Jak wiązać szaliki, by wyglądać oszałamiająco?

jak wiązać szaliki

Szalik to nieodzowna część zimowej garderoby, która skutecznie zabezpiecza naszą szyję przed zmarznięciem. Jeśli jest w komplecie z czapką i rękawiczkami, stanowi część bardzo eleganckiego zestawu. Istnieje wiele sposobów wiązania szalika, dzięki którym raz wygląda dość nonszalancko, innym razem bardzo kobieco. Zawsze dopełnia stylizację i nadaje jej charakteru. Podpowiemy dziś, jak go wiązać, aby zawsze uzyskać pożądany efekt.

Nietuzinkowe sposoby wiązania szalika 

Nietuzinkowe sposoby wiązania szalika 

Wiązanie szalika wydaje się być bardzo błahą czynnością, nie wymagającą specjalnych umiejętności. Jednak aby stworzyć konkretny wzór, czasem trzeba się  trochę postarać.  

Pierwszym sposobem może być złożenie szala wzdłuż dłuższej krawędzi dwa razy, następnie wieszamy na szyi zostawiając dłuższy koniec, zawijamy go następnie wokół szyi. Krótszy koniec przeciągamy do góry. W stworzoną w ten sposób pętlę wkładamy drugą końcówkę szala (to ta, którą owijałyśmy szyję). 

Nieco mniej skomplikowany jest kolejny sposób  wiązania szalika. To odpowiedź na pytanie, jak można wiązać gruby szalik. Składamy na pół nasz szal, wzdłuż dłuższej krawędzi. Zakładamy go na szyję, po czym zapinamy na nim pasek od płaszcza. Wygląda wówczas bardzo elegancko, a my nie mamy zbyt dużo materiału pod brodą. 

Nieco bardziej codziennym sposobem wiązania szalika, jest złożenie go wzdłuż dłuższej krawędzi dwa razy, następnie stworzenie równej pętli, którą zarzucamy na szyję. W stworzoną w ten sposób pętelkę wkładamy obie końcówki szala. Do tak zawiązanego szalika świtnie wyglądać będzie jesienna narzutka. Ciekawe stylizacje z wykorzystaniem kolorowych szali znajdziecie tutaj.

Jak stylowo wiązać gruby, zimowy i szeroki szal do płaszcza?  Jak stylowo wiązać gruby, zimowy i szeroki szal do płaszcza?  

Szerokie zimowe szaliki, możemy również zawiązać na kilka sposobów tak, aby pasowały do płaszcza. Po kilkukrotnym przećwiczeniu poniższych technik, będziecie je z pewnością wykonywały niemal automatycznie. 

Oprócz rozłożonego szala zarzuconego na plecy, możemy również nosić szerokie szale w nieco inny sposób. Np. – składamy szal wzdłuż dłuższej krawędzi dwa razy, aby stworzyć równą pętlę, którą zarzucamy na szyję. Wkładamy w nią jedną końcówkę szala, by potem przekręcić pętelkę o 180 stopni i w drugie oczko pętelki włożyć drugą końcówkę szala. 

Gruby zimowy szalik możemy również wiązać w następujący sposób: składamy szal wzdłuż dłuższej krawędzi dwa razy, wieszamy na szyi zostawiając dłuższy jeden z końców. Następnie zawijamy go wokół szyi, po czym prostujemy go i jeden z rogów zakładamy za owinięty na szyi szal. 

Zapewne każda z nas opanowała do perfekcji przynajmniej jeden ze sposobów wiązania szala który zawsze się sprawdza i wygląda efektownie. Nie zaszkodzi jednak stale wzbogacać swojego repertuaru nowymi trickami, które czasem sprawdzają się również przy okazji wiązania bardziej lekkich szali, np. przy wieczorowych sukniach. Z pewnością udało nam się zachęcić was do próbowania nowych metod wiązania lub do zakupu grubego szala, który z pewnością skutecznie ochroni przed zimnem w najbardziej wietrzne, chłodne dni. Sieciówki są pełne szali posiadających interesujące wzory oraz tych, które są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, spośród których każda z pań odnajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy preferuje bardziej eleganckie płaszcze, czy sportowe kurtki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *