Bieliźniana sukienka, jako modowy HIT sezonu! Jak ją nosić stylowo? 

Bieliźniana sukienka, jako modowy HIT sezonu! Jak ją nosić stylowo? 

Blogerki i bieliźniane sukienki. Najmodniejsze stylizacje. 

Czasem wydaje się, że w modzie było już wszystko. Wtedy kreatorzy starają się ponownie wykorzystać znaną od lat część garderoby, tak żeby jeszcze raz nas zaskoczyć. Kilka lat temu tak było właśnie z ubraniami rodem z sypialni. Bieliźniana sukienka przypomina halkę, jaką nosimy do spania, a nasze matki i babki zakładały pod kreację „wyjściową”. Rzeczywiście niektóre takie koszule nocne są dziś dłuższe i bardziej zachowawcze, niż ubrania noszone na co dzień, więc znika powód, dla którego nie wolno było się nimi chwalić publicznie. W takich sukienkach występowały takie gwiazdy, jak Cara Delevigne czy Blake Lively. Później do mody weszły też ubrania przypominające krojem halki, szlafroki i piżamy. Trzeba przyznać, że szlafrok zestawiony z szpilkami daje niezwykle świeże wrażenie. Na całość poszła jedna z gwiazd, która do kolii i brylantowych kolczyków założyła na czerwony dywan szlafrok, a włosy owinęła turbanem z ręcznika… Wyglądała, jakby dopiero co wyszła spod prysznica, ale dzięki makijażowi i bogatym dodatkom wiedzieliśmy, że w rzeczywistości nie zapomniała się ubrać. Była to przemyślana stylizacja. Fajnie wyglądają też męskie piżamy w paski noszone ze szpilkami i wysokim kucykiem. W takim stroju można iść na codzienne zakupy. Ważne tylko, by do bieliźnianego stroju dobrać zupełnie inne dodatki, aby otoczenie miało świadomość, że to zabawa modą a nie wynik lenistwa. A więc trampki do koronkowej koszuli nocnej i brylantowa biżuteria do szlafroka to lepszy wybór, niż klapki prysznicowe. 

Blogerki i bieliźniane sukienki. Najmodniejsze stylizacje. Blogerki i bieliźniane sukienki. Najmodniejsze stylizacje. 

Rihanna czy Beyonce noszą bieliźniane sukienki na największe gale. Czy to znaczy, że nadają się one na wszystkie okazje? Niestety nie. Aby zrozumieć urok bieliźnianej sukienki na salonach trzeba dobrze orientować się w trendach. To najczęściej dotyczy osób zorientowanych w modzie (pracowników branży, bywalców show-businessu) i młodych osób. Nie możemy oczekiwać od ciotek czy babć, że zrozumieją żart zawarty w sukience, która wygląda jak domowy szlafrok czy halka. Z ich perspektywy raczej będziemy wyglądać, jakbyśmy po prostu zapomniały się ubrać. Prawdopodobnie wywołamy zgorszenie. Dlatego o ile nie zależy nam na właśnie takim efekcie, lepiej bieliźniane sukienki zostawić w domu na czas studniówki czy wesela. Przy tych okazjach taka kreacja może być odebrana jako brak szacunku i wpadka. 

 

Jaka figura do bieliźnianej sukienki i dlaczego? 

A czy do każdej figury pasuje bieliźniana sukienka? Najlepiej wyglądać w niej będą dziewczyny o szczupłej, proporcjonalnej sylwetce, a nawet chude. Powodem jest fakt, że taka sukienka, imitująca zwyczajną podomkę czy koszulę nocną, jest noszona na gołe ciało. Przez cienki materiał prześwitują nawet bardziej zabudowane majtki, dlatego aby ją nosić trzeba mieć pewność, że będzie się wyglądało korzystnie. Nie można bowiem ratować się obciskającymi rajstopami czy majtkami wyszczuplającymi. Ramiączka takich ubrań są zwykle cienkie i niedobrze wyglądają pod nimi biustonosze. Dekolt może być przy tym dość głęboki. Dlatego osoby o pełniejszym czy obwisłym biuście raczej nie mogą nosić takiej kreacji i czuć się komfortowo. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *