Dla kogo usztywniany biustonosz?

Na rynku funkcjonuje wiele modeli biustonoszy, które sprawdzą się podczas najróżniejszych okazji, na różnego rodzaju biustach. Jednym z podstawowych podziałów biustonoszy jest ten na biustonosze usztywniane i miękkie. O ile mniejszy biust jest bardziej łaskawy i chętniej poddaje się różnym wyrafinowanym wariacjom na temat biustonosza, to duży biust potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego podparcia. A więc dla kogo usztywniany biustonosz? Właśnie dla tych dużych biustów, z natury swej problematycznych. Dobry, usztywniany biustonosz, wsparty dodatkowo o fiszbiny będzie idealny do dużego biustu, aby go podtrzymać i wymodelować, aby wyglądał odpowiednio kusząco.

Biustonosz usztywniany - co to znaczy?

Patrząc na to jakie modele sprzedawane są w sklepach można nabrać błędnego wyobrażenia na temat usztywnianych biustonoszy. Części sztywnych w biustonoszach bywa bowiem wiele - chociażby fiszbiny czy sam grubszy materiał. Mając na myśli biustonosz usztywniany - co to tak znaczy? Otóż usztywnienie to specjalnie profilowana gąbka lub inny wkład gorseciarski, która wyściela miseczki biustonosza. Dzięki niej piersi mają lepszy kształt i położenie przez cały dzień, bez konieczności poprawiania. Do rodziny usztywnianych zaliczamy też biustonosze, które mają termicznie wymodelowane miseczki. To wygodny stanik na zimę - dyskretnie i szczelnie zasłania piersi, które przecież w widoczny sposób reagują na zimno - niektóre kobiety nie lubią, kiedy spod bluzki odznaczają się sutki. Nie należy takiego biustonosza mylić z typem push-up, który dodatkowo spłaszcza i uwydatnia piersi.

Biustonosze usztywniane - duże rozmiary

Duży rozmiar biustu wymaga szczególnej opieki i wsparcia ze strony biustonosza. Nie jest trudno znaleźć na rynku biustonosze usztywniane - duże rozmiary są preferowane w przypadku marek produkujących te modele, żaden duży biust nie powinien mieć więc problemów. A jednak - statystyki mówią, że zdecydowana większość kobiet ma źle dobrany biustonosz. Do najczęstszych błędów należą źle dobrany obwód oraz głębokość miseczki, a także zbyt nisko naciągnięte ramiączka. Szkodliwe jest też mniemanie, że zbyt płytką miseczkę można skorygować większym obwodem biustonosza. Nie można. Jest to szkodliwe zarówno dla samego biustu jak i kręgosłupa, który poprzez nieodpowiednie wsparcie biustu podatny jest na deformacje.

Biustonosze usztywniane bez fiszbin

Tak naprawdę dobrze uszyty biustonosz w każdym rozmiarze poradzi sobie z potrzebami biustu. Nie jest więc powiedziane, że dla dużego biustu odpowiednie są jedynie te biustonosze, które mają usztywnienie, fiszbiny i wysokie, mocno zabudowane miseczki. Na rynku dostępne są przecież biustonosze usztywniane bez fiszbin, które genialnie wspierać będą duży biust i odciążać kręgosłup. Biustonosz usztywniany będzie pięknie modelował biust, aby przybrał ładny kształt, którego nie trzeba eksponować głębokim dekoltem - pod prostą bluzką będzie wyglądał równie zjawiskowo. Aby jednak znaleźć taki idealny model należy wybrać się po pomoc do profesjonalnej brafitterki, które dzięki swojej wiedzy dobierze idealny stanik tak, aby najlepiej wspierał biust. Przy okazji wyboru biustonosza zapoznaj się z ofertą koszul nocnych, lub znajdź idealne spodnie od piżamy - https://zippini.pl/dol-od-pizamy.

Usztywniany biustonosz krzyżówka - co to takiego?

Kiedy myślimy, o biustonoszu, przychodzi nam na myśl klasyczny model, który ma dwa ramiączka, których nie można odpiąć, a co najwyżej wydłużyć lub skrócić. Pod codzienne stylizacje takie biustonosze sprawdzają się bezbłędnie, jednak czasami potrzebujemy biustonosza, który sprawdzi się na większe okazje, które podkreślimy piękną wieczorową suknię. Do takiej sukni z głębokim dekoltem na plecach, idealny będzie usztywniany biustonosz krzyżówka - co to takiego? Otóż od razu spieszymy powiedzieć, że to model biustonosza do zadań specjalnych, a więc taki, w którym paski magicznie się wydłużają i odpinają, który ma co najmniej kilka kombinacji zapięcia, a dzięki możliwym krzyżówkom pasków spokojnie będzie pasował do nawet najbardziej fikuśnych dekoltów.

Usztywniane biustonosze z paskami

Chociaż ciągle jeszcze zwykło się biustonosz ukrywać pod ubraniem aniżeli eksponować w stylizacjach, to niedawny trend pokazał, w jaki sposób można dyskretnie uatrakcyjnić dekolt ciekawym stanikiem, jednocześnie nie epatując nim zbytnio. Chodzi o usztywniane biustonosze z paskami, które przy głębszym dekolcie nadają mu charakter. O tego typu biustonoszach często mówi się, że zostały zapożyczone ze sklepów i filmów dla dorosłych. Jednakże w przypadku usztywnianych biustonoszy z paskami, paski nie są jedyną częścią jego budowy, a jedynie dodatkiem, ozdobą, która przypomina nieco bardziej odważne scenariusze, chociaż usztywniana miseczka skromnie trzyma piersi w ryzach.

Usztywniany stanik - dla kogo?

Chociaż dobrze czuje się w nim duży biust, tak naprawdę dobrze uszyty usztywniany stanik jest odpowiedni dla każdego rodzaju biustu. Modeluje i podtrzymuje uatrakcyjniając jego wygląd. Tak naprawdę zasadniejszym jest inne pytanie, mając na myśli usztywniany stanik - dla kogo nie jest odpowiedni. Otóż z pewnością przysporzy problemów kobietom z wyraźną asymetrią piersi. O ile biustonosz z klasycznych materiałów ma szansę ułożyć się do biustu, o tyle ten z formowanego termicznie materiału nie ma takiej możliwości. Warto pamiętać, że usztywniany biustonosz nie należy do najwygodniejszych spośród biustonoszy, zakładając go, warto zadbać o to, żeby dól bielizny był wygodny. Takim wyborem mogą być figi bezszwowe, w poszukiwaniu takich modeli wybór kategorii jest bardzo istotny.