Kontrowersyjny piercing w ustach znów stał się hitem ostatnich czasów

W dobie dość intensywnego ozdabiania ciała przez wiele osób w różnym wieku, warto poruszyć kwestię bezpieczeństwa tego typu zabiegów. Kolczyk w zależności od tego, gdzie planujemy go zrobić, będzie goił się w różnym tempie i w różny sposób, w zależności od płci oraz indywidualnych cech danej osoby. Kolczyk w ustach może być dla wielu osób dość przykrym przedsięwzięciem, które będzie również bardzo bolesne i trudne w gojeniu. 

Kolczyk w górnej wardze, czyli kompendium wiedzy dla przyszłych posiadaczy. 

Kolczyki w buzi i na ustach, są narażone na dość częsty kontakt z bakteriami, które zamieszkują naszą jamę ustną. Ponad to dość często będziemy podrażniać gojące się miejsce jedzeniem, piciem oraz makijażem i mówieniem. Usta są tak specyficznym i ruchomym miejscem na naszej twarzy, że nie sposób przewidzieć, jak wygoi się rana. Do ust ciągle coś wkładamy lub poruszamy nimi mówiąc, więc wyobraźmy sobie, jak bardzo bolesne może być gojenie takiej rany. Poza tym z kolczykiem przy ustach wiąże się kolejne ryzyko – u niektórych osób z wiekiem objawia się skłonność do tworzenia głębokich blizn, których nie sposób czymkolwiek zakryć. Więc nawet jeśli zrezygnujemy z kolczyka, możliwe, że miejsce po nim pozostanie widoczne dłużej, niż byśmy tego chcieli. 

Piercing u mężczyzn – czym różni się od damskiego? Jakie są różnice w reakcji? 

Tumblr jest przepełniony zdjęciami piercingu w różnych miejscach. Warto zdać sobie sprawę udając się do salonu, gdzie piercing będzie wykonany, że istnieją różnice w piercingu damskim i męskim. Przykład – u dziewczyn, kolczyk w górnej wardze może goić się krócej, ze względu n małą ilość wypijanego alkoholu. Do tego dochodzi fakt, że panie nieco bardziej dbają o siebie, przez co skóra wydaje się być nieco bardziej przygotowana do tego typu zabiegu. Istnieją różne rodzaje piercingu i kolczyków, których się do niego używa. Wcześniej wspomniany kolczyk na wardze, może goić się dłużej choćby ze względu na rodzaj oraz materiał, z którego został wykonany. Piercing ust zawsze jest bolesny, jednak od wielu czynników zależy, jak będzie się goił. Nie będzie to jednak przyjemny proces. 

Poszczególne rodzaje piercingu ust. Czym się różnią i który jest najpopularniejszy? 

Zarówno męski jak i damski piercing ust ma swoje nazwy. Oto jego rodzaje: Kolczyk w języku, madonna, medusa, lower labret, snake bite, angel bite, spider bite, kolczyk w wardze oraz przekłucie policzków. Najpopularniejszy w pierwszych latach popularności piercingu w Polsce, zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się kolczyk w języku. Dziś również jest stosunkowo chętnie wybierany, jednak równie popularne jest ‘madonna”, czyli kolczyk nad górną wargą, w zagłębieniu w okolicy nosa, przypominający nieco pieprzyk. 

Wszystkie rodzaje piercingu są bezpieczne, pod warunkiem, ze zabieg wykonywany jest przez profesjonalistę, w sterylnych warunkach. Nie bez znaczenia jest również to, czy stosujemy się do zaleceń osoby, wykonującej wkłucie. Wykonujmy więc piercing z dużym rozsądkiem. W szafie kobiet, które mają kolczyk często znajduje się maxi spódnica wstylu boho.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *