Co stało się najmodniejszym HITem na przełomie jesień-zima 2017/18 i dlaczego? 

Ostatnie lata były rewolucyjne, jeśli chodzi o trendy. Moda jesień zima 2017/18 nie była tu wyjątkiem. Jakie były trendy na jesień i na zimę w tamtym roku? Przede wszystkim to zupełna zmiana spojrzenia na płaszcze. Wcześniej przez lata były one dopasowane w talii, o zgrabnym kroju i podkreślające figurę. Moda jesień zima 2016/17 była jednak inna – opierała się na „pudełkowatych” krojach. Tak nosiły się najmodniejsze blogerki, które zestawiają zwykle płaszcze w kształcie owalu lub kwadrata z dżinsami do kostki i trampkami. Coraz popularniejsze są połączenia takich bardzo eleganckich okryć zimowych i jesiennych z modą sportową i luźną. Co ciekawe, jeśli chodzi o trendy na jesień i zimę, to zgodne tu były jak rzadko blogi, sieciówki, wielcy projektanci i ulica. Najmodniejsze płaszcze na imprezach takich, jak tydzień mody w Mediolanie 2017 to te ze szlachetnych tkanin, jednokolorowe i bardzo luźne, czasem nawet niezapinane. Obecnie po latach dominacji pasków modne jest, by płaszcz miękko opływał sylwetkę. To bardzo korzystny fason, jeśli chodzi o osoby, które chcą ukryć jakieś mankamenty figury. Podczas gdy przy dopasowanych płaszczach całe ciało jest podkreślone, w takim przypadku jak obły płaszcz można zakryć szczególnie boki i uda. Płaszcze najczęściej sięgały nieco przed kolano lub do kolan. Rzadziej pojawiały się krótkie kurtki lub płaszcze do ziemi. 

Zapraszamy na tydzień mody w Mediolanie. Sprawdź co dobrego przyniósł nam 2017 rok! 

Zapraszamy na tydzień mody w Mediolanie. Sprawdź co dobrego przyniósł nam 2017 rok! Czym jest Fashion Week i w jakim celu się go organizuje? Sporo działo się w zeszłym roku na wybiegu w Mediolanie. Drugim poza płaszczem trendem była zmiana rodzaju noszonych przez nas spodni. Niektórzy pamiętają jeszcze czasy, gdy rurki wchodziły do mody i zarzekałyśmy się, że nigdy nie przekonamy się do tego fasonu. Teraz wiemy już, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia i minęło sporo czasu, od kiedy w szafach miałyśmy inne fasony. Wykorzystują to projektanci, promując od sezonu 2016/2017 fason dzwonów. Wiedza, że by się tak nosić, większość z nas musi kupić nowe spodnie, bo dawno nie mamy już w szafach żadnej pary o takim kształcie. Na blogerkach i wybiegach właśnie spodnie dzwony były największym zaskoczeniem ubiegłej zimy. Początkowo tak ubierały się tylko największe trendsetterki. Teraz zdarza się już, że w takim stroju można zobaczyć kogoś na ulicy. Możemy przypuszczać, że w ciągu kilku najbliższych lat taka moda się upowszechni również w Polsce.  

Sporo zmieniło się też, jeśli chodzi o sukienki. Te od paru lat miały formę zaczerpniętą ze starego Hollywood – obcisłą, do kolan, ze szlachetnej wełny lub jedwabiu. To też się zmieniło i teraz nosimy zdecydowanie bardziej męskie fasony. W trendach są wszystkie ubrania wieczorowe inspirowane krojem szlafroka czy męskiej koszuli, a do tego skórzana torebka. Tak nosi się nawet Magda Mielcarz czy Sonia Bohosiewicz, które wcześniej bardzo chętnie wybierały takie ultrakobiece i zmysłowe fasony z przeszłości. 

Czym jest Fashion Week i w jakim celu się go organizuje? 

Fashion Week to inaczej tydzień mody. W tym czasie domy mody z danego kraju prezentują swoje kolekcje na nadchodzący sezon. W przypadku bardziej znanych Fashion Weeków zwykle zaczynają pojawiać się gwiazdy zagraniczne. Najważniejsze Fashion Weeki to ten w Mediolanie, Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Organizuje się je dla prasy, klientów i kupców zaopatrujących sklepy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *