Jeans, jako odwieczny HIT modowy. Przedstawiamy najmodniejsze stylizacje tego sezonu.

Jeans, jako odwieczny HIT modowy. Przedstawiamy najmodniejsze stylizacje tego sezonu.

Męska jeansowa koszula w tej czy innej formie jest modna praktycznie od stulecia. Najpierw nosili ją kowboje na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Dawała wtedy wygodę i była bardziej trwała, niż koszule bawełniane, które niszczyły się łatwo od słońca, potu i kurzu. Po wojnie nosili ją buntownicy w rodzaju Jamesa Deana. W latach 70. trafiła do damskiej szafy – od tej pory jeans nosiły też masowo kobiety, na przykład w formie dzwonów w parze z jeansową koszulą. W latach 80. w trendach było noszenie głęboko rozpiętej koszuli, i to zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Lata 90. to za duża jeansowa koszula męska noszona w stylu grunge, razem zza dużymi spodniami i dużym t-shirtem. Inne stylizacje z jeansową koszulą zakładały jej wpuszczenie w zwężane spodnie i noszenie w zgodzie z ówczesną modą – z wysokim kucykiem i sportowymi butami. Taki styl miały dzieci w serialu „Pełna chata”. 

 

Jak nosić męską jeansową koszulę? Jak nosić męską jeansową koszulę? 

Początek pierwszej dekady XXI wieku to obcisła jeansowa koszula noszona w stylu klubowym. Obowiązująca wówczas stylizacja zakładała, żeby była ona z ciemnego jeansu i miała rękawy zawinięte w okolicy łokcia. Spod niej mógł wystawać stanik od kostiumu kąpielowego, a na szyi wisieć złoty lub srebrny, minimalistyczny naszyjnik. Później stylizacje z jeansową koszulą zniknęły z ulic i wybiegów. Wydawało się, że taki styl jest już po prostu niemodny i większość z nas swoje stare koszule jeansowe wyrzuciło do kosza. Ostatnio jednak to zaczęło się zmieniać. Najpierw znów od trendu prowokacyjnego, w myśl którego jasna koszula jeansowa była zestawiana z ciemnymi, jeansowymi spodniami. Wcześniej jedyną zasadą było by nie łączyć jasnego i ciemnego jeansu w jednej stylizacji, pojawiło się więc pytanie, jak nosić koszulę jeansową, żeby nie wyglądać śmiesznie? 

 

Jak komponować stylizacje z jeansową koszulą? Jak komponować stylizacje z jeansową koszulą? 

Świetnie wygląda koszula jeansowa do beżowych spodni. W takim stroju można iść do szkoły i pracy, o ile nie obowiązuje zbyt ścisły dress code. Musi ona być tylko z bardzo jasnego jeansu. Do spodni można założyć ciemniejszy pasek lub nosić je solo, idealnym połączeniem będą również botki peep toe. To zarówno stylizacja męska, jak i damska, z tym że mężczyzna może zastąpić botki np. mokasynami. Obecnie można nosić koszulę też na wiele innych stylów. Wpuszczona w ciemne czy jasne rurki będzie dobrym strojem do pracy. Razem z legginsami czy innymi elastycznymi spodniami rozpięta koszula jeansowa a pod nią t-shirt może być stylizacją codzienną dla zapracowanych matek. Z kolei szeroka koszula jeansowa z wąskimi, ciemnymi rurkami i mokasynami to strój dla młodej, modnej osoby, która chce podkreślić indywidualizm. Najmodniejsze są obecnie dopasowane do ciała koszule jeansowe wpuszczone w obcisłe rurki. Mogą być one z ciemnego jeansu lub skórzane. Ten strój świetnie podkreśla sylwetkę. Nie ma znaczenia, jaki krój i długość koszuli wybierzemy – modne są zarówno te niemal do kolan, jak i siegające ledwo za pępek. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *