Jak poprawnie dbać o nasze brwi?

Oczy to coś, na co w pierwszej kolejności zwraca uwagę nasz rozmówca. Ich odpowiednia oprawa jest szczególnie ważna. Można zaryzykować stwierdzenie, że dobrze pomalowane oczy, są dużo ważniejsze niż reszta makijażu. Szczególnie ważny jest makijaż brwi, które nadają charakteru całej twarzy. Jak malować brwi, aby były ozdobą i pięknie podkreślały oczy? To dość trudne na pierwszy rzut oka, jednak poprawnie pomalowane, nawet jasne, cienkie brwi, będą atrakcyjnie wyglądać, gdy znajdziemy ich idealny kształt, odpowiednio je wypełnimy oraz nauczymy się, jak się je maluje i modeluje. 

Metody na idealne wypełnienie rzadkich brwi, które musisz znać!

Metody na idealne wypełnienie rzadkich brwi, które musisz znać! 

Jeśli nie do końca jesteśmy przekonane co do naszej wiedzy na temat tego, czym  najlepiej malować brwi, zasięgnijmy porady kosmetyczki. Może nam ona doradzić jak podkreślić nasze brwi, nauczy nas jak maluje się oko, aby wyglądało na znacznie większe, ewentualnie doradzi odpowiedni zabieg, którego wykonanie będzie polegało na wypełnieniu brwi czy ich przyciemnieniu tak, aby przestało być konieczne wykonywanie codziennego make – upu. Tego rodzaju zabiegi to koszt rzędu kilkuset złotych, jednakże oszczędność czasu oraz kosmetyków jest w tym przypadku znaczna.  

Co do tego, jak podkreślać brwi, zdania są podzielone. Jedni są zwolennikami cieni i pomad, inni zaś henny i makijażu permanentnego. Wszystkim zależy na jednym – spektakularnym efekcie, który będzie się utrzymywał znacznie dłużej niż jeden dzień. 

Stylizacyjna kontrowersja, czyli jak powinny malować się blondynki z czarnymi brwiami?

Blondynka z czarnymi brwiami to rzadkość, chyba, że wcześniej była brunetką, a włosy zostały rozjaśnione. Co do tego, jak malować czarne brwi, obowiązuje zasada im mniej, tym lepiej. Nie powinny być w takim kolorze, jak Twoja czarna torebka. Nie warto również w przypadku posiadania jasnych włosów, barwić brwi henną. Kłopot z brwiami u blondynek bywa taki, że zupełnie ich nie widać, wtedy też panie decydują się na ten niezbyt pozytywny w skutkach krok. Wówczas twarz wygląda na mocno przerysowaną, traci łagodne rysy i wygląda wręcz karykaturalnie. Jeśli odczuwamy konieczność ich zagęszczenia, a nie zakładamy wizyty u kosmetyczki, warto zastanowić się nad tuszem do brwi.

Stylizacyjna kontrowersja, czyli jak powinny malować się blondynki z czarnymi brwiami? 

Jest on zwykle dostępny w kilku odcieniach, co znacznie zmniejsza ryzyko dobrania niewłaściwego. Warto również wziąć pod uwagę odcień naszej karnacji – blade osoby powinny wybierać brązowe odcienie tuszy do brwi, aby nie pogłębiać wrażenia groźnego spojrzenia.  Ważny jest również odpowiedni kształt łuku brwiowego. Możemy go wyznaczyć domowym sposobem, przykładając dwa ołówki – jeden wzdłuż nosa, a drugi powoli opuszczać pod kątem, aż znajdzie się bliżej zewnętrznej krawędzi oka. Wówczas poznamy optymalną dla nas długość łuku brwiowego. Pamiętajmy jednak, że to dość orientacyjny pomiar i warto przynajmniej raz w życiu wybrać się do kosmetyczki, która pomoże nam wybrać odcienie i kosmetyki do stylizacji brwi, dobierze dla nas ich idealny kształt oraz pokaże, jak je właściwie regulować, aby wyglądały naturalnie, a przy tym schludnie i elegancko. Skorzystajmy z pomocy specjalistki raz, aby potem nie narażać się na niekorzystny wygląd. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *