Najmodniejsze kolory włosów, które okazały się HITem tego sezonu! 

Ostatnie sezony to przede wszystkim kolory pastelowe. Pojawiły się one na włosach po raz pierwszy. Zawojowały świat gwiazd, bo nosiły je Lady Gaga, Rihanna czy Kate Perry. Nagle dzięki jednorazowym farby do włosów taki kolor mogły mieć też zwykłe Polki, więc co raz częściej można było zobaczyć różowe, żółte czy fioletowe włosy na ulicy Polski. Modne farbowanie to też kolory kontrastowe, jak silny róż, niebieski czy zieleń. Jednak im bardziej rzucający się w oczy kolor farby do włosów, tym lepiej zrobić modne farbowanie u fryzjera –  w domu efekt niekoniecznie będzie taki, jak zamierzony.  

Wszystko o blondzie, czyli, które odcienie są absolutnym must have nowoczesnej kobiety? 

Wszystko o blondzie, czyli, które odcienie są absolutnym must have nowoczesnej kobiety? Fryzury i kolory fryzur w tym sezonie jak widać głównie ograniczają się do jasnych odcieni. Blondy są największym must have tego sezonu tak samo jak czarne czółenka na koturnie. Kiedyś farbowanie oznaczało często czerwień czy bordo, teraz takie odcienie zdecydowanie odchodzą do lamusa, a na ich miejsce popularność zyskują właśnie kolory fryzur z jasnej palety. Ostatnie sezony to makijaż, farbowanie czy gadżety w stylu unicorn, czyli inspirowane pastelowymi kolorami tęczowymi. Pojawiały się palety do makijażu i fryzury w takich kolorach. Więcej przykładów można zobaczyć tutaj. Bardzo modne jest łączenie jasnego blondu z kolorami pastelowymi w ramach ombre. Zwykle na całej długości włosów rozprowadzony jest blond, a końcówki lub włosy od połowy długości są pokryte dodatkowo różową czy zieloną farbą. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ nadaje się dla osób, które na co dzień lubią wyglądać też elegancko. Przy długich włosach wystarczy zaczesać je do tyłu i zrobić z nich kok, by ukryć kolorowe akcenty. Tęczowe włosy ombre to też hit Tumblr, bo świetnie wyglądają na zdjęciach. 

Ombre w stylu Jennifer Lopez czy Małgorzaty Rozenek? Która z gwiazd korzystniej wygląda? 

Ombre w stylu Jennifer Lopez czy Małgorzaty Rozenek? Która z gwiazd korzystniej wygląda? Wciąż szalenie popularne jest też blond ombre, takie jak ma Małgorzata Rozenek, czy Jennifer Lopez. Małgorzata Rozenek stawia raczej na fale i naturalny efekt, podczas gdy Jlo na blond ombre na prostych włosach. Obie propozycje dobrze nadają się dla kobiet, które robią karierę i chcą wyglądać seksownie, ale też mieć klasę. Mniej odważne panie mogą wybrać bardziej naturalne odcienie blondu. Wciąż bardzo modne jest rozjaśnianie które wygląda, jak praca promieni słońca na włosach. Dlatego dla odświeżenia fryzury warto zdecydować się właśnie na jaśniejsze pasemka pośród włosów w odcieniu średni blond. Dużo zmienia się też, jeśli chodzi o techniki fryzjerskie. Coraz więcej kobiet interesuje się ekologią i woli, by również farby były jak najmniej inwazyjne. Stąd powrót do henny i nowoczesne rozwiązania, które pozwalają koloryzować w łagodny sposób – np. bez amoniaku. Za tym idzie duża popularność naturalnych kolorów, takich jak ciemne blondy, delikatne brązy i lekkie rudości. Zdecydowanie w odwrocie są intensywne odcienie, jak czerń, czerwień czy granat. Kiedyś popularne były geometryczne cięcia tego typu, teraz stawiamy na większą naturalność zarówno w koloryzacji, jak i w cięciach.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *