Jak powinny ubierać się kobiety o sylwetce jabłka, by eksponować swoją figurę? 

Jak powinny ubierać się kobiety o sylwetce jabłka, by eksponować swoją figurę? 

Teoretycznie panie o figurze jabłka mają najtrudniej, jeśli chodzi o dobieranie ubrań do sylwetki. Zewsząd atakują nas reklamy skąpych topów i bikini, w których nie wyglądają one zbyt korzystnie. Jednak w rzeczywistości istnieje wiele gwiazd, które mają figurę jabłko i podpowiadają swoimi ubraniami, jak się ubrać.

Modowe stylizacje dla figury typu jabłko Modowe stylizacje dla figury typu jabłko 

Najpopularniejszą z nich jest Magda Gessler. Nie można powiedzieć, że ma zbyt zgrabną sylwetkę, ale umiejętne stylizacje dla jabłka sprawiają, że zazdrości jej wyglądu wiele kobiet. Jaki jest jej sekret? Po pierwsze, podkreśla atuty. W jej przypadku są to dość zgrabne nogi, ale przy figurze typu jabłko zdarza się, że są to smukłe ramiona lub piękny biust. Ważne, by to te elementy były podkreślone, gdy tworzymy stylizacje dla jabłka. Choć niektóre kobiety myślą, że posiadanie takiej sylwetki zobowiązuje do noszenia spódnic do ziemi, w rzeczywistości można sobie pozwolić na mini czy odkryte ramiona, jeśli tylko stanowią najzgrabniejszy element figury. Wybierając ubrania, warto wzorować się na Magdzie Gessler i pamiętać, by spódnica miała dość wysoki stan, a miejsce jej zapięcia nie było widoczne. To ważne, ponieważ sylwetka jabłko najczęściej nie ma zbyt atrakcyjnych okolic brzucha, dlatego nie trzeba ich podkreślać. Dobrym pomysłem będzie więc noszenie t-shirtów odcinanych pod biustem i szerokich, a do tego krótkich spódnic. Można też wybrać sukienkę dopasowaną w okolicy ud, za to luźniejszą na korpusie. Idealne do takiego zestawu będą również sandały damskie na koturnie.

Jaką spódnicę wybrać, by podkreślić figurę jabłka?    Jaką spódnicę wybrać, by podkreślić figurę jabłka? 

Sylwetka jabłko dobrze znosi wszystkie krótkie spódnice przed kolano, o ile więc nie będą zbyt obciskały okolic talii. Najlepiej, by w tych okolicach spódnica miała klin wspierający i maskujący brzuch, a bluzka była luźna. Figura wygląda wtedy harmonijnie. Do tego warto wybierać sukienki mini o kroju dużego t-shirtu lub koszuli. Odwrócą uwagę od brzucha, a skupią się na szczupłych nogach. Alternatywnie można też wybierać odcinane sukienki pod biustem, które ukrywają brzuch, lub dowolne luźne sukienki ściągnięte w talii lub podkreślone paskiem. Takie stylizacje dla jabłka dają wizualne wrażenie, że talia jest szczuplejsza. A co ze spodniami? Te również powinny podkreślać zgrabne łydki i kolana, a odwracać uwagę od brzucha. Dlatego dobre będą jeansy rurki do bluzki zakrywającej biodra, lub spodnie z wysokim stanem, które ukryją cały brzuch. Za ich pomocą może udać się tak wymodelować sylwetkę, że ładnie będzie się prezentować nawet bluzka wpuszczona w spodnie. Osoby o takiej figurze na co dzień powinny unikać dopasowanych sweterków, na korzyść luźnych kurtek, swetrów i marynarek. Nosząc je rozpięte można pokazać biust, ale ukryć boki. Jeśli kurtka będzie dłuższa, o lejącej się konstrukcji, to dodatkowo wysmukli i wyszczupli sylwetkę. Tu znów wracamy do przykładu Magdy Gessler, która bardzo lubi takie podłużne elementy jak szaliki i klapy kurtek czy płaszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *