Jak stworzyć ciepłą i elegancką stylizację na chrzciny zimą?

Jak stworzyć ciepłą i elegancką stylizację na chrzciny zimą?

Wielkie wyjścia zimową porą, nastręczają wielu problemów. Często zastanawiamy się, co wybrać – modny wygląd, czy ubranie stosowne do temperatury. Takie okazje jak chrzciny, czy wesela, bywają szczególnie problematyczne. Podpowiemy, jak ubrać się na chrzciny, aby zachwycić stylizacją, a jednocześnie się nie przeziębić. 

Jaki strój będzie odpowiedni na chrzciny dziecka? Jaki strój będzie odpowiedni na chrzciny dziecka? 

Na chrzcinach obowiązuje podobny dress code do tego, obowiązującego na ślubach. W niezbyt dobrym guście jest ubrać się na czarno, nawet zimą. Matka chrzestna powinna być ubrana w jasne kolory, biel jest również dozwolona. Jako wierzchnie okrycie, dobrze jest wybrać płaszcz w pastelowych kolorach. Decydując się co do tego, jaki strój będzie dla nas najodpowiedniejszy, weźmy pod uwagę również to, czy kościół, w którym odbędzie się uroczystość jest ogrzewany. Wówczas łatwiej będzie nam podjąć decyzję co do tego, ile warstw na siebie założyć.  

Chrzest to również zwykle przyjęcie w lokalu. Ubiór powinien być odpowiedni również do panującej tam temperatury. Dobrze byłoby, gdybyśmy mieli ze sobą buty na zmianę. Wówczas dobierzemy zarówno obuwie zimowe, jak i do lokalu, do ubioru, jaki mamy pod płaszczem.  

Jeśli nadal nie mamy pojęcia, w co  i jak się ubrać na chrzest, spróbujmy podpatrzeć gwiazdy na tego typu imprezach. Zwykle wybierają one sukienki za kolano, w pastelowych kolorach. Dużym powodzeniem cieszą się kolory ecru, blady róż oraz jasno – niebieski. 

Co do tego, jaki strój wybrać, zdecydujmy, czy będziemy zajmować się maleństwem. Wówczas, pomyślmy o wzięciu ze sobą alternatywnej, drugiej wersji „góry” stroju. To mały szczegół, ale może uratować sytuację.  Jaki strój będzie odpowiedni na chrzciny dziecka? 

Wielkie wyjścia oraz imprezy rodzinne organizowane zimą, mają to do siebie, że trzeba ubrać się na nie tak elegancko, jak latem, jednak sytuacja jest nieco utrudniona, bo dopiero teraz producenci uświadomili sobie, że zimowe płaszcze i kurtki, nie mogą być tylko beżowe, czarne i granatowe (ewentualnie białe). W sieciówkach możemy już odnaleźć okrycia wierzchnie w pastelowych kolorach, ewentualnie w bardzo eleganckich szarościach. Granatowa shopperka i ciepłe buty, świetnie uzupełnią całość. Pamiętaj również, że zimowa czapka jest niezbędna podczas chłodnych dni! 

Elegancja obowiązuje zawsze, niezależnie od pory roku. Zimą, gdy wymagane jest nieco więcej warstw, pamiętajmy, aby wszystkie, które mamy na sobie, były spójne. Nie mieszajmy stylów, jeśli to możliwe. Taka nonszalancja jest dozwolona jedynie na stoku narciarskim, gdzie nikogo nie interesuje, co nosimy pod kombinezonem. Każda oficjalna okazja wymaga odpowiedniej prezencji, postarajmy się więc, aby zawsze nasz strój był adekwatny. Dbajmy o odpowiednią kolorystykę oraz materiał – żadnej dzianiny oraz dresowych tkanin na oficjalnych uroczystościach! Tak duże okazje zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak można zakupić takie ubrania, które później posłużą nam również do pracy, czy na oficjalne spotkania. Niech będą to również ponadczasowe fasony, wówczas posłużą nam z powodzeniem kilka sezonów. Nie bez znaczenia jest również ich jakość – lepiej zainwestować nieco więcej i cieszyć się solidnym ubraniem, którego noszenie będzie nam sprawiało prawdziwa przyjemność. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *