Jesienne stylizacje, a w roli głównej spódnica midi! 

Jesienne stylizacje, a w roli głównej spódnica midi! 

Spódnica midi była bez wątpienia długością najpopularniejszą w ostatnich latach. Wyparła nietwarzowe i nienadające się na wszystkie okazje maxi i infantylne mini, jakich nie wypada założyć do prawie żadnej pracy. Midi to długość dla dorosłej, świadomej swojego piękna kobiety. Spódnica midi – jak nosić? 

 

Jak podkreślić figurę odpowiednią midi spódnicą? Jak podkreślić figurę odpowiednią midi spódnicą? 

Spódnica midi nadaje się niemal dla każdego, choć każda figura wymaga innego fasonu. Przy bardzo niezgrabnych nogach, ale szczuplejszej górze, można wymodelować sylwetkę spódnicą dopasowaną w biodrach, o rozszerzanym dole. Pod fałdami spódnicy ukryjemy grube uda czy kolana, zwracając uwagę na zgrabną talię i dekolt. Przy wydatnym brzuchu i biodrach warto z kolei to te części ciała ukryć pod spódnicą, wybierać zabudowany u góry fason. Dzięki temu najbardziej newralgiczne fragmenty sylwetki zostaną ukryte pod warstwą materiału, tworząc zgrabną linię boków i odsłaniając poniżej smukłe nogi. Aby taka spódnica wyglądała dobrze, powinna być wykonana z grubego materiału, takiego jak bawełna czy dżins. Można ją założyć zarówno do body czy obcisłej bluzki, jak i do nieco szerszego, krótkiego fasonu. A kto powinien nosić spódnicę midi opuszczoną na biodra? Wyłącznie kobiety o bardzo zgrabnych  biodrach, które do tego chcą pochwalić się brzuchem. Z kolei osoby, które wolałyby brzuch zakryć, powinny wystrzegać się spódnic z rozciągliwych materiałów takich jak lajkra, bawełna czy wiskoza. Brzuch będzie się pod nimi mocno odznaczał. 

 

Jak nosić spódnicę midi, by wyszło nam to na korzyść?

Jak nosić spódnicę midi, by wyszło nam to na korzyść? 

Uniwersalnym fasonem dla niemal wszystkich typów sylwetki jest spódnica ołówkowa. Można się o tym przekonać, oglądając serial Mad Men, opowiadający o kobietach z lat 50., które właśnie w takich spódnicach chodzą najczęściej. Taka spódnica pozwoliła odzyskać wiarę w swoją figurę wielu kobietom. Wcześniej namawiano je, by ukrywały swoje uda czy pupę pod luźnymi strojami. Teraz wiemy już obserwując na czerwonym dywanie gwiazdy jak Christina Hendrix, Beyonce czy Nicki Minaj, że jest zupełnie odwrotnie. Piękne kształty warto podkreślać. Pod grubymi, szlachetnymi materiałami, takimi jak welur, wełna czy skóra, sylwetka w takiej spódnicy nabiera idealnego kształtu klepsydry. Wystarczy, że góra będzie wpuszczona do spódnicy. W przypadku kobiet, których sylwetka jest zbyt chłopięca, za pomocą takiego fasonu można stworzyć wrażenie, że ciała jest nieco więcej tam, gdzie go nie ma. Przykładowo mocno spinając w pasie, lub do tego zaznaczając paskiem, spódnicę midi o fasonie ołówkowym, tworzymy iluzję kształtu klepsydry, który wiele kobiet chce uzyskać. W przypadku niskich kobiet ten fason razem ze szpilkami daje złudzenie, że nogi są znacznie dłuższe, niż w rzeczywistości. Osoby wysokie mogą go nosić również z płaskimi butami, jak adidasy czy mokasyny, a nawet damskie traperySpódnica midi – jak nosić przy grubych nogach? Grube nogi to jedyny przypadek, gdy ten fason się nie sprawdzi. Zasłania on uda, pupę i brzuch, akcentując w zamian łydki. Jeśli nie są one zgrabnie, zdecydowanie lepiej będzie wybrać zupełnie inny fason. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *