Jak korzystnie wystylizować figurę klepsydry? Czyli jakie ubrania dla klepsydry? 

Figura klepsydry to jeden z ideałów kobiecej sylwetki, który przez lata nie stracił na popularności oraz ilości zwolenników. Ten typ figury uwielbiają również panowie, wskazują go jako perfekcyjny dla każdej kobiety, bo wspaniale pokazuje damskie atuty. Jak korzystnie wystylizować figurę klepsydry, aby uwydatnić to, co piękne, a ukryć ewentualne mankamenty? 

Jak trafnie określić swój typ kobiecej sylwetki? 

Jak trafnie określić swój typ kobiecej sylwetki? Typ sylwetki określamy w następujący sposób: stajemy przed lustrem w bieliźnie i przyglądamy się uważnie proporcjom swojego ciała. Istnieje mnóstwo typologii sylwetek, jednak typ klepsydry występuje w każdej z nich. Czym się charakteryzuje? Wydatnymi piersiami, wyraźnym wcięciem w talii, pełnymi biodrami. Szerokość ramion i bioder w tym przypadku jest proporcjonalna. 

Kolejnym typem sylwetki jest jabłko, charakteryzujące się dużym biustem, brakiem wcięcia w talii, płaskim brzuchem, płaską pupą i masywnymi udami. 

Sylwetka gruszka, to masywne nogi, szerokie biodra, płaski brzuch, małe piersi oraz długa talia.    

Osoby posiadające sylwetkę C, charakteryzują się szczupłymi nogami, brzuchem większym niż piersi, płaską pupą oraz piersiami średniej wielkości. 

Po określeniu typu, możemy rozpocząć poszukiwania odpowiednich fasonów dla naszej sylwetki. Nie będzie to trudne, ponieważ powstało mnóstwo książek oraz blogów i stron internetowych o modzie, gdzie znajdziemy rzetelne porady na ten temat. 

Jeśli nie posiadamy figury klepsydry, to nic strasznego. Każdy typ sylwetki ma swoje mocne strony, które może uwydatnić odpowiednim strojem. Wszystkie typy kobiecej sylwetki mogą wyglądać zjawiskowo.

Wieczorowe sukienki, które każda klepsydra powinna mieć w swojej szafie! 

Wieczorowe sukienki, które każda klepsydra powinna mieć w swojej szafie! Figura klepsydry jest również dość wymagającą sylwetką, ponieważ niektóre z pań mają zbyt masywne biodra w stosunku do  nóg czy ramion. Może to być kłopotliwe przy większych okazjach, np. kiedy będzie potrzebowała sukienki na wielkie wyjście. Jaka sukienka będzie odpowiednia dla figury klepsydry? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ to zależy od tego, co pani klepsydra chce podkreślić, a co ukryć lub skorygować. Sukienka dla klepsydry więc może być nieco bardziej opięta na górze, przez co wspaniale wyszczuplić talię, ale może również mieć fason ołówkowy i wówczas pięknie podkreślić całość sylwetki. Wieczorowe sukienki obecnie dostępne na rynku z pewnością przypadną jej do gustu, o ile będą na tyle wyraziste, a zarazem proste, aby nie odwrócić uwagi od całości sylwetki, która jest bardzo proporcjonalna. Korzystnym rozwiązaniem będzie również dla niej sukienka maxi, o fasonie rybki. Jeśli zaś pani klepsydra chce nieco zamaskować obfite biodra, powinna wybrać model z lejącym dołem lub delikatnie rozszerzaną ku dołowi, w kształcie litery A. Doskonałym rozwiązaniem będzie także tiulowa spódnica.

Co powinny nosić kobiety o figurze jabłka i jak dobrać idealne spodnie? 

Figura jabłko powinna zdecydować się na podkreślanie swoich pięknych, zgrabnych nóg. Może decydować się na spodnie rurki, bądź te o prostej nogawce. Do bardziej opiętych fasonów, powinna wybierać szpilki, które wysmuklą sylwetkę. Jabłko również będzie ładnie wyglądało w spodniach z lejących się materiałów. 

Osoby o proporcjach wskazujących na figurę jabłko, mogą chcieć zamaskować swój brzuch. Polecamy w tym przypadku  spodnie z wysokim stanem. W pięknych, zwiewnych, letnich sukienkach maxi, również będzie wyglądała zjawiskowo. 

Każda z pań na całym świecie czasem zastanawia się, co nosić, aby  podkreślić swoja sylwetkę. Przede wszystkim powinny to być rzeczy, które się podobają. Co do tego, jakie spodnie ma nosić jabłko, istnieje dużo opinii warto słuchać, ale tylko niektórych, ponieważ sami mamy ustaloną swoją gamę kolorystyczną, ulubione ubrania i wszystko czego trzeba, aby zbudować swój niepowtarzalny wizerunek. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *