Biustonosz bandeau - co to takiego?

Bez wątpienia posiada trudną do wymówienia w polskich warunkach nazwę. Nic dziwnego, nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza opaskę, w szerokim znaczeniu. A więc biustonosz bandeau - co to takiego? To oczywiście nic innego, jak pewnego rodzaju opaska na biust, bez ramiączek, zazwyczaj także bez dodatkowych regulacji. Często miękka w swoim kroku, miseczki są tej samej szerokości co mostek. Niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że to po prostu pasek jakiegoś przypadkowego materiału, marszczony lekko z przodu, zawinięty wokół biustu. Występuje jako element bielizny lub rodzaj stroju plażowego. Niektóre modele mają także fiszbiny albo push-up. Jest to podobno jeden z bardziej kuszących modeli, a jednocześnie najbardziej problematyczny - bardzo łatwo może się po prostu zsunąć z ciała.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz bandeau?

Z uwagi na to, że jest to dosyć problematyczny w noszeniu model, ale także ograniczony znacznie do pory letniej, problem jak dobrać odpowiedni biustonosz bandeau będą miały przede wszystkim kobiety o małych lub średnich biustach. Dla biustów dużych, ten model jest zupełnie nieodpowiedni. Podstawowym kryterium doboru tego stanika jest wielkość biustu - ta kwestia nie podlega absolutnie żadnej dyskusji. Model badeau nie sprawdzi się na dużym biuście, nawet jeżeli będzie miał przewiązanie na środku, które oplata szyję. Kolejne kryteria wyboru zależą już tylko od potrzeb i fantazji samej zainteresowanej - pasek materiału może być szerszy lub węższy, w kolorze neonowym lub absolutnie stonowanym. Generalnie biustonosz bandeau pasuje raczej na plażę, albo na upalne festiwalowe lato, pod warunkiem, że cała sylwetka jest szczupła i lekka.

Biustonosz bandeau - gdzie kupić?

Ponieważ jest to model o znikomych walorach praktycznych, używany właściwie w kilku określonych sytuacjach na drobnych sylwetkach, z delikatnie zarysowanym biustem, biustonosz bandeau można kupić właściwie wszędzie tam, gdzie jest sprzedawany. Ponieważ grupą docelową są raczej mode i bardzo młode kobiety, należy szukać ich w sieciówkach, które swoją ofertę kierują właśnie do tej grupy. Ponieważ taki biustonosz i tak nie podtrzymuje biustu - nie bardzo można dyskutować o jego właściwościach. Ma być ładny i co najwyżej osłaniać biust przed całkowitym obnażeniem, toteż dylemat: biustonosz bandeau - gdzie kupić, może być stosunkowo prosto rozwiązany.

Biustonosz bandeau - dla kogo

Model ten odpowiedni jest przede wszystkim dla kobiet z małym, ewentualnie średnim biustem, zdecydowanie nie polecany jest dla tych kobiet, które biust mają nieco większy i podatny przez to bardziej na siłę ciążenia. Wyjątkiem może być strój plażowy przypominający biustonosz bandeau - dla kogo bowiem obcy jest widok kobiety, nawet z bardziej wydatnym biustem, na plaży w takim właśnie modelu. Jest to chyba jedyna okazja, kiedy biustonosz bandeau może być noszony na większym biuście. Jednak z definicji przeznaczony jest on raczej do kobiet o bardziej chłopięcej figurze.

Biustonosz bandeau H&M - czy warto?

Ponieważ pośród młodych kobiet nastała niejako moda na biustonosze bandeau, zwłaszcza noszone w samym sercu lata, większość marek odzieżowych posiada takowe w swojej ofercie. Jedną z bardziej popularnych na polskim rynku marek jest sieć H&M, w której może ubrać się cała rodzina, o dosyć szerokim przekroju wiekowym jej członków. Można tam znaleźć także biustonosz bandeau - czy warto jednak go kupować? Tak naprawdę, jeśli potrzebujemy tego typu bielizny, a dodatkowo podobają nam się wzory, to oczywiście, że warto. Po tym biustonoszu bowiem nie należy spodziewać się możliwości dokonywania misji specjalnych, toteż każda marka powinna spełnić nasze oczekiwania. Do tak seksownego biustonosza warto dobrać równie seksowne figi - na https://zippini.pl/figi-koronkowe jest ich najwięcej.

Biustonosz bandeau z bawełny

Zazwyczaj biustonosze bandeau robione są z elastycznego materiału, który łatwo się rozciąga, ale nie na tyle, żeby spać z ciała. Raczej dopasowuje się elastycznie i poddaje kobiecym kształtom. Dla bardziej odważnych kobiet, szyty jest biustonosz bandeau z bawełny. Ma niewątpliwe zalety - jest bardziej przyjazny dla skóry i zdecydowanie bardziej przewiewny, przez co bardziej odpowiedni na upały. Jednakże bawełna, bez elastycznych dodatków, ma to do siebie, że się rozciąga, przez co po kilku godzinach oczom postronnych może objawić się nagi biust. Jeśli więc wybieramy biustonosz bandeau z bawełny, niech to będzie bawełna z elastyczną domieszką - będziemy się czuć znacznie bardziej komfortowo.

Biustonosz bandeau usztywniany

Dzisiejsze technologie pozwalają na produkcję różnych rodzajów bielizny z nieoczywistych materiałów, nawet modne i wygodne piżamy dla kobiet potrafią nas zaskoczyć. O ile biustonosz bandeau występuje najczęściej w postaci pasa materiału, to ten sam biustonosz bandeau usztywniany prezentuje zupełnie inną ligę. Usztywniane badeau bowiem zbliżają się swoim krojem niebezpiecznie blisko klasycznej bardotki, co niejednokrotnie bywa podkreślane na różnego rodzaju blogach prezentujących bieliźnianą modę. Podobnie ma się rzecz z biustonoszem bandeau wyposażonym w ramiączka, aby lepiej sprostać potrzebom większego biustu. Oczywiście, cele w tym wypadku są szczytne - umożliwić jak największej ilości kobiet noszenie biustonosza bandeau, jednak nie jest to już taki prawdziwy bandeau.