Kaszkiet, czyli modowy podbój każdej kobiecej szafy! 

Jak się okazuje, kaszkiet to nie tylko pomysł na powrót do przeszłości i zbudowanie stylu vintage, ale również interesujący dodatek, który z wieloma stylizacjami, tworzy niepowtarzalny klimat. Damska kaszkietka to świetny pomysł na urozmaicenie zimowych i jesiennych nakryć głowy. 

Jak dobrać idealny, damski kaszkiet, by podkreślić figurę? 

Jak dobrać idealny, damski kaszkiet, by podkreślić figurę? Co do kaszkietów sprawa jest taka, że tyle ile mogą zrobić dla stylizacji dobrego, tyle mogą również zepsuć. Niewłaściwie dobrane – czy to pod względem wielkości czy materiału, niszczą wizualnie całą sylwetkę. Kaszkiet musi być tak dobrany, aby przede wszystkim współgrał kolorem lub materiałem z przynajmniej jedną częścią garderoby. Wówczas jako dodatek, sprawdzi się bardzo dobrze. Jeśli np. zdecydujemy się na taki ze skóry, zadbajmy, aby przynajmniej jeden dodatek (buty czy torebka) również był w tym kolorze i najlepiej, aby również był wykonany z tego samego materiału. Czarne kaszkiet z eko skóry, do tego czarne botki albo ołówkowe spódnice i rękawiczki z tego samego materiału, będą wyglądały bardzo dobrze. Chodzi o stworzenie spójnego zestawu. 

Jeśli chodzi o wielkość kaszkietu, idealny to taki, który nie przytłacza naszej sylwetki. Jeśli jesteśmy z natury drobne, nie decydujemy się na zbyt duże, masywne i grube kaszkiety, które przysłonią całość sylwetki. Postawmy raczej na coś co nie będzie  nas przytłaczać, a delikatnie podkreśli charakter całości. 

Kaszkiet jako pierwsze skrzypce w wielu kreatywnych kreacjach 

Kaszkiet jako pierwsze skrzypce w wielu kreatywnych kreacjach Kaszkiet damski można „ograć” na wiele sposobów w wielu stylizacjach. Zarówno podczas codziennych wyjść, jak i na nieco bardziej uroczyste okazje, dobrze sprawdzi się jako nakrycie głowy. Nie zniszczy nazbyt fryzury, ani nie spowoduje elektryzowania się włosów, o ile wybierzemy ten wykonany z jak najbardziej naturalnych materiałów. Dobrze zadbać, aby chociaż warstwa wewnętrzna była wykonana z bawełny. Ponad to kaszkiet z powodzeniem może występować jako pierwsze skrzypce w wielu kreatywnych stylizacjach. Długi kardigan w połączeniu z kaszkietem wygląda nieziemsko. Jest tak charakterystycznym nakryciem głowy, że jego obecność tworzy niepowtarzalny klimat dla całości stroju. 

Damskie nakrycia głowy w zależności od kreatywności osoby, która je nosi, mogą być bardzo elegancki i stylowe lub nieco nonszalanckie. Całości zawsze dopełnia makijaż, który również musi współgrać z całością. Wówczas stylizacja jest spójna, przez co kreujemy swój styl. Kaszkiet jest bardzo charakterystycznym nakryciem głowy, kojarzonym raczej z rockowymi stylizacjami. Ale nikt nie zabrania łączenia styli, aby nadać rockowego sznytu stylowi hippie, czy prostej, klasycznej elegancji. Nie bójmy się modowych eksperymentów. Style należy łączyć, a zabawa modą powinna nam sprawiać radość. Nie warto zaprzątać sobie głowy zasadami, jeśli czujemy, że łamiąc je, nadamy charakteru całej stylizacji. Warto zaryzykować, zwłaszcza dodatkami, które nie przesądzają o charakterze całości, ale potrafią skutecznie zwracać uwagę. A o to przecież chodzi – o wyjątkowy w każdym calu wygląd, zgodny z naszym sposobem bycia i charakterem, który wyraża swoimi elementami naszą osobowość. Postawmy więc na swoje upodobania kolorystyczne i materiałowe, łączmy je i obserwujmy efekt. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *