Kolory sukni ślubnych, czyli co wypiera klasyczną biel? 

Kolory sukni ślubnych, czyli co wypiera klasyczną biel? 

Jaki kolor sukni ślubnej? Kiedyś ślub równał się długiej, białej sukni ślubnej z welonem. Wszystkie panny młode wyglądały wówczas podobnie do siebie. Dziś jednak coraz popularniejsza jest kolorowa suknia ślubna. Niektóre kobiety decydują się nawet zastąpić klasyczną kreację spódnicą mini. Szczególnie zmienił się kolory sukien ślubnych. Jeszcze niedawno kolorowa suknia ślubna była nie do pomyślenia a kolory sukien ślubnych ograniczały się do bieli. Co najwyżej można było sobie pozwolić na delikatną aplikację w kolorze złotym czy écru.  

 

Szara suknia ślubna, jako HIT czy KIT tego sezonu? Szara suknia ślubna, jako HIT czy KIT tego sezonu? 

Dziś kolor sukni ślubnej może być nieco inny niż biały. Powód jest po części związany z historią. Choć białe suknie ślubne były przez wieki standardem, ich kolor odbiegał nieco od tego, co obecnie rozumiemy pod pojęciem bieli. Dawniej nie dało się uzyskać oślepiającej bieli, a księżniczki czy zwykłe kobiety nosiły raczej suknię w nieco mniej agresywnym odcieniu ecru czy szarości. Obecnie coraz więcej sukni ślubnej pochodzi z dużych zakładów, a nawet z Chin. Często do ich produkcji wykorzystuje się sztuczne materiały i chemiczne barwniki. Stąd ich kolory są coraz mniej naturalne. Suknie ślubne w takim zimnym odcieniu śnieżnej bieli wielu wydają się być kiczowate, i wybierają zamiast tego bardziej złamane, naturalne kolory. Warto więc pamiętać, że tak jak kiedyś, suknia ślubna z długim welonem nie musi bić po oczach bielą – może być też utrzymana w kolorze écru czy innym podobnym. Suknia ślubna, którą wybrała Małgorzata Rozenek była na przykład lekko szara. Dla kontrastu Małgorzata Kożuchowska miała perfekcyjnie białą suknię.  

 

Kożuchowska czy Rozenek? Która Małgorzata lepiej prezentuje się w sukni ślubnej? 

Kożuchowska czy Rozenek? Która Małgorzata lepiej prezentuje się w sukni ślubnej? 

Panuje tu całkowita dowolność. Agnieszka Szulim, zaskoczyła najbardziej pod tym względem, bo na swoim ślubie wystąpiła w czerwieni. Czy tak wypada? Dawna tradycja mówiła, że czerwona sukienka absolutnie nie wypada w dniu ślubu. Dziś jednak możemy uznać, że dawna tradycja jest czasem nieco staromodna. Z takiego założenia wyszła Agnieszka Szulim, która uważała, strojna suknia ślubna w białym kolorze przystoi młodym, niewinnym dziewczynom. Jako rozwódka przed czterdziestką zdecydowała, że czerwona sukienka będzie bardziej odpowiadała sytuacji. Jej strojna suknia ślubna wywołała kontrowersje, jednak tylko na chwilę, bo dziś wypada o wiele więcej, niż kilkadziesiąt lat temu. W końcu w czerwonych sukniach do ślubu poszła też Iwona Pawloviź czy Odeta Moro, a zdarzyły się nawet gwiazdy, któer powiedziały „tak” w czarnej sukience. Warto jedynie pamiętać, że suknia ślubne z długim welonem to nie jedyny fason, ale wybierając awangardowy kolor trzeba postawić na klasyczne wzornictwo. W przeciwnym razie dziwna suknia w kolorze zielonym czy niebieskim może stać się obciachowa lub kiczowata. Dlatego wybierając odważny kolor warto postawić przynajmniej na prosty krój. Dzięki temu suknia będzie wyglądała pięknie niezależnie, czy będzie bardziej w stylu, jaki wybrała Małgorzata Rozenek, czy Małgorzata Kożuchowska. Wiele ciekawych inspiracji dotyczących kreacji ślubnych znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *