Jeansy, jako niezbędny must have każdego dress code`u. 

Dawna zasada mówiła, że jeansy to strój młodzieżowy, na luzie, a więc kompletnie nie łączy się ze światem pracy. Już w latach 70. jako pierwsi zaczęli sobie na niego pozwalać reżyserzy czy dziennikarze – w polskim wydaniu pamiętamy Agnieszkę z Człowieka z Żelaza, która wywiady przeprowadzała właśnie w jeansowych dzwonach. Na szerszą skalę jeansy do pracy zaczęli nosić mężczyźni w latach 90., razem z marynarką i wpuszczoną w spodnie koszulą. Jednak ciągle był to raczej wyjątek, niż reguła, a dress code dla pań nie przewidywał tej tkaniny w miejscu pracy. Dziś się to zmienia, a jeansy do pracy stają się nie tylko modne, ale i akceptowane przez szefów. Pod warunkiem, że zostaną odpowiednio zaaranżowane. 

 

Jak nosić jeans do pracy, by zachować odpowiedni styl? Jak nosić jeans do pracy, by zachować odpowiedni styl? 

To, co najbardziej kojarzy się z biurowym dress codem, to spodnie w kant. Warto wykorzystać ten fakt na swoją korzyść, komponując zestaw do pracy. Spodnie z kantem wydają się od razu bardziej eleganckie, i już niemal każde miejsce pracy toleruje je u kobiet, nawet jeśli są one wykonane z jeansu. Najlepiej, by takie spodnie były z ciemnego denimu. Jeśli będą wyprasowane, a do nich dołożymy marynarkę, elegancką bluzkę i biurowe buty na słupku, to nie ma obaw – szef zaakceptuje to ubranie. W niektórych firmach można też pracować w innych jeansowych spodniach. Chodzi o ciemne rurki. Ważne jednak, by nie były one zbyt obcisłe i nie odsłaniały za wiele. Najlepiej, jeśli będą sięgać za kostkę, a dołożymy do nich nieco dłuższą marynarkę i elegancką bluzkę, tak by zakryć pupę.  

 

Denim, czyli tkanina, która nigdy nie wyjdzie z mody!

   Denim, czyli tkanina, która nigdy nie wyjdzie z mody! 

To właściwie główne sposoby, na jakie można nosić jeansy do pracy. Miłośniczki tej tkaniny mogą wybrać też dobrze dopasowaną, jeansową koszulę do piaskowych spodni i marynarki w podobnym odcieniu. To strój, który sprawdzi się  u agenta nieruchomości, profesora czy marketingowca. Z kolei koszula z ciemniejszego denimu może pasować do czarnych, niezbyt obcisłych spodni, najlepiej z kantem. Do pracy raczej nie należy natomiast nosić jeansowych marynarek. Wyjątkiem może być bardzo jasna marynarka, jeśli zestawimy ją z błękitnymi lub piaskowymi spodniami i podobną koszulą. Może być to sposób na ożywienie letniego stroju w miejscach pracy, w których biurowy outfit nie musi koniecznie być ciemny. Nie zapominajmy również o panach – męskie krótkie spodenki jeansowe powinien posiadać w szafie każdy mężczyzna.  Denim jest bardzo praktyczny, dlatego prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Dziś już wiemy, że w pracy też może wyglądać dobrze choć najczęściej w małych dawkach i z dobrze przemyślanym strojem. Jeśli nie masz pewności, na ile jeansu możesz sobie pozwolić, zawsze możesz zapytać kogoś z działu HR twojej firmy, lub starszego kolegę. Jeans to na tyle uniwersalna tkanina, że odpowiednio zaaranżowana może świetnie sprawdzić się w pracy. Są jednak również takie jeansowe stroje, które nie sprawdzą się nigdy. Należą do nich jeansowe sukienki, buty a także ogrodniczki. Te lepiej zostawić zobie na weekend. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *