoły? Mini poradnik dla nauczycielek. który podkreśla figurę, nie odkrywając przy tym ciała. Jeśli chodzi o górę, to idealny będzie dowolny sweterek czy koszula. Obecnie dopuszczane jest też noszenie strojów, które do niedawna uważane były za niedopuszczalne. Przykładem mogą być dżinsy, które wypada nosić na co dzień, choć lepiej nie zakładać ich na rozpoczęcie roku czy studniówkę. Spodnie o długości 3/4 można nosić bez rajstop, bo są eleganckie i kojarzą się ze stylem Aundrey Hepburn. W przypadku sandałów do dłuższych dżinsów też nie obowiązują skarpetki czy rajstopy, choć można je nosić.  

W czym do szkoły? Mini poradnik dla nauczycielek. 

Nie ma zbyt wielu zasad, które dotyczą obuwia, jakie nosić ma nauczycielka. Można nosić zarówno wysokie obcasy, jak i płaskie buty. Odkryte sandały nie należą do faux pas, choć lepiej nie nosić japonek i innych butów, w których prawie cała noga jest goła. Zimą odpowiednie są kozaki do kolan i buty z futerkiem. Noszenie kaloszy nie jest mile widziane w szkole, dlatego najlepiej, by do pracy mieć zapasowe, wygodne buty, takie jak baletki czy trampki. Dzięki temu będzie można wygodnie spędzić cały dzień w klasie, a potem nadal wyglądać dobrze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *