Jakie obuwie wybrać, by zamaskować duże stopy u kobiety? 

Panie posiadające duże stopy, często próbują je ukryć i mają na ich punkcie spore kompleksy. Tymczasem mamy niewielki wpływ na to, z jak proporcjonalnymi do reszty sylwetki stopami przyszliśmy na świat. Możemy sobie jednakże nieco pomóc dostępnymi dla wszystkich sposobami. 

Duże stopy jako odwieczny wróg kobiety 

Duże stopy nie stanowią ozdoby sylwetki żadnej z pań. Ideałaem kobiecej stopy jest dla wielu pań taka w rozmiarze max 38. Na takim rozmiarze też wygląda najkorzystniej najwięcej modeli butów. Wszystko jednak da się „ograć”, przy użyciu odpowiednich tricków modowych, które mogą znacznie upiększyć stopy. 

Jeśli posiadamy szczupłe kostki, może warto postawić na nie akcent? Delikatna bransoletka połyskująca na kostce, jest szalenie kobieca, a przy tym dodaje seksapilu. Latem to jeden z idealnych dodatków kobiecych stylizacji. 

Na stopę w rozmiarze w okolicy 42, nie będą pasowały buty z wydłużanym noskiem. Ani baletki, ani szpilki, nie będą korzystne w tym fasonie, dla takiej długości. Zrezygnujmy więc ze spiczastych nosków na rzecz tych nieco zaokrąglonych. Po pierwsze, są one nieco zdrowsze dla naszych palców u stóp, a po drugie nie wydłużą nam stopy o kilka rozmiarów. 

Co do obcasów – w tym przypadku platforma i wysoki obcas będą idealnym rozwiązaniem. Duże stopy będą dobrze wyglądały na wysokich obcasach, ponieważ nie zaburza to naturalnych proporcji nogi i nie wpływa aż tak niekorzystnie na kręgosłup. Istnieje zasada, ze panie niskie, o małych stopach, powinny decydować się na nieco niższe obcasy oraz brak platformy, ponieważ jest to znacznie bezpieczniejsze dla ich kręgosłupa oraz ścięgien. 

Zrezygnuj z bogato zdobionych butów – wszelkie dżety, łańcuszki, tylko przyciągną uwagę do dużych stóp. Staraj się, aby spodnie i buty były jednakowego koloru. Jeśli decydujesz się na cieliste rajstopy, niech szpilki również będą w kolorze nude. Dzięki temu sylwetka się nieco wydłuży, a stopy „zaginą” w pozostałej części nogi. 

Na co zwracać uwagę, kupując buty o większych rozmiarach? 

Kupując buty  o większych rozmiarach, bierzmy pod uwagę to, jak są wyprofilowane. Duże stopy wymagają odpowiedniego podparcia i nie powinny być ani zbyt mocno ściskane, ani nosić zbyt luźnych butów. Jeśli poszukujemy butów na wielkie wyjście, wybierajmy te wykonane z naturalnych materiałów, aby stopy nie pociły się oraz mogły swobodnie dopasować się do obuwia. Ozdoby na stopę pozostawmy w okolicy kostek. Zrezygnujmy z kokardek na butach i innych dodatków, które mogłyby skoncentrować uwagę na stopach. Możemy decydować się na bardziej ciężkie i masywne obuwie, nie będzie ono wyglądało karykaturalnie, zwłaszcza, jeśli jesteśmy dość wysokimi osobami. Poza tym wybierajmy wśród dostępnych kolorów i wzorów i pamiętajmy, że najlepsze buty to te, które pasują do naszych ubrań, odpowiadają naszemu stylowi oraz zwyczajnie nam się podobają. Każdy poradnik starajmy się dopasować do swojej sytuacji i potrzeb, aby niepotrzebnie nie kupować ubrań i dodatków, które po jednym wyjściu zostaną rzucone w kąt, ponieważ zwyczajnie nam nie odpowiadają. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *