Ciepłe kapcie, jako sposób na ocieplenie jesienno – zimowej atmosfery!

Ciepłe kapcie, jako sposób na ocieplenie jesienno – zimowej atmosfery!

Nie sposób wyobrazić sobie jesiennej aury, bez kubka ciepłej herbaty, ulubionego koca oraz ciepłych kapci, które pozwalają odpocząć naszym zmęczonym stopom po kilku lub kilkunastu godzinach w niewygodnych butach lub szpilkach. Ponadto nic tak jak one, nie ogrzewa naszych stóp w chłodne dni. Warto zainwestować w idealne dla nas ciepłe kapcie, aby pozwolić sobie na zimowy komfort dla naszych stóp. 

Jak wybrać idealne ciepłe kapcie? Jak wybrać idealne ciepłe kapcie? 

Ciepłe kapcie i piżama damska to jedne z ulubionych części garderoby osób w każdym wieku. Producenci prześcigają się w tworzeniu wzorów zarówno dla osób lubiących rzeczy niestandardowe i zabawne, jak i dla miłośników klasyki. Sklepy internetowe są przepełnione modelami w różnych cenach, w zależności od fasonu, wykończenia oraz materiału wykonania. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że coraz trudniej w gąszczu produktów znaleźć kapcie idealne dla nas. Warto zastanowić się zatem nad kilkoma rzeczami – po pierwsze, czy mamy w domu dużo schodów do pokonania. Wówczas kapcie muszą być na tyle bezpieczne w użytkowaniu, aby nie narażać nas na upadek. Po drugie, czy chcemy mieć odkryte pale, czy zależy na, aby były w pełni zabudowane. Kolejnym aspektem jest kolor – czy zależy nam na jasnych, czy na ciemnych barwach. Oczywiście jasne mogą być mniej praktyczne, ze względu na konieczność nieco częstszego prania. Pamiętajmy również, że najkorzystniejsze dla naszych stów z punktu widzenia czysto zdrowotnego, są kapcie odkryte. Weźmy również pod uwagę materiał wykonania – wkładka powinna być wykonana z naturalnego materiału, który pozwoli naszej stopie oddychać. 

Największe modowe hity wśród kapci  Największe modowe hity wśród kapci

Możemy wybierać z mnóstwa modnych fasonów kapci. Są klasyczne, są bardziej przypominające baletki lub długie skarpetki. Każde z nich mają swoich zwolenników i przeciwników, niemniej jednak te tradycyjne wciąż cieszą się największą popularnością. Ciepłe kapcie dla pań, przybierają ostatnio bardzo interesujące formy, są to np. futrzane japonki lub bardziej tradycyjne kapcie z głową jednorożca na wierzchniej warstwie. Nikogo już nie dziwią kapcie w kształcie głów zwierzątek, które jakiś czas temu weszły przebojem do repertuaru najczęściej wybieranych prezentów mikołajkowych.  

Właśnie – czy ciepłe kapcie to dobry pomysł na prezent? Owszem, jeśli znamy dana osobę i wiemy, że taki prezent sprawi jej mnóstwo radości. Jeśli jednak znamy kogoś dość krótko, nie polecamy prezentów typu kapcie, skarpetki czy środki czystości. Być może są to praktyczne rozwiązania, jednak nie zawsze w dobrym guście. Zdecydujmy się więc na coś „bezpieczniejszego”. 

Ciepłe kapcie możemy kupić już za kilkanaście złotych. Posłużą nam one z pewnością cały zimowy sezon, o ile odpowiednio zadbamy o ich konserwację. Przede wszystkim, jeśli są wykonane z materiału, powinniśmy je prać. Miękka podeszwa bardzo łatwo „zbiera” zabrudzenia z podłogi. Poza tym, jeśli są w całości zakryte, mogą się w nich rozwinąć niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie. Warto więc od czasu do czasu wrzucić je do pralki, aby odzyskały świeżość. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *