Bal Wszystkich Świętych dla dzieci, czyli jak przygotować stroje? 

Bal Wszystkich Świętych dla dzieci, czyli jak przygotować stroje? 

Szkolne przedstawienia to olbrzymie przeżycie nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Mogą oni zwykle po raz pierwszy zobaczyć wtedy swoje dzieci na scenie, co może wywoływać dużo emocje. Nieco mniej rodzice przeżywają bale przebierańców, bale karnawałowe czy bal Sszystkich Świętych. Dla dzieci to wielka zabawa, dla rodziców to głównie konieczność główkowania nad tym, jak zrobić odpowiedni strój na bal. Ilość czasu zwykle jest niewystarczająca, a gdy wszystkie szkoły organizują bal w tym samym czasie kupno lub wynajem czegoś graniczy z cudem. Rodzice pozostają sami sobie i muszą osobiście przygotować strój na bal dla dziecka. Jednym z najpopularniejszych strojów na bal Wszystkich Świętych jest strój Świętego Józefa. Jak go zrobić? 

 

Jak zrobić strój Świętego Józefa dla dziecka?

Wyjątkowe stroje dla dzieci na bal Wszystkich Śiwiętych. 

Jak zrobić strój Świętego Józefa dla dziecka? Tak naprawdę jest to bardzo proste. Strój składa się z bliskowschodniego, tradycyjnego kaftanu, nakrycia głowy, jakie znamy z dzisiejszych krajów arabskich, a także laski i kilku innych dodatków. Podstawę stroju można przygotować na dwa sposoby. Pierwszy to piaskowy lub brązowy szlafrok dziecięcy zawiązany paskiem. Można też go zaszyć, by nie rozwiązał się na dziecku podczas balu. Taki strój dobrze imituje ubranie arabskie, jakie kiedyś też noszono na Bliskim Wschodzie. Druga możliwość to szybkie zszycie ubrania z kawałka materiału w barwach ziemi. Najłatwiejszy sposób polega na wycięciu z materiału dużego okręgu, złożeniu go na pół, wycięciu otworu na głowę i zaszyciu części boków, tak by powstały otwory na ręce. Strój można przepasać zwykłym, jutowym sznurkiem. Przy tej opcji szlafrok można narzucić na plecy na kształt płaszcza, lub przygotować z innego kawałka ciemnego materiału szarfę do przepasania Józefa, kurtka lub dziecięcy płaszcz w neutralnym kolorze również będzie wyglądać dobrze. Pozostaje już tylko z tego samego lub podobnego materiału wyciąć okrąg, z którego powstanie po przewiązaniu tasiemką nakrycie głowy. Zależnie od tego, ile masz czasu, możesz zrobić laskę Józefa na kilka sposobów. Najprościej będzie pójść do lasu i znaleźć odpowiednio zagięty kij. Lżejsza wersja sprawdzi się jednak lepiej w przypadku dzieci, a aby ją uzyskać można stworzyć laskę z grubego drutu i owinąć folią spożywczą, lub wykorzystać starą rączkę od szczotki. Strój Józefa jest już gotowy. 

 

Wyjątkowe stroje dla dzieci na bal Wszystkich Świętych. Jak zrobić strój Świętego Józefa dla dziecka?

To nie jedyna propozycja stroju na bal Wszystkich Świętych. Do innych popularnych strojów należą postaci religijne i biblijne. Przykładem mogą być aniołki, Maria, Dawid, czy Król Herod. Inna propozycja to zakonnica, papież czy mnich. Wspaniałym strojem dla dzieci o urodzie Południowej czy azjatyckiej będą stroje jednego z Trzech Króli. Rodzice, którzy nie orientują się w postaciach biblijnych, lub nie chcą przebierać dziecka za figury religijne, ale nie chcą jednocześnie pozbawiać ich przyjemności uczestniczenia w tym święcie, mogą wybrać stroje zwierząt i nadać im biblijny charakter. Wśród takich strojów będzie wielbłąd, którego można łatwo spotkać w Egipcie w czasach, gdy rozgrywa się akcja Biblii, osiołek ze stajenki, biały gołąbek zwiastujący koniec potopu czy owieczka.  Jeśli szukasz oryginalnego stroju dla swojego dziecka, i potrzebujesz pomocy w jego przygotowaniu, warto zapytać o pomoc na forum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *