Jak poprawnie założyć beret, by nosić go stylowo? 

Beret nieodłącznie kojarzy się z francuskim stylem. A ponieważ Francuzki to według Polek synonim elegancji, jest popularnym dodatkiem do każdej stylizacji z klasą. Tylko jak go nosić, żeby rzeczywiście wyglądać modnie? Najłatwiej zacząć od opisania, jak go nie nosić. Zdecydowanie niemodne jest noszenie beretu naciągniętego na całą głowę. Tak wypada go nosić tylko dzieciom. Nie wygląda to zbyt korzystnie, szczególnie w przypadku pełnych rysów twarzy. Nie do końca można nosić też beret ściągnięty z głowy i umieszczony na jej czubku. Poza tym, że beret taki będzie spadał, to wygląda po prostu niepoważnie. To również przystoi bardziej harcerkom, niż dorosłym kobietom. Poprawnie noszony beret to ten do połowy naciągnięty na głowę. Może być nieco odsunięty do tyłu lub opuszczony na bok. Warto wystrzegać się na berecie przypinek i broszek. Zwykle na berecie noszą je wojskowi i harcerze, więc przypięcie jakiejkolwiek ozdoby na berecie mogłoby nas do nich upodobnić.  

 

Kultowe stylizacje z beretem w roli głównej. 

Stylizacje najczęściej opierają się o klasyczną francuską elegancję. Do beretu wypada więc założyć białą koszulę, szerokie spodnie lub kamizelkę. Można też wybrać styl młodych, francuskich dziewczyn, i dobrać do niego sukienkę w łączkę. Podczas jesiennego dnia równie dobrze wyglądał będzie w połączeniu z leginsami i długim swetrem. W berecie można jeździć na rowerze lub spacerować po mieście. Sprawdzi się zarówno jako praktyczne nakrycie głowy na chłodniejsze dni, jak i w roli zwyczajnej ozdoby. Interesująca jest kolorystyka modnych beretów. Najczęściej są one utrzymane w eleganckich kolorach z marynarskiej palety, takich jak czerwień, granat, czerń i szarość. Berety rzeczywiście dawniej były elementem mody marynarskiej, a pamiątką po tamtych czasach mogą być berety Kaczora Donalda czy Popey’a. Choć na świecie istnieją berety w dziesiątkach kolorów, to praktycznie nie widuje się na ulicach tych w barwie zielonej, różowej czy złotej. 

 

Czym różni się męski beret od damskiego? Czym różni się męski beret od damskiego? 

Jaki beret kupić? Ważne, żeby beret był z jak najbardziej szlachetnego materiału. Tani beret nie wygląda zbyt korzystnie, poza tym jest zwykle lekki, gorzej się układa i trudniej go ułożyć na głowie. Nie ma przy tym znaczenia, czy beret jest z antenką, czy bez – obie wersje są równie modne. Wiele kobiet wybiera zimą beret z wełnianych splotów. Choć w Polsce moherowy beret był przez lata obśmiewany, to dziś dla młodszego pokolenia jest to zwyczajne nakrycie głowy. Takie osoby doceniają, że moherowy beret jest miękki i ma delikatną fakturę i chętnie wykorzystują go w swoich stylizacjach. Moherowe berety oferują przy tym zwykle nieco więcej kolorów, niż zwyczajne. Można tu wybierać z róży, fioletów i różnych odcieni czerwieni, dlatego miłośniczki koloru wybierają go chętnie. Niezbyt modny wciąż jest beret męski. Na razie nie udało się wprowadzić trendu, który pozwalałby panom wyglądać w berecie modnie. Szukając inspirujących mężczyzn w berecie w internecie możemy natrafić głównie na fotografie przedstawiające stereotypowych francuzów i rolników. Męski beret prawie zawsze jest czarny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *