Bądź stylowa na siłowni. W co się ubrać?

Luźne czy obcisłe? Poczuj się swobodnie na siłowni

Siłownia to miejsce, w którym rzadko myślimy o byciu stylową czy modną. Wiadomo – nie chodzimy tam zaprezentować własnego uroku, tylko ćwiczyć i dbać o sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że musimy wyglądać na siłowni na zaniedbane i nieatrakcyjne. Nawet tam, w – mimo wszystko – miejscu publicznym, podczas wyczerpujących ćwiczeń, można prezentować się schludnie i dobrze. Jak ubrać się na siłownię?

Luźne czy obcisłe? Poczuj się swobodnie na siłowni

Nie da się ukryć: na siłowni najważniejsza jest wygoda. Trudno w pełnej stylizacji podnosić hantle, jeździć na rowerku czy biegać na bieżni. Choć podczas treningu na pewno będzie ci gorąco, nie odsłaniaj za wiele ciała. Nie ma nic gorszego niż kontrolowanie każdego ruchu podczas fitness w obawie o to, że dekolt wymknie się spod kontroli. Lepiej więc założyć bluzkę bez wycięcia odsłaniającego połowę piersi i darować sobie ultrakrótkie szorty. Koronkową bieliznę także zostaw na inną okazję – wyjątkowo rzuca się w oczy, a w szatni niepotrzebnie przykuwa uwagę. Lepszy jest strój luźniejszy niż bardziej przylegający do ciała – nie może bowiem krępować ci ruchów podczas wykonywania ćwiczeń. Jednak powiewna tunika do kolan też nie jest najlepszym pomysłem – możesz ją niechcący przycisnąć jakimś urządzeniem.  Lepszy będzie dopasowany t-shirt i krótkie spodenki gimnastyczne.

Tego nie zakładaj!

Siłownia to nie jest najlepsze miejsce na obwieszanie się biżuterią. Prezentowanie złotego wisiora po prababci czy kolczyków ze szmaragdami od narzeczonego zostaw na inną okazję. Nie dość, że w kilogramach błyskotek będzie ci niewygodnie, to jeszcze łatwo możesz je uszkodzić. Zostawianie takich rzeczy w szatni grozi z kolei kradzieżą. Jeśli dziwnie się czujesz bez żadnego dodatku, postaw na kolorowe frotki. Zwiąż nimi włosy lub załóż na rękę jako opaskę. Przy monochromatycznym zestawie sportowym, ich wesołe neonowe barwy z pewnością będą rzucać się w oczy. Jednak komplet na siłownię nie musi być obowiązkowo czarno-biały. Koszulka z zabawnym napisem lub sympatycznym nadrukiem z pewnością sprawi, że z większym optymizmem podejdziesz do wyczerpujących ćwiczeń. 

Na siłowni trzeba się spocić? Wybierz specjalny strój!

Za to zdecydowaną przesadą na siłowni są stringi. Pomijając wątpliwe walory ekspozycji takiej bielizny w tym  miejscu, intensywny trening i wzmożona potliwość mogą stać się przyczyną bardzo nieprzyjemnych otarć w miejscach intymnych. A nie ma nic gorszego niż uciążliwe drapanie się w newralgicznych miejscach! Do tego, pocenie się sprzyja bakteriom – a stringi będą dla nich znakomitym nośnikiem. Infekcja okolic intymnych może skutecznie zakłócić ci harmonogram treningów na długi czas.

Na siłowni trzeba się spocić? Wybierz specjalny strój!

Niektórzy sądzą, że im bardziej spocisz się na siłowni, tym szybciej pozbędziesz się tkanki tłuszczowej. W tym celu przychodzą na miejsce treningu w ubraniach z grubych tkanin, nieprzepuszczających powietrza. To błąd: przepocone ubrania ze stuprocentowej bawełny nie odprowadzają wilgoci na zewnątrz. Przez to nasz zapach w czasie treningu daleki jest od ideału i może skutecznie zniechęcić nas do dalszej aktywności fizycznej, nie mówiąc o odczuciach współtowarzyszy treningu… Nie zakładaj więc grubych, pluszowych, nieprzewiewanych dresów, a lekkie ubrania z miksu tkanin. Zadbaj też o stopy: wszelakie trampki i klapki nie będą dobrym obuwiem do ćwiczeń. Postaw raczej na halówki lub tenisówki z ciekawym nadrukiem lub wzorem. Wystrzegaj się za to supermodnego obuwia „sportowego” na wysokim koturnie – zdecydowanie bardziej nadaje się na imprezę niż na siłownię!

Podczas treningu ważna jest przede wszystkim wygoda. Nie oznacza to jednak, że na siłowni masz wyglądać źle. Przeciwnie – ciekawe napisy, wesołe nadruki czy dobrze dobrany kolor stroju z pewnością poprawi ci humor i sprawi, że będziesz czuła się bardziej atrakcyjna. Nawet w fitness clubie nie musisz rezygnować z tej przyjemności!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *