Jak poprawnie używać i malować oczy eyelinerem? 

Jak poprawnie używać i malować oczy eyelinerem? 

Wiele pań chętnie rozpoczęłoby swoją przygodę z eyelinerem, jednak nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać. Nie wiedzą, jak malować oczy eyelinerem, aby uzyskać piękne kreski, a przy tym nieco poprawić ich kształt. Podpowiemy, jak używać tego kolorowego kosmetyku, aby pomalować oko niemal nienagannie, zgodnie z jego kształtem. 

Jak dobrać idealną kreskę do kształtu oka? Jak poprawnie używać i malować oczy eyelinerem? 

Makijaż eyelinerem nie jest zbyt trudny. Wyjaśnimy Ci krok po kroku, jak go wykonać. Oczy to jeden z elementów twarzy, na który nasi rozmówcy zwracają uwagę jako pierwszy. Z eyelinerem, makijaż oka będzie dziecinnie prosty, o ile dobierzesz odpowiedni do twoich możliwości – jednym znacznie lepiej idzie malowanie eyelinerem w pisaku, innym zaś w pędzelku. Eyeliner może całkowicie odmienić wygląd Twojej stylizacji, wystarczy skórzana spódniczka i bluzka w kropki, a będziesz wyglądać jak prawdziwa pin up girl. Makijaż oczu już nigdy nie będzie dla Ciebie taki sam, kiedy dowiesz się , jak wiele może dla nich zrobić odpowiednio dobrana kreska.  

Jak malować perfekcyjne kreski? Przedstawiamy jak zrobić to krok po kroku. 

Prosta kreska zrobiona eyelinerem, to dla początkujących bardzo trudne zadanie. Ciężko nauczyć się z tutoriali na youtube, jak malować kreski, samemu tego nie robiąc. W tym przypadku, tak jak i w wielu innych, trening czyni mistrza. Kreska nad okiem, prosta i precyzyjna, początkowo wydaje się być nieosiągalna. Pierwsza prosta kreska na oczach postawiona eyelinerem, z pewnością bardzo Cię ucieszy i przejdzie do Twojej makijażowej historii. Najpierw dobrze jest ćwiczyć, łącząc kropki tuż nad rzęsami. Dobrze jest mieć w trakcie tej czynności podparty łokieć. Potem przejdźmy do delikatnych, małych ruchów, aby na końcu za jednym pociągnięciem, wykonać perfekcyjną kreskę. 

Jak skutecznie radzić sobie z problemem opadającej powieki? Jak skutecznie radzić sobie z problemem opadającej powieki? 

Jak malować oczy z opadającą powieką? Najlepiej skorygować ich kształt cieniami, zanim przejdziemy do rysowania kresek. Dobrze również dodatkowo użyć kredki, żeby oczy były większe. Opadająca powieka zdecydowanie lubi mocno przeciągnięte kreski, tzw. Jaskółki. Idealna kreska dla opadającej powieki to również ta, która jest odpowiedniej grubości. Warto, aby była nieco węższa przy wewnętrznym kąciku oka. Kreska eyelinerem na opadającej powiece, również ma szansę wyglądać dobrze i nieco „otworzyć” oko, jeśli dodatkowo pomalujemy dolną powiekę czarną kredką. Mamy nadzieję, ze od teraz opadająca powieka przestała stanowić dla Was przeszkodę w perfekcyjnym makijażu. 

Co do okrągłych oczu – wiele osób zastanawia się, jak je malować, aby nie wyglądały karykaturalnie. Tymczasem makijaż dla okrągłych oczu może być równie atrakcyjny, co dla tych nieco mniejszych. Kreska w tym przypadku może być poprowadzona na całej długości górnej powieki i powinna być stosunkowo cienka. 

Oczy w kształcie migdałów są marzeniem wielu pań. Kształt migdała możemy również obrysowa delikatnie po całości górnej powieki, lub narysować „jaskółkę.” 

Co do małych oczu, możliwość dopasowania kreski do kształtu oczu jest dość prosta. Małe oczy u dołu również obrysowujemy kredką, aby sprawiały wrażenie nieco większych. Powieki natomiast malujemy eyelinerem, stawiając na nich jedynie cienkie kreski. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *