Jak korzystnie dobrać strój dla niskich kobiet? 

Niskie panie często miewają problem z doborem stroju, który nie zaburzałby ich naturalnych proporcji, a optycznie dodawałby kilku centymetrów, zamiast „przytłaczać” lub dodatkowo skracać optycznie i tak drobną sylwetkę. Istnieje kilka tricków, które mogą stosować niskie kobiety, aby dodać sobie kilku centymetrów i przez to wyglądać nieco korzystniej. 

Co niskie kobiety powinny nosić, a czego unikać jak ognia? 

Co niskie kobiety powinny nosić, a czego unikać jak ognia? Każda kobieta lubi przyciągać zachwycone spojrzenia. Niektóre stylizacje znacznie jej w tym pomagają, inne wręcz odwrotnie. Niskie panie powinny szczególnie uważnie dobierać strój i dodatki, aby wyróżnić się korzystnie w tłumie.  

Panie mające poniżej 160 cm wzrostu, powinny zdecydowanie unikać poprzecznych pasków zarówno na górze stroju, jak i w dolnych partiach. Niepotrzebnie poszerzają, zamiast dodać optycznie kilku centymetrów. To jeden ze wzorów, których niskie kobiety powinny unikać jak ognia. 

Kolejnym niekorzystnym deseniem, są duże wzory, np. kwiatowe. Odwracają uwagę od osoby, zdają się „krzyczeć” ze stroju, zupełnie niepotrzebnie. Niskie panie powinny zaprzyjaźnić się z drobnymi kwiatami na letnich sukienkach, ewentualnie z groszkami lub innymi delikatnymi, ledwie widocznymi wzorami. 

Przedstawiamy stylizacje, stworzone specjalnie dla niskich kobiet. W stylizacjach dla niskich powinny przeważać asymetryczne fasony. Oprócz optycznego efektu dodania kilku centymetrów, uzyskujemy zawsze korzystny efekt wyszczuplenia sylwetki.  

Co do kolorów, stylizacje dla niskich nie muszą być czarno – białe. Można eksperymentować z kolorami, jednak jasne są w tym przypadku szczególnie mile widziane. Może pastele, talk modne od kilku sezonów, znajdą stałe miejsce w szafach niskich pań? 

Co do dodatków, warto zrezygnować ze wszystkiego, co przytłacza i skraca sylwetkę – pasek do spodni, niech będzie w kolorze góry stroju lub spodni. Jeśli możemy pochwalić się wąskimi biodrami lub idealnymi proporcjami sylwetki, możemy pokusić się o dużą klamrę. Kolejnym niechcianym dodatkiem w stylizacjach niskich pań, są duże torby. Przytłaczają one sylwetkę i bardzo zaburzają proporcje. Co do butów – najkorzystniejsze będą te na wysokim obcasie, jednak najlepszym fasonem będą czółenka, nie buty mocno zabudowane, do wysokości kostki. Zrezygnujmy również z pasków przy kostkach, ponieważ bardzo skracają nogi. 

Przedstawiamy stylizacje, stworzone specjalnie dla niskich kobiet. 

Wszystkie stylizacje zawierające luźno puszczone wzdłuż sylwetki szale, asymetryczne kurtki, ramoneski oraz kozaki za kolano – czyli w skrócie to, co króluje w tym sezonie, jest stworzone dla niskich pań. Z pewnością niska kobieta znajdzie obecnie w sklepach mnóstwo dodatków oraz ubrań dla siebie. Będzie wyglądać trendy i lekko, bez zbędnego obciążania sylwetki. Nie warto bać się wyrazistych kolorów, wysokich obcasów oraz eksperymentowania z fasonami. Pamiętajmy jednak o złotej zasadzie – przy doborze nieco szerszej, luźniejszej góry, postawmy na nieco bardziej opięty dół. Wówczas zachowamy proporcje, tak ważne przy strojach dla niskich osób. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie na obcasach, postawmy na nieco wygodniejsze koturny. Zyskamy stabilne podwyższenie, które doda nam kilku centymetrów oraz wiele do pewności siebie, która z kolei pozwoli poczuć nam się wyjątkowo pięknie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *