Mini poradnik po tym, jak kupować ubrania w internecie. 

Mini poradnik po tym, jak kupować ubrania w internecie. 

Już niedługo pod względem wartości zakupy internetowe prześcigną te tradycyjne. Choć początkowo sklepy odzieżowe otwierały swoją platformę on-line tylko ze względu na wizerunek, dziś niektóre sklepy przyznają, że to platforma wirtualna przynosi im największe zyski, a butik jest tylko formą wizytówki i reklamy. Klientki mogą w nim zobaczyć towary i wyrobić sobie o nich opinię, ale wiele z nich ostatecznie kupuje już w internecie. Są też sieci, które mają tylko sklepy internetowe i radzą sobie całkiem dobrze, przyznając że oddział realny w ogóle nie jest im potrzebny. A ten trend tylko będzie się pogłębiał z czasem. Dlatego warto już teraz wiedzieć, jak kupować ubrania w internecie, by nie żałować. 

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubrań przez internet?  Na co zwrócić uwagę podczas kupowania ubrań przez internet? 

Jedynym minusem sieciowych zakupów jest fakt, że ubrań nie można dokładnie obejrzeć ani zmierzyć. Dlatego wybierając sklep warto najpierw sprawdzić, jaka jest polityka zwrotu. W każdym sklepie powinno to być zgodnie z polskim prawem co najmniej 2 tygodnie, jednak nie w każdym miejscu w sieci zasady te są tak samo respektowane. Niektóre firmy przyjmują zwroty automatycznie i bez zadawania żadnych pytań. Inne robią problemy, zabierając całą przyjemność z zakupów. Warto na to zwracać uwagę również w przypadku dostawców zagranicznych. Te z Unii Europejskiej raczej będą znać i respektować zasady zwrotu. Jednak już właściciele chińskich platform mogą nie mieć pojęcia o polskich przepisach lub wcale ich nie przestrzegać, a po kilku tygodniach oczekiwania na zakupy samo namierzenie sprzedawcy może być trudne. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak kupować ubrania i na co zwracać uwagę podczas zakupów, to przede wszystkim na to, gdzie kupujesz. Z tego samego powodu lepiej kupować w sklepie, niż na przypadkowej aukcji w internecie. Oczywiście wyjątek stanowią sytuacje, gdy np. dobra koleżanka sprzedaje swoje stare ubrania przez media społecznościowe. Wiele ciekawych sklepów, oferujących sprzedaż ubrań online można znaleźć oglądając blogi modowe, na przykład tutaj.

 

Jak bezpiecznie robić zakupy przez internet? Jak bezpiecznie robić zakupy przez internet? 

Sprzedawca musi być zaufany jeszcze z kilku powodów. Po pierwsze, dajesz mu swoje dane karty, telefon, adres i adres mailowy, więc lepiej, żeby miał dobrze zabezpieczony system informatyczny i nie przekazywał tych danych innym. Po drugie sklep, który ma dużo dobrych ocen klientek, raczej nie zawiedzie pod względem jakości. W sieci łatwo jest skusić na zakupy pięknym zdjęcie,. W rzeczywistości nigdy nie mamy pewności, jak tkanina czy krój prezentują się w świecie realnym. Możliwe, że zdjęcie zostało wyretuszowane i odpowiednio oświetlone, by spodobać się klientom. Jeśli na przykład oglądanym przez nas produktem jest torba lub plecak, pamiętajmy o tym, że na zdjęciu został on wypchany, aby wyglądał dużo lepiej. W przypadku chińskich sklepów zdarza się, że towar wygląda zupełnie inaczej niż na obrazku, a zdjęcia są ściągnięte ze strony renomowanego domu mody. Jeśli korzystasz z renomowanego sklepu to wiesz, że towar zwykle zgadza się z tym, co na obrazku, a przez to możesz bezpiecznie robić zakupy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *