Jak prosto i szybko wyszczuplić talię? 

Jak prosto i szybko wyszczuplić talię? 

W zgrabnej sylwetce najbardziej liczą się proporcje. To oznacza, że mniejsze znaczenie ma waga w kilogramach. Ważniejsze, by istniał odpowiedni stosunek pomiędzy talią, biodrami a biustem, tworzący klepsydrę. Dlatego im węższa talia, tym lepiej wygląda sylwetka, nawet jeśli daleko jej od rozmiaru M. Jak wyszczuplić więc talię i zyskać wcięcie w pasie? 

 

Wcięcie w pasie, jako bezbolesna i natychmiastowa zmiana w talii Wcięcie w pasie, jako bezbolesna i natychmiastowa zmiana w talii 

Istnieje kilka sposobów, by uzyskać wcięcie w pasie. Pierwsze to te związane z optycznym wyszczuplaniem. Jak wyszczuplić talię za pomocą złudzeń optycznych? Dobre będą wszelkie sukienki czy bluzki z podłużnymi klinami po bokach, również takie z klinami zwężanymi w pasie. Dzięki temu wyda się, że wcięcie jest w tym miejscu większe. Można też dowolną sukienkę przepasać w talii, zyskując natychmiast wizualnie cieńszą talię. Równie dobrze przepasane w talii będą wyglądać luźne, męskie koszule. Przy całkowitym braku talii warto porzucić paski mocowane na biodrach, na rzecz sukienek odcinanych pod biustem – wizualnie można wtedy sporo stracić właśnie w talii. Wiele ciekawych modowych trików na zakrycie mankamentów figury można również znaleźć na blogach modowych, na przykład tutaj.  Druga metoda rozwiązywania problemu nieefektownej talii, to odpowiednia bielizna. Po pierwsze, ponieważ talię oceniamy w stosunku do biustu i bioder, warto zainwestować w dobry stanik. Piersi wiszące w okolicach talii sprawiają, że po prostu jej nie widać i wydaje się gruba. Często wystarczy odpowiednie zebranie i podniesienie biustu, by odsłonić piękną talię.  Jednocześnie biust zebrany w jednym miejscu i uniesiony wydaje się być większy, więc talia automatycznie sprawia wrażenie cieńszej. Ten sposób jest bezbolesny i jednocześnie korzystny dla całej figury, sylwetki i zdrowia piersi. Dlatego warto wybrać się do profesjonalnego salonu brafitterskiego, a przynajmniej skorzystać z kalkulatorów rozmiaru biustonoszy dostępnych w sieci. Później konieczne będzie prawdopodobnie udanie się do specjalistycznego sklepu – w sieciówkach numeracja kończy się zwykle na C lub maksymalnie D. To za małe rozmiary dla większości Polek, a to właśnie takie za małe staniki często powodują, że talia i dekolt wyglądają niekorzystnie. 

 

Stylizacje z wcięciem w talii, które optycznie wyszczuplają całą sylwetkę Stylizacje z wcięciem w talii, które optycznie wyszczuplają całą sylwetkę 

Warto pamiętać też o bieliźnie wyszczuplającej. Istnieją specjalne body wyszczuplające w kształcie kostiumu kąpielowego, a także majtki naciągane aż pod biust, które pozwalają nieco zmniejszyć talię. Można też wybrać rajstopy z systemem kontroli brzucha i talii. Warto tylko sprawdzić wcześniej, czy stylizacje z taką bielizną pod spodem wyglądają dobrze, to znaczy czy majtki nie odznaczają się pod strojem. Ostatni sposób na stworzenie wcięcia w talii to dieta i ćwiczenia. Nie każdy ma czas na żmudne programy treningowe i menu, ale wiele można zrobić też prostymi metodami. W wolnej chwili czekając na pranie czy sprzątając można podnosić kolana na skos do łokcia – w ten sposób pracują właśnie mięśnie wokół talii. Jest też sporo aplikacji i programów treningowych na Youtube, które zajmują najwyżej 5 minut. Jeśli chodzi o dietę, to najgorsze dla zgrabnej talii są duże posiłki. Dlatego na 2-3 dni przed ważną imprezą czy wyjściem na plaży można przestawić się na 5 mniejszych i zdrowych posiłków dziennie, zamiast kilku dużych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *