Jak skutecznie pielęgnować męską twarz? 

Panowie z olbrzymią obojętnością traktują sprawy związane z dbałością  o cerę. Tymczasem twarz męska tak samo jak damska, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby przez lata nie sprawiać przykrych niespodzianek swojemu właścicielowi. W końcu to patrząc na nią, ludzie dokonują pierwszej oceny naszej osoby. Jak więc skutecznie pielęgnować męską twarz? 

Pielęgnacja twarzy męskiej przedstawiona krok po kroku 

Pielęgnacja twarzy męskiej przedstawiona krok po kroku Nasz poradnik na temat pielęgnacji twarzy, krok po kroku pokaże Ci, jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona, dająca naprawdę dobre efekty.  

Pierwszym, absolutnie podstawowym elementem każdej pielęgnacji twarzy jest oczyszczanie. W zależności od tego, jaki typ cery posiadamy, powinniśmy minimum raz w tygodniu zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek.  Warto udać się do dermatologa, aby ten ocenił, jaki typ peelingu, będzie dla nas najlepszy. Nie każdej cerze służy peeeling gruboziarnisty, przy czym enzymatyczny również może nie być odpowiedni, ze względu na zupełny brak drobinek ściernych. 

Kolejnym etapem jest tonizowanie. Twarz męska również potrzebuje przywrócenia skórze odpowiedniego PH. Na rynku są dostępne linie, przeznaczone typowo do pielęgnacji męskiej skóry twarzy. W takich zestawach panowie znajdą toniki o typowo męskim, głębokim zapachu. 

Po trzecie – nawilżanie. Nie potrzeba tu od razu wykonywać całości rytuału pielęgnacji koreańskiej, jednak nałożenie odpowiedniego kremu, nie powinno stanowić dla żadnego z panów większego problemu. Twarz męska potrzebuje nieco innych składników niż damska, dlatego też użycie kremu ze specjalnej serii dla panów, będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Tak przeprowadzona pielęgnacja wykonywana regularnie, powinna zapewnić mężczyznom komfort zadbanej skóry, którą będą mogli cieszyć się przez długie lata. Wymagająca twarz męska potrzebuje dbania o kondycję skóry. 

Jakie kosmetyki powinien wybrać mężczyzna do pielęgnacji twarzy? 

Wcześniej wspomniane specjalnie linie przeznaczone dla panów, będą najlepszymi przyjaciółmi twarzy męskiej. Pielęgnacja nimi będzie stanowiła prawdziwą przyjemność, choćby ze względu na sam zapach kosmetyków. Jakie kosmetyki powinien wybrać mężczyzna do pielęgnacji twarzy? 

Dla młodych mężczyzn, zostało stworzone kilka linii kosmetyków, które odpowiadają różnym potrzebom. I tak np. młodzi mężczyźni otrzymają dawkę składników aktywnych, pomagających w odżywieniu i oczyszczaniu twarzy, przy jednoczesnym zapobieganiu trądzikowi i nawilżaniu twarzy. Krok po kroku, stosując zawarte w zestawach kosmetyki, panowie przybliżają się do posiadania zdrowej, pozbawionej niedoskonałości cery.  

Preparaty do pielęgnacji męskiej twarzy dla panów w średnim wieku, cechują się zawartością składników przeciwzmarszczkowych, Lepiej, aby panowie nieco młodsi nie próbowali zbyt wcześniej ich używać, chyba, że zauważają, że ich twarz dość szybko się starzeje. Czasem warto dobrać krem w myśl tego, czego nasza skóra potrzebuje, a nie tego, co napisane jest w przedziale wiekowym na opakowaniu. Podobnie jak męskie trampki – wygodne, ale nie każdemu pasują.

Kosmetyki na zimę również nieco różnią się od tych używanych w pozostałej części roku. Kremy do twarzy są bardziej gęste, żele do mycia twarzy zawierają głównie składniki łagodzące podrażnienia mrozem i wiatrem. Warto pamiętać o ich zmianie na nieco lżejsze, gdy temperatura się podniesie. 

U dziewczyny, pielęgnacja twarzy nie wywołuje tak ogromnych emocji, ponieważ społeczeństwo wciąż w dalszym ciągu szerzy stereotyp, że kobiecie nieco bardziej wypada o siebie dbać.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *