Bardzo krótkie damskie fryzury, jako HIT 2018 roku! 

Bardzo krótkie damskie fryzury, jako HIT 2017 roku! 

Krótkie włosy są o wiele praktyczniejsze, niż długie fryzury. Odpada konieczność ciągłego mycia, poprawiania, szczotkowania i pielęgnacji, bo krótsze fryzury łatwiej układają się same i nie trzeba o nie aż tak dbać. Bardzo krótkie fryzury damskie są modne od lat, a prekursorkami była Twiggy, Mia Farrow czy Cara Delevingne. Dziś wiemy, że mogą być równie seksowne, co długie włosy, a przy tym o wiele praktyczniejsze. Jakie są bardzo krótkie fryzury damskie, które był najpopularniejsze w roku 2018? 

 

Do jakich kształtów twarzy pasują krótkie fryzury?

Do jakich kształtów twarzy pasują krótkie fryzury?

Krótkimi włosami w 2018 roku najbardziej zaskoczyła wspomniana już Cara Delevigne. Jej krótka fryzura wywołała szok, bo włosy miały podobną długość, jak kiedyś w przypadku filmu G.J.Jane z Demi Moore. Jej głowa ma regularny kształt i jest niewielka, a twarz ma kształt owalu – to właśnie takim osobom najbardziej, obok pań o kwadratowych twarzach, pasują krótkie cięcia. Modelka zachęciła swoim krokiem miliony dziewczyn do podjęcia podobnej decyzji. Tak krótkie fryzury nie wymagają żadnej pielęgnacji. Jak nosić nieco dłuższe cięcia pokazała kilka lat wcześniej Miley Cyrus. Jej krótka fryzura miała dłuższy przód. Można ją stawiać do góry i czesać na gładko do tyłu, lub zaczesywać na bok. Na co dzień grzywka może być też opuszczona do przodu. W każdej wersji można wyglądać równie dobrze, pod warunkiem że ma się owalną lub trójkątną twarz. Przy okrągłej buzi odkryta twarz i krótkie włosy z boku głowy podkreślają pyzate policzki i sprawiają, że całość nie wygląda korzystnie. Osoby, które chcą mieć krótkie włosy, ale mają taki typ urody, powinny wybierać boby o konstrukcji dłuższej z przodu i krótszej z tyłu.  

 

Fryzura krótki bob, jako trendy 2018 roku. Sprawdź ją w wydaniu Victorii Beckham.Fryzura krótki bob, jako trendy 2017 roku. Sprawdź ją w wydaniu Victorii Beckham.  

Przedłużanego boba od lat promuje Victoria Beckham. W Polsce najpopularniejszą gwiazdą z krótkimi włosami tego typu Małgorzata Kożuchowska. Widzowie ją kochają i nie odmawiają jej urody, mimo że nosi bardzo krótką fryzurę. Tu też sekretem jest odpowiednio podcięta i dobrze wymodelowana grzywka. Jak nosić krótkie rudości pokazuje za to Katarzyna Zielińska, która włosy najczęściej nosi podniesione do góry i nieco zmierzwione. Gwiazdy uwielbiają układać krótkie włosy do tyłu lub na bok, co sprawia, że wyglądają bardzo elegancko. Wystarczą tylko klasyczne, ciemne okulary, elegancka torebka chanelka, i  nawet w prostej stylizacji wyglądają niesamowicie stylowo.

Jak wystylizować krótkie fryzury, by miały pazur? Czyli włosy zaczesane do góry. 

Kiedyś przylizywali włosy na brylantynę głównie panowie, teraz też kobiety wyglądają świetnie z włosami zaczesanymi do góry. W takiej wersji świetnie wyglądają też krótki włosy kręcone. Dłuższa grzywka okala wtedy twarz tworząc wrażenie, jakby włosów było więcej, niż jest w rzeczywistości. Kręcone grzywki na bok są bardzo zmysłowe i ładnie się układają. Świetną krótką fryzurę z włosów półkręconych nosi Kristen Stewart. Jej włosy nigdy nie sięgają dalej, niż do brody, a mimo to mamy ważenie, że jest ich dużo. To dzięki umiejętnie podciętej, dłuższej grzywce, która jest zwykle napuszona u góry i zawinięta na bok w kształcie fali. Odciąga to uwagę od krótkich włosów za uchem i sprawia, że całość wygląda świetnie. Podobną fryzurę z wysoką grzywką ma Scarlett Johansson, której nie można odmówić seksapilu. W wersji bardziej nadającej się do pracy biurowej można wypróbować przylizane na gładko włosy a’la Victoria Beckham, które wymagają jednak codziennego stosowania prostownicy i odpowiednich kosmetyków.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *